Close

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 107

Wątek: EOS M5

  1. #91

    Domyślnie

    Tyle, że dział foto Samsung wącha już kwiatki od dołu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb | ig

  2. #92

    Domyślnie

    Na wypadek gdyby to powyzej bylo za trudne do zrozumienia: system to cos wiecej niz napakowana specyfikacja jednego korpusu. To jest: wybor akcesoriow, lata przyzwyczajen, dostep do oiektywow, zaufanie do producenta i przekonanie, ze sprzedaje cos solidnie dzialajacego, a nie tylko robiacego wrazenie w prospekcie.

    Tegi sie nie robi w 2 lata.

    Zeby nie bylo: cene M5 uwazam za wzieta z ksiezyca. Natomiast za kilka lat, moze i uzywke, chetnie sobie kupie. Ale mowie to nie z perspektywy teoretyka, ktory ocenia to specyfikacje. Tylko kogos kto ma bardzo zacny zestaw pasujacych szkielek, 10 lat przyzwyczajen do ergonomii i obrazowania Canona, i kto widzi sens takiego aparatu jak M5 w plecaku. Bo mimo gorszej specyfikacji (chociaz to zalezy od zastosowan) on nawet w tej cenie ma dla mnie duzo wyzsza wartosc dodana niz kij wie jak wypasione w specyfikacji nawet Sony. A jakies bezjajowe, niedoinwestowane linie produktowe typu Samsung (czy Pentax) zostawie tym, ktorzy i tak nie wiedza, czy za rok jeszcze beda robic zdjecia...

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Tyle, że dział foto Samsung wącha już kwiatki od dołu.
    Tyle, że to jest argument marketingowy a nie techniczny.
    Skoro Canon jest tak wielki i popularny to dlaczego nie potrafi dorownać byle samsungowi i to dwuletniemu !?
    Czy to nie jest kompromitacja?

    Oczywiście to jest Canon i się sprzeda wszak dla wielu najważniejsze jest to jaki mają napis czy znaczek a nie realne cechy.

  4. #94

    Domyślnie

    A ile kosztował ten Szajsung w dniu premiery? Nie sądzisz, że to jakby nie ta sama półka?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb | ig

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof_BB Zobacz posta
    Skoro Canon jest tak wielki i popularny to dlaczego nie potrafi dorownać byle samsungowi i to dwuletniemu !?
    ale czym nie potrafi dorownac?
    sprzedaje obecnie wiecej bezlusterkowcow niz Samsung. no bo ze produkuje ich wiecej to nie musze wyjasniac

    a jak juz chcemy porownywac... jesli flagowcem Samsunga byl NX1 to w Canonie mozna mowic o 1Dx mkII. chcesz sprawdzic, ktorego modelu sie wiecej sprzedalo, mimo kilkukrotnej roznicy w cenie? bo co do tego, ktory jest bardziej wypasionym aparatem, to chyba nie bedziemysie klocic?

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof_BB Zobacz posta
    Czy to nie jest kompromitacja?
    wejsc szumnie na rynek, cos tam wypuscic (nawet niezlego) po czym zupelnie z glupia frant sie wycofac?

    no jest...

    powazni producenci tak nie robia. nawet Nikon udaje Greka i sciemnia, ze 1-ka wcale jeszcze siempre vive

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof_BB Zobacz posta
    Oczywiście to jest Canon i się sprzeda wszak dla wielu najważniejsze jest to jaki mają napis czy znaczek a nie realne cechy.
    to twoja opinia. niektorzy wybieraja wedlug innych kryterium. chocby takich, ze czasem lepiej nie oszczedzac na czyms, co nagle wyparuje w powietrze z dnia na dzien...

  6. #96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale czym nie potrafi dorownac?...
    Kolega Krzysiek chyba nie pisał o sprzedaży, ale o samym sprzęcie. I moim zdaniem ma sporo racji bo mimo, że od premiery NX1 mineło kilka lat (chyba) to gdyby dziś Canon zaprezentował takiego samego bezlusterkowca ze swoim logo to chyba wszyscy by się nad nim rozpływali.

  7. #97

    Domyślnie

    NX1 jest świetnym aparatem. Pojawił się chyba niecałe dwa lata temu. Do tego dwa fajne jasne zoomy. Gdyby Nikon czy Canon wypuścili coś podobnego, wszyscy by cmokali z podziwem.
    Ale krytycy Samsunga mają rację: wypiął się na nas. Co nie zmienia faktu, że te aparaty nadal dobrze robią zdjęcia.

  8. #98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Kolega Krzysiek chyba nie pisał o sprzedaży, ale o samym sprzęcie. I moim zdaniem ma sporo racji bo mimo, że od premiery NX1 mineło kilka lat (chyba) to gdyby dziś Canon zaprezentował takiego samego bezlusterkowca ze swoim logo to chyba wszyscy by się nad nim rozpływali.
    Problem tylko w tym że nie da się oddzielić "samego sprzętu" od systemu. To jest tajemnica że tacy producenci jak Canon czy Nikon sprzątają grubo ponad połowę rynku aparatów z wymienną optyką. Jak zauważył mój przedmówca dla kogoś kto latami się zajmuje fotografią czy filmem nie liczą się pojedyncze nawet najlepsze wynalazki tylko przewidywalny system, sprawdzony obrazek, do którego ktoś ma opracowany workflow. Nie że jak kupi kolejny aparat czy obiektyw to będzie się musiał wszystkiego uczyć od zera.
    Tak się pracować sensownie nie da - przynajmniej ja i ludzie których znam i którzy zawodowo się trudnią filmem czy fotografią tak mają.
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #99

    Domyślnie

    Masz absolutną rację ale ja też - w kwestii techniki ten Canon do Samsunga jeszcze daleko.
    W czym?
    Kilka punktów lepszych w NX1:
    1. najważniejszy - sprawny Af na poziomie Canona 7d MK2 czasem lepszy czasem gorszy wg pzeprowadzonych testów ( i to z pierwotnym FW gdzie AF był dużo słabszy niż po aktualizacji) ale 15 kl/s vs 10 kl/s! W efekcie ilość trafionych zdjęć z serii bardzo duża.
    2. Matryca BSI CMOS 28 MP - na pewno technicznie lepsza pomimo dwóch lat - czy tak być powinno?
    3. 4k i to bez cropa (w zasadzie resamplowane 6-7k..)
    Tak wiem 4k to filmowanie nie foto ale.. klatka z 4k ma 8 MP to czasem można użyc do zdjęć seryjnych...
    4. Nawet na dziś można do NX1 zebrtać kolekcję malych stałek systemowych i kilka zoomów w tym najjaśniesz 16-50 bo F2-F2,8 -
    Canon owszem ma EF ale IMO bezlusterkowiec i adaptery z dużego systemu to małe nieporozumienie. Wolałbym po prostu kupić 80D.

    5. O cenie nie mówię chyba kosztował 1500$ w USA dużo/ nie dużo ? W każdym razie NX1 można dziś kupić taniej.

    Temu M5 bliżej technicznie do mojego NX30 (coś ma lepsze coś gorsze powiedzmy że jest pomiędzy NX30-NX1) ale NX30 można kupić za 1500 PLN nówkę ze świetnym kitem - w rezultacie zostaje sporo kasy na wiele szkieł tu i teraz bez czekania na nowe premiery.

    Minusem tego jest fakt że nie wiadomo jak długo da sie NX używać a Canon może być (gwarancji też niestety brak) przyszłościowy.

    Korpus jest fajny i kolejna generacja z pewnoością będzie ciekawsza no i zapewne jeszcze droższa...
    No i tu jest ból, system popularny może przyszłościowy to argument za - poważny argument.
    Niestety rozczarowuje tym że jest drogi a do tego nie jest to techniczny TOP, któym mógłby być -a to chyba już wina samych użytkowników że takie oferty akceptują...

  10. #100

    Domyślnie

    Co do AF-a to AF dualpiksel jest to inna liga niż była.
    Co do matrycy to matryca z 80D też inna liga, nowa technologia w połączeniu z dualpiksel i nowym prockiem daje potencjalnie spore możliwości.
    Przy czym nie twierdzę że Canon nie mógł lepiej - oczywiście że mógł ale taka już uroda tej firmy i albo bierzesz albo nie. Najważniejsze że mamy wybór .
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  2. M5
    By pes in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 13:31
  3. Bmw m5
    By matizq in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 23:56
  4. EOS 2000D i EOS 6000D
    By prz3mo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-12-2008, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •