Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 114

Wątek: Canon - 40D

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubaman Zobacz posta
    według opinii o AF z D300 publikowanej chyba na dpreview (nie pamiętam teraz) ten 51 polowy af w D300 nie jest zasadniczo lepszy od AFa D200. Natomiast 9 polowy AF 40D jest o niebo lepszy od AFa 20D. Czułość czujników krzyżowych do F5.6 to rozwiązanie wyjątkowe na rynku i niezwykle dobrze się sprawdza (wiem bo mam i 20D i 40D)
    Opinie na DP o AF cam3500DX i FX jest sporo i często są sprzeczne. Na pokazie nikona w łodzi jakoś nie zauważyłem żeby AF w d300 w kiepskim świetle działa zauważalnie gorzej albo lepiej niż cam2000 z d2x a jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby AF z 40D był lepszy niż cam2000.
    Co do tej wyjątkowości krzyżaków do f5.6 to chyba jednak ewenement w świecie canona, bo u nikona raczej nie.
    W którymś wątku napisałem że d40 wydaje się świetnym aparatem biorąc pod uwagę jego cenę i możliwości. Ale porównywanie go do d300 tylko przez pryzmat ceny, jest chyba nieporozumieniem.
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z24-70SII/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    Paweł

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kubaman Zobacz posta
    Czułość czujników krzyżowych do F5.6 to rozwiązanie wyjątkowe na rynku i niezwykle dobrze się sprawdza (wiem bo mam i 20D i 40D)

    Znowu "wiem co mówię", pozdrawiam serdecznie
    "czuję jak rodzi się moc"

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    W którymś wątku napisałem że d40 wydaje się świetnym aparatem biorąc pod uwagę jego cenę i możliwości. Ale porównywanie go do d300 tylko przez pryzmat ceny, jest chyba nieporozumieniem.
    Oczywiście masz rację, jednak nie żyjemy w normalnym kraju, gdzie przeważnie zakup puszki i dobrego szkła to kwestia wynagrodzenia z jednego miesiąca. Skoro obie puszki są funkcjonalnie w miarę porównywalne to dla mnie wybór był prosty - D300 za ok 6500, którego nawet jeszcze nie ma lub 40D za 3500 po cash backu i do tego świetne szkła również ze zwrotem...
    Oczywiście, że wolałbym Nikona, który pod paroma względam deklasuje Canona ale 3000zł drożej to już dla mnie przesada.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #24

    Domyślnie

    Nie ma co sie nawzajem przerzucac, to sa dwa rozne aparaty, dla kazdego cos do wyboru. Kazdy kupuje zaleznie od swoich potrzeb.
    Nikon F-501, Canon 30D

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    Oczywiście, że wolałbym Nikona, który pod paroma względam deklasuje Canona ale 3000zł drożej to już dla mnie przesada.
    A dla mnie ta różnica jest nie wspómiernie mała w stosunku do przyrostu możliwości... Co dowodzi tylko tego, że każdy z nas jest inny, ma inne priorytety i inaczej odczuwa "drogo/tanio"
    natomiast nie zmienia to faktu że d300 jest pod względem funkcjonalności bardziej zaawansowanym aparatem, który mógłby konkurować tak samo z 40D jak i 1dmk2, 1dmk3

    Co do unikalności systemu AF w canonach, to warto chyba napisać że poza serią D1, wszystkie pozostałe modele mają zablokowaną pracę AF przy jasności obiektywu mniejszej niż f5.6 Patrząc z perspektywy byłego użytkownika D70 który który sporo fot ptaków w locie wykonał tandemem afs4+tc17 (czyli świtło 6.7) to naprawdę unikalne rozwiązanie...
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 23-10-2007 o 10:47
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z24-70SII/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    Paweł

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    A dla mnie ta różnica jest nie wspómiernie mała w stosunku do przyrostu możliwości...
    Roznica jest znaczna, dla wiekszosci ludzi, poza Pawlem Pawlakiem i poslem Misztalem.

    Natomiast mozliwosci zastosowan tez sa odpowiednio wieksze, to nie ulega watpliwosci. O co tu sie spierac, mowimy tutaj o dwoch calkowicie roznych aparatach.
    Nikon F-501, Canon 30D

  7. #27

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez pn Zobacz posta
    Roznica jest znaczna, dla wiekszosci ludzi, poza Pawlem Pawlakiem i poslem Misztalem.

    Natomiast mozliwosci zastosowan tez sa odpowiednio wieksze, to nie ulega watpliwosci. O co tu sie spierac, mowimy tutaj o dwoch calkowicie roznych aparatach.
    Prawdziwy mężczyzna o pieniądzach nie dyskutuje, prawdziwy mężczyzna pieniądze ma...
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z24-70SII/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    Paweł

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Prawdziwy mężczyzna o pieniądzach nie dyskutuje, prawdziwy mężczyzna pieniądze ma...
    Dlatego ja nie o pieniadzach, tylko o roznicach.
    Nikon F-501, Canon 30D

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pn Zobacz posta
    Dlatego ja nie o pieniadzach, tylko o roznicach.
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z24-70SII/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    Paweł

  10. #30

    Domyślnie Odp.

    Paweł pod tym linkiem masz ciekawy test

    http://kenrockwell.com/tech/iso-comp...7-10/index.htm

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •