I fajnie, że daje. Bo tu nie chodzi o utrate detalu. Jak ktoś jej nie chce to robi w pełen RAW.
Niech Nikon nauczy się kompresować sRAW i mRAW (którego nie oferuje wcale).
wain - skąd znasz DR nowych piątek?
Szukaj
I fajnie, że daje. Bo tu nie chodzi o utrate detalu. Jak ktoś jej nie chce to robi w pełen RAW.
Niech Nikon nauczy się kompresować sRAW i mRAW (którego nie oferuje wcale).
wain - skąd znasz DR nowych piątek?
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
"As far as dynamic range is concerned, we're told that the new 5DS and 5DS R should give the same performance as the current EOS 5D Mark III."
natomiast szumy na poziomie 7d2:
"Canon tells us that at a pixel level, noise levels should be very similar to the EOS 7D Mark II and slightly better than what we'd expect from a 5D Mark II (note: not a 5D Mark III)."
źródło: http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-5ds-sr/5
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
Nie znam testów ale chuck wyraźnie powiedział ze jest taki jak w 5dIII...
Co do MRaw i Sraw. W 5dII stosowałem wyłącznie MRaw bo pliki było o połowę mniejsze i nie było żadnych cudów z zafarbem w cieniach (zielony w przypadku 5dIII o ile pamiętam). Po zakupie 6d okazało się że MRaw (11Mpix) jest ledwie 15-20% mniejszy od pełnego Raw więc .... W 5ds spodziewam się że MRaw będzie tej samej wielkości (MB) co w ND810 pełny skompresowany Raw, a może nawet większy.
pozdrawiam
Mirek$
mRaw, sRaw - to było może ciekawe kilka lat temu.
Nie lepiej i to nawet z lepszym skutkiem po prostu sobie przeskalować (np. w LR) plik RAW "w dół"?
Dzisiaj przy takiej dostępności i pojemności kart to chyba już nie problem? a możliwości obróbki z "normalnego" RAW-a wiele większe.
Tu nie chodzi o ciekawostkę, ale o praktyczną rzecz, którą wiele osób by chciało mieć.
Owszem, przeskalować sobie można.
Wielkośc pliku to problem. Mam na dziś 7,5 TB i wielu plików nie mam w podwójnym backupie. Wiele z tych plików jakie mam to bzdety, które są niewarte 5 gr, ale są potrzebne. Taki paradoks. A jak będa potrzebne to będą miały mieć 1000 pikseli. Tymczasem zajmują mi po 36 MB każdy plik.
Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-02-2015 o 11:58
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
pozdrawiam
Mirek$
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
pozdrawiam
Paweł
Skontaktuj się z nami