Szukaj
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Norma - zajarać się na najlepsze body a potem czepiać się że szkła drogie, że nie ma sigm/tamronów a tym bardziej chinoli. Potem są takie kwiatki po forach że używają R5/Z7 z M42 bo "magia obrazka" "vintage" "analogowy look".
Jak to mawia Jared: glas, glas, glas, glas. https://www.youtube.com/watch?v=b_jDEy43oH0
Tak jest - brak zasilania (baterii), wyłączenie aparatu lub odłączenie obiektywu sprawia że migawka zakrywa matrycę.
Ostatnio edytowane przez Teu ; 02-09-2022 o 17:59
Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.
Dzięki. No i to jest super patent.
GFX 50SII, X-T5, X-T30II, S1RM2, S5II, G9II, G9
Time is meaningless, and yet it is all that exists.
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
A ja się zastanawiam z jakim szkłem zapiętym na aparat wyjdę z domu.![]()
GFX 50SII, X-T5, X-T30II, S1RM2, S5II, G9II, G9
Time is meaningless, and yet it is all that exists.
Cóż, co byś nie założył i tak będzie to w miarę "zgrabne"i eleganckie. Sytem R wg mnie jest dobrze przemyślany, i tam gdzie jest to wskazane są kompromisy a gdzie niewskazane ich nie ma.
Ostatnio edytowane przez cybulski ; 02-09-2022 o 20:39
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Podziwiam znawców gawędziarzy którzy podziwiają obiektywy RF na półkach sklepowych zamiast ich używać.
Tak się składa, że mam/miałem każde z wymienionych szkieł - w przeciwieństwie do ciebie gdzie jak tutaj czytam oglądasz je (RF)na wystawach sklepowych.
Nie każdy musi w stopce wypisywać każdą część swojego zestawu - szkoda że gripów nie dopisałeś i akumulatorów - w sumie o torbach i plecakach też zapomniałeś.
Więc proponuję niech każdy idzie swoją drogą i nie przeszkadza drugiemu.
Nie bardzo rozumiem twojego wywodu - gdzie ja się czepiałem, że szkła za drogie ? Biorąc pod uwagę że miałem RF 15-35 2.8 wymieniłem je na RF 24-70 2.8 (bardziej podeszły mi te ogniskowe i więcej pracuję na nich) plus RF 70-200 2.8 i RF 100-500 to raczej Canon na mnie zarobił. Jeśli kogoś jak @cybulskiego rajcuje jakość RF 16 mm 2.8 gdzie optyka jest wielkości monety 5 zł a wszystko odbywa się za pomocą korekt cyfrowych, do tego wiedzę o obiektywach RF czerpie z przeszklonych witryn fotoformy to ja nic nie poradzę
.
Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 02-09-2022 o 22:04
@Ketchup doecniam ostry dowcip i ciętą ripostę
@Ketchup wal śmiało co Ciebie interesuje z mojego sprzętu EF abym mógł uzupełnić stopkę, co miałem, co sprzedałem w Nikonie, Canonie, Fuji i dlaczego
Masz zacne szkła RF, ja dopiero wchodzę w R ale mając równolegle 5d czuję sie jak u siebie. R5 super body, mi jako amatorowi nie są potrzebne aż tak duże rozdzielczości. jakby co chętnie podpytam o RFy.
Ostatnio edytowane przez cybulski ; 02-09-2022 o 22:48
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Brawo jeden co zrozumiał. Miałem do testów tak chwalone w testach youtuberów tanie RF 16 mm i po wcześniejszym obcowaniu z Irixem 15 mm na Nikonie Z6 nie spełniał moich oczekiwań (do czego chciałem go wykorzystać). Później miałem okazję przez kilka miesięcy używać RF 15-35 f/2.8 i to szkło "nie brało jeńców" ale okazało się, że większość czasu pracowało w okolicach 22-35 mm i brakowało czegoś więcej do 50-70 mm (dalej miałem Sigmę Sport 70-200 którą przeniosłem z Nikona Z6) więc gdy nadarzyła się okazja zastąpiłem RF 24-70 2.8 i tak już zostało. Teraz gdybym potrzebował czegoś stosunkowo taniego i szerokiego to bym wrócił do Irixów 15 ewentualnie 11 a nie żadnego RF 16 - ot cała bajka
.
Teraz Ty dowcipkujesz nazywając siebie amatorem.
Nie bardzo rozumiem czemu zaatakowałeś mnie razem z @Teu jakobym płakał, że zły Canon blokuje innym dostęp do RF. Ja się nie dziwię Canonowi - poniósł jakieś koszty opracowania technologii i teraz chce zarobić a na obiektywach lepiej się zarabia niż aparatach. Z drugiej strony nie każdy musi pchać się od razu w RF. Osobiście wydaje mi się, że jest dużo szkieł EF które oferują dobre osiągi po podpięciu do R-ek (masz większą wiedzę na ten temat bo używasz 5d i EF plus R). Osobiście przez 1,5 roku z R5 używałem np. Sigmy Sport 60-600 czy Sigmy Sport 70-200 2.8 (przeniosłem ją z Nkona Z6 - można zmienić bagnet) i bawiły mnie teksty o "kundlach" - po prostu robiłem zdjęcia a później było zdziwienie jak tak można kundlem?
Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 02-09-2022 o 23:37
No widzisz, mało kto wie, że w Sigmach można zmienić dupki u producenta pomiędzy systemami, dobrze że o tym wspomniałeś. Czasem posiadacze sigm nie mają o tym po prostu pojecia.
My jako użytkownicy mamy dobrze bo ostatecznie zawsze możemy zmienić system. Ja np nie rozumiem niektórych co narzekają na system w którym są ale kurczowo się go trzymają jakby wzięli ślub z nazwą firmy.
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Skontaktuj się z nami