Close

Strona 180 z 187 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 791 do 1 800 z 1868
  1. #1791

    Domyślnie

    https://pl.aliexpress.com/item/10050...yAdapt=glo2pol
    https://pl.aliexpress.com/item/10050...78643640%21rec
    JCC ma oba typy, zarówno okrągłe jak i skrzydełkowe. Mnie tam skrzydełkowy bardziej leży bo jest w moim odczuciu ładniejszy.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #1792

    Domyślnie

    Zamawiałem na allegro. Coś poniżej 60 pln jest. Jakość bardzo dobra.
    GFX 50SII, X-T5, X-T30II, S1RM2, S5II, G9II, G9
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  3. #1793

    Domyślnie

    Gratuluje zakupu i polecam zamienić ef35 na rf35.
    R | 35 | 50 | 135

  4. #1794

    Domyślnie

    Widzieliście, co Canon odwala? Oby inni producenci nie poszli tą drogą

    https://blog.interfoto.eu/2022/08/31...anie-canon-rf/

  5. #1795

    Domyślnie

    Canon dba o wysokie dywidendy dla swoich akcjonariuszy. To szlachetna postawa.

  6. #1796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Canon dba o wysokie dywidendy dla swoich akcjonariuszy. To szlachetna postawa.
    Nie ma to nic wspólnego ze szlachetnością. Raczej rzadko która spółka robi inaczej ...
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #1797

    Domyślnie

    Tak, news obiegł internet lotem koszącym. Ale czy dziwić się canonowi?
    Rozwój softu to IT. IT kosztuje. Kosztuje dużo. Dodatkowo rynek się kurczy.
    Kto teraz nie bedzie mieć finansowania na rozwój softu odpadnie (co już się dzieje) albo będą mówić jak to bezlustra to ślepa drogą (vide Pentax).

    Czy się cieszę z działań canona? Nie. Czy je rozumiem? Absolutnie tak.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  8. #1798

    Domyślnie

    Ja też rozumiem intencje Canona, bo to nie organizacja non-profit, ale myślę, że nie chodzi o pieniądze na rozwój softu. Te koszty już zostały poniesione. Teraz Canon mógłby odzyskać przynajmniej część z tych kosztów sprzedając licencje, ale tego nie robi, bo chińczyki trochę za tanie i w sumie dość dobre. Jeszcze jakieś użyszkodniki by uznały, że wystarczająco dobre, a wtedy to by się mogło odbić na zyskach firmy. Canon w sumie chyba nigdy nie ułatwiał sprawy niezależnym producentom optyki, byl czas przywyknąć, i pewnie i tym razem będzie trochę szumu, ale ostatecznie wierne grono canoniarzy i tak nie odejdzie z systemu tylko kupi oryginały.

  9. #1799

    Domyślnie

    Nikon przynajmniej dał świetnej jakości optykę bazową 1.8. Canon jednak jest w tym względzie za Nikonem. Szukasz czegoś bardzo dobrego w Canonie to pozostają tylko drogie zumy i stałki 1.2.
    Ale to już wszyscy wiedzą

  10. #1800

    Domyślnie

    I co z tego że Canon sprzedałby licencję na RF i np Viltrox musiałby odprowadzać fee np 500$ za każdy wyprodukowany obiektyw .... nie miałoby to sensu dla Viltroxa raczej.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Nikon przynajmniej dał świetnej jakości optykę bazową 1.8. Canon jednak jest w tym względzie za Nikonem. Szukasz czegoś bardzo dobrego w Canonie to pozostają tylko drogie zumy i stałki 1.2.
    Ale to już wszyscy wiedzą
    Teoretycznie mamy na EF szkła Sigmy, które powinny chyba chodzić na RF przez adapter. Oczywiście Sigma zrobiła już dużo zaje...ch szkieł natywnych do Sony no ale cóż, Sony ma inną strategię którą póki co niestety Canon nie podąży. Na szczęście mamy wolny wybór i możemy zmieniać systemy jak rękawiczki oby tylko hajs był
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

Strona 180 z 187 PierwszyPierwszy ... 80130170178179180181182 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •