Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 66 z 66

Wątek: D40 czy D70

  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PawelR Zobacz posta
    Czy ktokolwiek przeprowadził obiektywne (a jeśli tak to czy je opublikował) testy samej matrycy D70/s i poziomu jej szumów w stosunku do przetworników użytych w D50/40/x ?

    Czy ktokolwiek dysponuje danymi pochodzącymi od producenta co do stopnia i algorytmów odszumiania, jakie przeprowadza domyślnie soft aparatu ?

    Jeśli na dwa powyższe pytania odpowiemy przecząco - to jakakolwiek dyskusja o "naturalnych" szumach generowanych przez przetworniki i przyczynach powstawania tychże jest pozbawiona sensu.
    zgadza się, bez sensu.

    Cytat Zamieszczone przez PawelR Zobacz posta
    Jacku, a co Cię upoważnia aby autorytatywnie (bo taki charakter nadajesz swoim wypowiedziom) wypowiadać się w kwestii, co do której możesz jedynie domyślać się jak wygląda ?
    dlaczego domyslać się? Są zdjęcia do porównania na stronie, którą zresztą poniżej polecasz. Proszę oto dokładniejsze linki:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond40/page23.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/NikonD40X/page25.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/NikonD50/page24.asp
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond80/page27.asp

    Cytat Zamieszczone przez PawelR Zobacz posta
    Proponuję - zamiast mnożyć przedziwne teorie i gdybać sobie dla sportu - skupić się jedynie na tym co da się obiektywnie porównać a więc na rezultatach (NEF, JPG) generowanych przez poszczególne puszki.

    A ponieważ trudno jest wykonać takie testy samodzielnie - odsyłam ewentualnych adwersarzy na:

    1. www.dpreview.com


    Jeśli wiele niezależnych testów jednoznacznie udowadnia, że linia D50/D40 ma najniższy poziom szumów w stajni Nikona (nie licząc D300 i wyżej) i wyraźnie niższy od D70/s to ewentualnych upartych wyznawców teorii, że D70 szumi "tak samo" odsyłam do okulisty
    widzę, że się nie rozumiemy. Nie wychwalałem odszumiania D70 w body, a jedynie możliwość nie odszumiania i wywołanie RAW w zewnętrznym sofcie - jak się chce.


    dyskusje o szumie zawsze mnie w efekcie dobijają, bo kończą sie porównywaniem pojedyńczych pikseli, a w dodatku najczęsciej dyskutują o tym osoby które nie robią odbitek lub robią je w formatach 15x21, albo oglądają 100% cropy na monitorach
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  2. #62

    Domyślnie Odp: D40 czy D70

    Odgrzeje temat.

    Mam obecnie D40, zdjecia robie tylko w RAWach. Nie jestem mistrzem swiata w fotografowaniu, jednak czuje ze ten aparat mnie zaczyna ograniczac. Podobnie wyglada sprawa z obiektywami - to fakt ze obiektywow z silnikiem jest coraz wiecej, ale sa one tez drozsze od bezsilnikowych odpowiedników.
    Nadarzyla mi sie okazja ze moge wymienic "leb w leb" bez doplat z zadnej strony moje D40 na D70 (bez s). Zastanawiam sie jednak czy mi sie to oplaci - D70 jest juz lekko wiekowe... Nie zalezy mi na wypluwanych JPG-ach, bo i tak zapisuje w RAWie.

    Podpowiedzcie - czy wy byscie wymienili czy sie wstrzymali (pewnie kilka doooobrych miesiecy) i kupili D80 ?
    N D70 | Sigma DC 18-125 3.5-5.6 D | Nikon 50mm f1.8 | SB600 | 6GB kart Sandisk Ultra 2

  3. #63

    Domyślnie Odp: D40 czy D70

    Cytat Zamieszczone przez pxl Zobacz posta
    Odgrzeje temat.

    Mam obecnie D40, zdjecia robie tylko w RAWach. Nie jestem mistrzem swiata w fotografowaniu, jednak czuje ze ten aparat mnie zaczyna ograniczac. Podobnie wyglada sprawa z obiektywami - to fakt ze obiektywow z silnikiem jest coraz wiecej, ale sa one tez drozsze od bezsilnikowych odpowiedników.
    Nadarzyla mi sie okazja ze moge wymienic "leb w leb" bez doplat z zadnej strony moje D40 na D70 (bez s). Zastanawiam sie jednak czy mi sie to oplaci - D70 jest juz lekko wiekowe... Nie zalezy mi na wypluwanych JPG-ach, bo i tak zapisuje w RAWie.

    Podpowiedzcie - czy wy byscie wymienili czy sie wstrzymali (pewnie kilka doooobrych miesiecy) i kupili D80 ?
    Ja na Twoim miejscu kupiłbym używane D200, w dziale "Sprzedam/Zamienię" pojawia się ostatnio sporo ogłoszeń, a uważam że w tej chwili relacja cena/możliwości/jakość jest w przypadku D200 znakomita.

    Przy odrobinie szczęścia możesz znaleźć taka puszkę w idealnym stanie za ok. 2.5 tys. i jestem przekonany, że nie znajdziesz tak szybko obszaru w którym uznasz, że body Cię "ogranicza"
    D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800

  4. #64

    Domyślnie Odp: D40 czy D70

    Chyba, że zachce mu się np. taniego gripa albo taniego pilota do wyzwalania migawki
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  5. #65

    Domyślnie Odp: D40 czy D70

    Cytat Zamieszczone przez pxl Zobacz posta
    Odgrzeje temat.

    Mam obecnie D40, zdjecia robie tylko w RAWach. Nie jestem mistrzem swiata w fotografowaniu, jednak czuje ze ten aparat mnie zaczyna ograniczac. Podobnie wyglada sprawa z obiektywami - to fakt ze obiektywow z silnikiem jest coraz wiecej, ale sa one tez drozsze od bezsilnikowych odpowiedników.
    Nadarzyla mi sie okazja ze moge wymienic "leb w leb" bez doplat z zadnej strony moje D40 na D70 (bez s). Zastanawiam sie jednak czy mi sie to oplaci - D70 jest juz lekko wiekowe... Nie zalezy mi na wypluwanych JPG-ach, bo i tak zapisuje w RAWie.

    Podpowiedzcie - czy wy byscie wymienili czy sie wstrzymali (pewnie kilka doooobrych miesiecy) i kupili D80 ?
    Tak bysmy wlasnie zrobili. D70 to bardzo stary sprzet. Ja wolalbym d70s. Sama propozycja takiej wymiany tez jest podejrzana z tych samych powodow, dla jakich jest atrakcyjna.

  6. #66

    Domyślnie Odp: D40 czy D70

    Ok, przekonaliscie mnie- wstrzymam sie i zbieram kase na D80.
    Dzieki za podpowiedzi.
    N D70 | Sigma DC 18-125 3.5-5.6 D | Nikon 50mm f1.8 | SB600 | 6GB kart Sandisk Ultra 2

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •