Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Wątek: D40 czy D70

  1. #21

    Domyślnie

    Kup sobie canona 400d z kitem, serio.
    D70s, N50mm/1.8, SB-600 i dwa kilo pasji w torbie

  2. #22

    Domyślnie

    Ja nigdy nie napisałem, że mam kolory wyprane. Ale widocznie daltonista jestem i nie wiem co dobre
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  3. #23

    Domyślnie

    jak dla mnie najlepsze z d40 jest czulosc iso, 1600 jest dla mnie mistrzowskie.
    D200, T17-50, N100 2.8MF, SB-24

  4. #24
    Oszczędny w słowach Awatar Kazzam
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Wronki - Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    To prawda. Miałem D40, mam D80 - i wniosek drodzy Państwo: w tej kwestii D40 bije na łeb zarówno D80 jak i D200 z którego poglądowe zdjęcia widziałem u znajmowgo, także posiadacze "czterdziestki" nie muszą się martwić - jeśli chodzi o jakość obrazowania - mają naprawdę kawał dobrego sprzętu. Podejrzewam że następca D80-ki uplasuje się w tej kwestii pomiędzy D40 a D300, tak jak to teoretycznie być dla tej klasy sprzętu powinno.
    Nikon D80 | Tamron 17-50/2.8 | Nikkor 50/1.4 | Velbon DF-40 | Raynox M-250 | Zenit 12XP | Helios 58/2 | Cała masa akcesoriów

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kazzam Zobacz posta
    To prawda. Miałem D40, mam D80 - i wniosek drodzy Państwo: w tej kwestii D40 bije na łeb zarówno D80 jak i D200 z którego poglądowe zdjęcia widziałem u znajmowgo, także posiadacze "czterdziestki" nie muszą się martwić - jeśli chodzi o jakość obrazowania - mają naprawdę kawał dobrego sprzętu. Podejrzewam że następca D80-ki uplasuje się w tej kwestii pomiędzy D40 a D300, tak jak to teoretycznie być dla tej klasy sprzętu powinno.

    Biorąc pod uwagę, że w D40 odszumianie jest po stronie puszki (softu a nie matrycy), to wolę bardziej surowego NEFa. Może większy szum, ale i więcej szczegółów a odszumię we własnym zakresie.
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 14-01-2008 o 18:01
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kazzam Zobacz posta
    To prawda. Miałem D40, mam D80 - i wniosek drodzy Państwo: w tej kwestii D40 bije na łeb zarówno D80 jak i D200 z którego poglądowe zdjęcia widziałem u znajmowgo,...
    a zainteresowałes się może jakie ustawinia odszumiania były ustawione w body? d200 ma 2 opcje - wysokie iso i długie czasy. Większość użytkowników to wyłacza, bo woli to robić w sofcie i mieć pełniejszą kontrolę. Wyłączenie odszumiania w body ma sens, bo wtedy spada szybkość zapisu w serii.
    Zanim zaczniesz udowadniac, że D40 najmniej szumi poznaj dogłębnie możliwości innych body.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  7. #27
    Oszczędny w słowach Awatar Kazzam
    Dołączył
    05 2007
    Miasto
    Wronki - Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    Nigdy nie stosuję opcji odszumiania, ani w D40, ani w D80. Wolę większy szum z zachowaniem detali Pozdr.
    Nikon D80 | Tamron 17-50/2.8 | Nikkor 50/1.4 | Velbon DF-40 | Raynox M-250 | Zenit 12XP | Helios 58/2 | Cała masa akcesoriów

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kazzam Zobacz posta
    Nigdy nie stosuję opcji odszumiania, ani w D40, ani w D80. Wolę większy szum z zachowaniem detali Pozdr.
    Problem, że w pewnym stopniu na odszumianie w D40 nie masz wpływu. Ono jest i nie możesz go wyłączyć! Ech...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Problem, że w pewnym stopniu na odszumianie w D40 nie masz wpływu. Ono jest i nie możesz go wyłączyć! Ech...

    eeee, noise reduction na off??
    D40 + SY8/3.5FE + S10-20/4-5.6 + N35/1.8 + S50/1.4 + N55-200 + Tair300/4.5 + SB-600
    Yashica 108MP + Y35-70 + Y75-200 + YCS-220
    http://picasaweb.google.com/mt.mostowski

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmost Zobacz posta
    eeee, noise reduction na off??
    noo właśnie nie jest to takie proste jak się może wydawać... nawet jak da się na off to coś tam sofcik nadal grzebie po swojemu
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •