Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Wątek: Nikon D80

  1. #11

    Domyślnie

    Dobra, delikatnie się pogubiłem i niezbyt uważnie czytałem i pisałem, sorki za zamieszanie i dzięki za dobre rady. Czyli chyba jednak przesiądę się na d80.

  2. #12

    Domyślnie

    Jeżeli nie zależy Tobie na uszczelnieniach i pomiarze z MF, to głównym plusem D200 jest to, że lepiej leży w ręce
    Lepiej pieniądze dołożyć do lepszego szkła - bardziej zauważalne efekty, a i na wartości nie traci.
    D700, MB-D10, D80, MB-D80, N16-35/4G VR, N 24-70/2.8G, N18-200VR, N 70-200 2.8VR, N AF85 1.4D, T90 2.8, N50 1.8D, N24-85ED, SB-800, SB-600, SB-28DX, ringflash Delta, MF 055 XPROB

  3. #13

    Domyślnie

    Masz niezłą szklarnie jeśli dobrze zrozumiałem.
    D80 miałem i moim zdaniem przesiadka z D50 na D80 nie ma wielkiego sensu. Prócz różnicy pikseli nie ma chyba większej różnicy w jakości zdjęć. Kupił bym D200 lub D300 (jeśli stać). Mają one bowiem lepsze matryce i mniej szumiące. D80 według mnie kończy robić przyzwoite zdjęcia przy 640 ISO.
    Jak chodzi o ergonomie to mnie akurat D80 lepiej leżał od D300 bo mam małą dłoń. Tu do D80 nie mogę się przyczepić. Wszystkie potrzebne funkcje wyciągnięte na puszkę i w dobrych miejscach no może za wyjątkiem klawisza "OK".
    Ostatnio edytowane przez mario_Scott ; 28-12-2007 o 21:45
    D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mario_Scott Zobacz posta
    Prócz różnicy pikseli nie ma chyba większej różnicy w jakości zdjęć. Kupił bym D200 lub D300 (jeśli stać). Mają one bowiem lepsze matryce i mniej szumiące.
    Chyba troche niedokładnie napisales, bo D80 ma tę samę matryce co D200 i poziom szumów jest taki sam.
    Co innego D300...

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mario_Scott Zobacz posta
    Masz niezłą szklarnie jeśli dobrze zrozumiałem.
    D80 miałem i moim zdaniem przesiadka z D50 na D80 nie ma wielkiego sensu. Prócz różnicy pikseli nie ma chyba większej różnicy w jakości zdjęć. Kupił bym D200 lub D300 (jeśli stać). Mają one bowiem lepsze matryce i mniej szumiące. D80 według mnie kończy robić przyzwoite zdjęcia przy 640 ISO.
    Jak chodzi o ergonomie to mnie akurat D80 lepiej leżał od D300 bo mam małą dłoń. Tu do D80 nie mogę się przyczepić. Wszystkie potrzebne funkcje wyciągnięte na puszkę i w dobrych miejscach no może za wyjątkiem klawisza "OK".
    D200 ma mniej szumiącą matrycę od D80? Nie powiedziałbym... D300 oczywiście - bo to CMOS, ale D200?
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #16

    Domyślnie

    Witam! A ja mam takie pytanie. Kupiłem jakiś czas nowiutkiego D80 i chciałem kupić wczoraj drugi obiegtyw NIKON 14-24 Mm F/2,8g Ed Af-s. Jednak nie zrobiłem tego, a to za sprawa sprzedawcy który powiedział mi ze ten obiektyw nie do konca współpracuje z d80 jak trzeba. Mówił cos o ogniskowych. Czy to prawda?? a Jeśli tak to w czym problem ?? Jestem amatorem wiec prosze wyjaśnić w miare po chlopsku :P Pozdrawiam !

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krayn Zobacz posta
    Witam! A ja mam takie pytanie. Kupiłem jakiś czas nowiutkiego D80 i chciałem kupić wczoraj drugi obiegtyw NIKON 14-24 Mm F/2,8g Ed Af-s. Jednak nie zrobiłem tego, a to za sprawa sprzedawcy który powiedział mi ze ten obiektyw nie do konca współpracuje z d80 jak trzeba. Mówił cos o ogniskowych. Czy to prawda?? a Jeśli tak to w czym problem ?? Jestem amatorem wiec prosze wyjaśnić w miare po chlopsku :P Pozdrawiam !
    chciałeś do D80 kupić obiektyw 14-24? za niemal 6000 zł czyli 2 razy tyle co kosztuje body D80? a co do ogniskowych to w D80 (matryca formatu DX) będziesz miał z tego obiektywu ekwiwalent 21-36 mm i już nie tak różowo z tym szerokim kątem za który tyle płacisz, ale działa jak najbardziej poprawnie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    chciałeś do D80 kupić obiektyw 14-24? za niemal 6000 zł czyli 2 razy tyle co kosztuje body D80?
    Jeżeli by mnie było stać to też bardzo chętnie kupiłbym szkiełko 12-24 lub 24-70 do mojego D80 - body można zawsze zmienić (i jest łatwiej niż wymieniać szklarnię) a takie szkiełko kupuje się na lata. Ja wolałbym mieć 12-24 + 24-70 + D80 niż D300 + 18-70.

    Porządne szkiełko warto mieć i basta

    pozdrawiam
    D80 | Nikkor 18-70 | Nikkor 70-300 VR | 1GB SanDisk Extreme III | 2GB SanDisk Ultra II | CHĘCI DO NAUKI

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Chyba troche niedokładnie napisales, bo D80 ma tę samę matryce co D200 i poziom szumów jest taki sam.
    Co innego D300...
    Matryca w D80 i D200 ma co prawda tyle samo pikseli i jest tego samego formatu; jednak w D200 posiada dwa razy więcej nóżek odprowadzających sygnał z matrycy do puszki. Dzięki temu jest mniej zakłóceń w wyniku mniej szumów, oraz lepsza rozpiętość tonalna.
    Tu mamy wykres szumów D80 gdzie kolorowy szum dochodzi do 2 przy 400 ISO:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond80/page18.asp
    a tu szum z D200 gdzie kolorowy szum dochodzi do wartości 2 przy średnio 800 ISO:
    http://www.dpreview.com/reviews/nikond200/page21.asp
    W przypadku RAW-ów na optycznych ta różnica jest jeszcze większa.
    http://www.optyczne.pl/38.7-Test_apa...umy_w_RAW.html
    http://www.optyczne.pl/14.6-Test_apa...s_tonalny.html
    D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.

  10. #20

    Domyślnie

    mario_scott, moze mam inny monitor, ale z testowych obrazków z dpreview to ja widze, ze D80 szumi nawet minimalnie mniej (popatrz sobie na ISO 1600 przy wyłączonej redukcji szumu).
    Na optycznych wyjasniowo nawet dlaczego tak jest.

    A co do zakresu tonalnego - cytuję (optyczne.pl)
    "Zakres tonalny w D200 przy 100 ISO okazał się być o 0.7 EV większy niż w D80, jednak przy wzroście ISO oba aparaty notują identyczne wyniki."
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 28-12-2007 o 23:28

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •