Close

Strona 133 z 187 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133134135143183 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 321 do 1 330 z 1868
  1. #1321

    Domyślnie

    Mnie by zdobył, gdyby RF 85/1.2 i 70-200/2.8 były tanie. Nie muszą być małe. I jakiś 24-70/4 lub 24-120/4
    To doliczyć do body R5 z gripem ... daje kwotę...
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  2. #1322
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Dla porównania bo lubię sobie porównać zestaw lustrzankowy z zapiętym 40 stm dla otrzeźwienia https://j.mp/3oXZKSY
    Mam to szkło, gniotkiem nie jest. A nawet pisałem wcześniej, jest fotograf który używa tego naleśniczka przez przelotkę na Fuji gfx100. 50 stm też gniotkiem nie jest, jest po prostu amatorskim entry w ff o dziwo ostrym od 1.8.
    Canon umie zdobywać Klientów, ot każdy dostaje to czego potrzebuje.
    Ale znowu mamy wałkować temat wielkości obiektywów, przeglądnij sobie dziesiątki podobnych dyskusji tu na forum.
    Osobiście narzekam ponieważ wolę mniejsze kompromisowe obiektywy ale nie istnieje dla mnie obiektyw jasny jakiś np f/1.4 czy f/1.8 który muszę przymknąć.
    Co do tej 40-tki to zastanów się dlaczego to jest 40mm, a nie 50mm czy 85mm itd.
    50mm to klasyczna konstrukcja, najtańsza w produkcji i tu plus dla tych co wprowadzają na rynek taki obiektyw zgrabny, plus tez dla tych co potrafią zrobić obiektyw, który podoła matrycom 46Mpix, 64Mpix i większym, a nie kosztuje fortuny.

  3. #1323

    Domyślnie

    Ciekawy „kurs dolara” przyjęto w kalkulacji cen nowych szkieł

    A serio liczę, że ceny poza oficjalnym sklepem na www Canona będą o około 10 procent niższe.

    Tradycyjnie pożyjemy zobaczymy.
    Czekam w również na premierę i cenę 100-400 oraz jasnej 85 w Nikonie.

  4. #1324

    Domyślnie

    Teraz można porównać tylko 50tki 1.2 i 70-200/2.8 jako odpowiedniki.C 50 1.8 to budżetowy maluch więc nikt nie spodziewa się parametrów jak u Nikona 1.8s.
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  5. #1325

    Domyślnie

    U Nikona by się przydał naleśnik 45 mm f 2.8. To dla tych co chcą mieć małego ale tez byloby to tanie szkło do wejścia w system z np Z5.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  6. #1326

    Domyślnie

    Rozmiar fajny tego nowego szkła
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A1F6E7BE-11DA-4121-AA27-4E3FAB4F30AE.jpeg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	132,7 KB
ID:	44862
    R | 35 | 50 | 135

  7. #1327

    Domyślnie

    Zdjęcie miałem dodać do do wątku o panasonicu S1.
    Ale tutaj też pasuje
    R | 35 | 50 | 135

  8. #1328

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    U Nikona by się przydał naleśnik 45 mm f 2.8. To dla tych co chcą mieć małego ale tez byloby to tanie szkło do wejścia w system z np Z5.

    Coś takiego na kształt tej "Sigmy 45 mm f/2.8 DG DN / SONY E" ?
    Ona nie jest aż tak mała i poręczna jak C 40stm ale na pewno zdecydowanie lepsza optycznie.
    W takich przypadkach cieżko zdecydować czy taka Sigma jest OK czy może jednak np samyang 45/1,8. Ale te obiektywiki niby "małe" a jednak większe.
    Nie wiadomo chyba na razie czy taki mały naleśnik 40/2.8 pojawi się jako RF ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Wczoraj zrobiłem sobie test zapakowania małego starego plecaka flipside 200, stara wersja, on naprawdę jest niewielki.
    Co sie zmieściło : 16-35/4L, body 6d z 24-105/4L, do tego 70-300L i uwaga ... dało sie włożyć dosłownie bez dekla ale z nakręconym UV 40 stm wszystko ładnie się zmieściło i jest jeszcze trochę miejsca w górnej części plecaka zamykanej na zamek.

    I teraz nich mi ktoś powie że takie naleśniki nie mają racji bytu
    W ten sam plecak pakowałem podobny zestaw Fuji, bo takie było przeznaczenie tego plecaka ale Fuji poszło w ludzi.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 06-11-2020 o 12:18
    linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|

  9. #1329
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mają racje bytu ale klient chce jakości jakie mają armaty, ceny jak plastikowa wydmuszka i do tego żeby było super kompaktowe, a co najgorsze ERA nie istnieje już wiele wiele lat

  10. #1330

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta

    Wczoraj zrobiłem sobie test zapakowania małego starego plecaka flipside 200, stara wersja, on naprawdę jest niewielki.
    Co sie zmieściło : 16-35/4L, body 6d z 24-105/4L, do tego 70-300L i uwaga ... dało sie włożyć dosłownie bez dekla ale z nakręconym UV 40 stm wszystko ładnie się zmieściło i jest jeszcze trochę miejsca w górnej części plecaka zamykanej na zamek.
    Nie mów że to wszystko taszczysz na co dzień ?
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 133 z 187 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133134135143183 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •