Niech firmy zarabiają na masach a nam dają lepsze zabawki, które lubimy, w mniej kosmicznych cenach![]()
Szukaj
Niech firmy zarabiają na masach a nam dają lepsze zabawki, które lubimy, w mniej kosmicznych cenach![]()
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Właśnie rumors się pojawił, że za R5 mają sobie żądać kwotę na poziomie 10 tysi Euro!!
Hy, hy...![]()
Czyli to jakiś flagowiec ma być ?
No to czekamy na Z8 i Z9, a cenę mamy już zasugerowaną przez Canona![]()
Raczej klasa średnia - średnio wyższa, możliwościami z grubsza na poziomie 5D4. Flagowiec to pewnie będzie jakiś R1. Ten rumors to z jakiejś luksemburgskiej strony, ale oni zawsze byli odjechani...
Nawiasem mówiąc już jeden R1 mi leży w szufladzie.Zobaczymy.
Trzeba się pomału przyzwyczajać...
Nie interesowałem się tym R5 ale teraz jak patrzę na specyfikacje prawdopodobną to nie wydaje mi się żeby Canon rozwalił swoje eRki jakie już ma, więc cena będzie wysoka.
Ciekawe gdzie wciśnie Canon swój pierwszy sensor z global shutter, to będzie rewolucja, a jak Sony teraz zwalnia, Pana nie wchodzi w pełną klatkę to tylko Canona będzie stać na taki ruch.
Niska cena na pewno nie będzie, ale to 10 tysi E to już jakaś abstrakcja.
A jeśli nawet byłaby połowa z tego, i musiałbym koniecznie kupić coś nowego, to i tak wolałbym się pozbyć klamotów Canona i zakupić w zamian "średniego" Hasska ze stałym ekwiwalentem 35mm i centralną migawką za niewiele wyższą cenę.
Cena zbliżona do GFX100...
Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.
Ale to R5 ma oferować to czego nie ma obecnie nic w sprzęcie foto.
Jak klozet z prysznicem, to bierę...
Skontaktuj się z nami