Close

Strona 763 z 1914 PierwszyPierwszy ... 26366371375376176276376476577381386312631763 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 621 do 7 630 z 19131
  1. #7621

    Domyślnie

    To dorzucę kolejną myśl

    Jakoś to spychałem do zakątków świadomości ale w końcu zważyłem zestaw foto taki minimalny jaki ostatnio wziąłem 'w góry' (tylko Morskie Oko więc bez szału) żeby wiedzieć ile waży. I ziarnko do ziarnka...:
    - A7, najlżejszy dostępny FF (495g z paskiem oryginalnym i baterią)
    - fe24-70 najlżejsze szkło w swojej klasie (423g)
    - dekielek (16g)
    - osłona PS (34g)
    - 3 extra baterie (145g - ciekawostka - nowe baterie ważą 42g, a stare ważyły 57g, zamienniki 45g)
    - polarek (28g) z pudełkiem (50g)
    - szmatka (5g:P)
    - pasek torby (67g)
    - minimalna torba na to (lekka, właziło tam a6000+2 mniejsze szkła)... (142g)
    - pierścień pośredni do pseudomakro na wszelki wypadek (28g)

    wyszło aż 1430g. Ta podstawa, to minimum które trzeba zabrać do aparatu to wciąż jest te jakieś pół kilo.
    Co lepsze w apsc wychodził mi zgrabnie zestaw z podobnym szkłem z 300g lżej ale zestaw ważył wciąż ponad kilo (i tam torba wychodziła z połowę wagi zestawu) więc nie jakoś super mniej niż przy pełnej klatce (oczywiście wraz z kolejnymi szkłami ta różnica się zwiększała na korzyść apsc)
    Jest też taki wniosek że zabranie każdego kolejnego niedużego szkła to jest już procentowo nieduże zwiększenie ciężaru jak i tak się nosi półtora kg [Choć zawsze lepiej nie nieść tych nawet 300g jak nie trzeba:P]

    (fe24-70)



    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  2. #7622

    Domyślnie

    Szmatkę mogłeś już sobie darować. Coś zawsze byś znalazł ... na otarcie łez.

  3. #7623

    Domyślnie

    Fajne foty z gór. Sam się właśnie zastanawiam nad szkłem w góry. Po przesiadce z aps-c nie mam nic do krajobrazu. Na a6000 miałem Samyanga 12mm, ale nie lubiłem za specjalnie. UWA za bardzo spłaszczają. Myślałem teraz albo nad jakąś starą stałką 28mm, albo nad kitem 28-70mm. Strasznie drogi jak na kita. :/

  4. #7624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Fajne foty z gór. Sam się właśnie zastanawiam nad szkłem w góry. Po przesiadce z aps-c nie mam nic do krajobrazu. Na a6000 miałem Samyanga 12mm, ale nie lubiłem za specjalnie. UWA za bardzo spłaszczają. Myślałem teraz albo nad jakąś starą stałką 28mm, albo nad kitem 28-70mm. Strasznie drogi jak na kita. :/
    A czego nie FE 28/2? Małe, tanie, dobre, lekkie.
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  5. #7625

    Domyślnie

    Nie wiem, sam miałem to FE28 ale mi nie leżało w góry, wolę jednak 24mm ale nie dam tyle za batisa:/

    Swoją drogą FE24-70 z A7 całkiem wygodnie mi się nosiło przewieszone przez ramię na wycieczce Taki akceptowalny gabaryt i waga. Myślę że dam mu szansę na kolejnych wycieczkach, jakoś bez szerszych szkieł sobie poradziłem, a i brak tele tak nie doskwierał Choć nie wiem czy awaryjnie czegoś nie dobiorę do plecaka, tylko boję się pokusy żeby wszędzie nie robić zdjęć 2-3 obiektywami, trochu to uciążliwe, a łażenie z jednym zoomem jest niesamowicie wygodne
    Ciekawe że myślałem że z zoomem pozbędę się cropowania które jest częste przy noszeniu 2 stałek (zamiast zooma), a tu dalej wycinam:P Jakoś na kompie to nie zawsze tak dobrze wygląda jak w wizjerze, a i czasu na myślenie dowolna ilość, i człowiek mniej zmęczony...

    Wrzucę jeszcze jakieś zdjęcie z polarkiem jak już go tachałem tyle kilometrów

    (nie wiem, u Was też jakieś takie mało ostre te zdjęcia? Nie wiem czy to wina kompresji czy co, bo na flickrze zdjęcia są jeszcze ok...)
    Ostatnio edytowane przez ikit ; 15-02-2017 o 21:56
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  6. #7626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Owain Zobacz posta
    A czego nie FE 28/2? Małe, tanie, dobre, lekkie.
    Tanie to bym nie powiedział. :P

  7. #7627

    Domyślnie

    Stosunkowo tanie.

  8. #7628

    Domyślnie

    Albo raz i porządnie i 24-70/4 od forumowicza. Macie jakiś patent uniwersalny na gwiazdy? Dzisiaj czyste niebo, ma do dyspozycji własnie 24-70/4 i 50/1.4. Drogie pytanie, łączycie a7 z telefonem? Można sobie strzelać niebo siedząc w ciepłym aucie z aparatem na statywie na masce?
    http://rmn1.pl Sony i telefon.

  9. #7629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rmn1 Zobacz posta
    Albo raz i porządnie i 24-70/4 od forumowicza. Macie jakiś patent uniwersalny na gwiazdy? Dzisiaj czyste niebo, ma do dyspozycji własnie 24-70/4 i 50/1.4. Drogie pytanie, łączycie a7 z telefonem? Można sobie strzelać niebo siedząc w ciepłym aucie z aparatem na statywie na masce?
    Ja odpowiem tylko na drugie, oczywiście można cykać fotki bezpośrednio z telefonu nie tykając aparatu. Niestety z poziomu smartfona mamy możliwość tylko korekty ekspozycji, resztę ustawień trzeba ręcznie zmieniać na aparacie (przynajmniej w aplikacji wbudowany inteligentny pilot w aparacie oraz PlayMemories na iPhone). Może ktoś zna jakieś mądrzejsze sposoby na sterowanie aparatem?

    Warto dodać, że aplikacja ma domyślnie włączoną funkcję zapisu zdjęć na smartfona przez co po pierwszej takiej sesji miałem do usuwania około 50 fotek z tegoż. Poza tym możemy włączyć samowyzwalacz 2 sekundy, linie kadrowania i podgląd zdjęcia po zrobieniu. I to chyba wszystko co oferuje ta apka.
    lustra-brak

  10. #7630

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucek92 Zobacz posta
    Ja odpowiem tylko na drugie, oczywiście można cykać fotki bezpośrednio z telefonu nie tykając aparatu. Niestety z poziomu smartfona mamy możliwość tylko korekty ekspozycji, resztę ustawień trzeba ręcznie zmieniać na aparacie (przynajmniej w aplikacji wbudowany inteligentny pilot w aparacie oraz PlayMemories na iPhone). Może ktoś zna jakieś mądrzejsze sposoby na sterowanie aparatem?
    wydaje mi się że grip ze zdalnym wyzwalaczem pod gwiazdy jest dobrym pomysłem.
    Kosmici nieznanej narodowości ukradli lewackie Sony A7 sn: 3980117 oraz Voigtlander Nokton 40 MC sn:8030111 we Wrocławiu

Strona 763 z 1914 PierwszyPierwszy ... 26366371375376176276376476577381386312631763 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •