Warto jesli ktos ma zamiar coś kupić to chyba lepiej niz na BF te oferty... R5 za 12,5 wow... pod Nikona i Sony również mozna fajnie cos trafić.
Szukaj
Warto jesli ktos ma zamiar coś kupić to chyba lepiej niz na BF te oferty... R5 za 12,5 wow... pod Nikona i Sony również mozna fajnie cos trafić.
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Trzeba by zapytac sprzedajacegoale stawiam,że jak ktos chciał kupic jakis zestaw szkieł,to dotarło jakie bedą rachunki
ostatnio była promka na Sigme 135 1.8 pod FE, była za 3 tys.... ile wiecej trzeba dac za odpowiednik Canona czy Nikona?? I kto zauważy różnice tej wydanej kasy w relacji do obrazka.... Nikon swoja polityka juz stracił pozycje na rzecz Sony,a teraz Canon niech dalej bedzie taki chytry i kiedy podliczy zyski ze swej polityki czas pokaże.. wchodząc na allegro to chyba bez wiekszego kombinowania bym zebrał zestaw Sigm 1.4 35,50,85 mm w cenie Canona 85mm tyle,że 1.2
![]()
Różnicy w obrazie chybq nie widać na gole oko między tą Sigmą 135 konkurencyjnym Canonem i Nikonem. Ale widać wyraźną różnice w cenie nawet bez okularów.
Ta mega promocja Sigmy to chyba dlatego że to mało popularna ogniskowa, tak sądzę. Do sesji ciążowych, dzieciaczków w polu i maniakow
Chociaż kto wie, gdyby taka promka była w Canonie to czy bym się nie skusił. Kurz by pewnie tylko zbierała na półce![]()
Ostatnio edytowane przez cybulski ; 24-10-2023 o 13:33
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Trzeba by się spytać sprzedającego, ale stawiam na ceny obiektywów. Jakiś czas temu na innym forum była burzliwa dyskusja zainspirowana przez nowych użytkowników systemu Canon RF, jeden z nich zakupił chyba R7 a ktoś inny R6 bo im się puszki podobały, a potem był płacz i zgrzytanie zębów bo na obiektywy do amatorskiej fotografii ich nie było stać. Czuli się oszukani przez Canona (nie zgadzam się z tym - zwyczajnie nie sprawdzili cen obiektywów, jeżeli o to chodzi) i zakładali tematy wylewając swoje żale i ostrzegając innych użytkowników przed wchodzeniem w system RF, bo jak pisali zakup fajnego body w tym systemie to jak zakup ferrari i pensji na utrzymanie nie starcza.
Marcin
Sony / Nikon
Mnie również się wydaje że Sigma zwyczajnie czyści magazyny i pozbywa się wersji lustrzankowej - chyba mało kto już je kupuje (w sensie nówki).
Zwłaszcza ze Sigma 135 f1.8 to już dość stara konstrukcja i bardzo możliwe że niedługo wyjdzie nowa wersja dedykowana pod bezlusterkowce (obecna "bezlusterkowa" wersja pod Sony E to zwykła lustrzankowa wersja z "dospawanym" adapterem MC11).
Zwyczajnie, w systemie RF brak jest "średniej półki". Albo tanie ciemne plastikowe szkłą albo profesjonalne drogie obiektywy L. Ktoś kupi sobie fajne body jakim jest R6II czy inny i szuka np. standard zooma 24-70 f2.8 do rodzinnej fotografii spacerowo / domowej, czy innej stałki 85 f1.4 do portretów, i nagle okazuje się że nie ma. Znaczy jest - ale trzeba kupić systemowe obiektywy L w cenie dużo wyższej niż sam aparat. To takie streszczenie dyskusji o której wspomniałem wyżej.
Zresztą mam podobne doświadczenia - z tym że ja świadomie wszedłem w RF bo Canon był wtedy moim podstawowym systemiem i miałem rozbudowaną szklarnię obiektywów L i Sigmy ART z bagnetem EF, które zwyczajnie używałem przez adapter Canona.
Natomiast kiedy przyszło wymienić szklarnię na wersje bezlusterkowe, lepiej i taniej mi było mi zwyczajnie zmienić system.
Marcin
Sony / Nikon
Wiesz, jak ta promka była, to 135 nówka nieśmigana kosztowała mniej, niż za używki wołają.
I tylko ona. Na inne też były promocje, ale nie aż takie.
Stąd ta rozkmina o czyszczeniu.
PS. 105/1.4 na bezlustra to też wersja DSLR z doklejoną dupką. Chyba już tylko te dwa Arty zostały nie wymienione.
Do Canona może ciągnąć nowych ludzi (z grubymi portfelami, nie ukrywajmy) to, czego nie ma w innych systemach: 85/1.2DS, 28-70/2 czy świeży 10-20/4.
Skontaktuj się z nami