Close

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 118
  1. #41

    Domyślnie

    I fajnie, że daje. Bo tu nie chodzi o utrate detalu. Jak ktoś jej nie chce to robi w pełen RAW.
    Niech Nikon nauczy się kompresować sRAW i mRAW (którego nie oferuje wcale).

    wain - skąd znasz DR nowych piątek?
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  2. #42

    Domyślnie

    "As far as dynamic range is concerned, we're told that the new 5DS and 5DS R should give the same performance as the current EOS 5D Mark III."

    natomiast szumy na poziomie 7d2:
    "Canon tells us that at a pixel level, noise levels should be very similar to the EOS 7D Mark II and slightly better than what we'd expect from a 5D Mark II (note: not a 5D Mark III)."

    źródło: http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-5ds-sr/5
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  3. #43

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    I fajnie, że daje. Bo tu nie chodzi o utrate detalu. Jak ktoś jej nie chce to robi w pełen RAW.
    Niech Nikon nauczy się kompresować sRAW i mRAW (którego nie oferuje wcale).

    wain - skąd znasz DR nowych piątek?
    Nie znam testów ale chuck wyraźnie powiedział ze jest taki jak w 5dIII...
    Co do MRaw i Sraw. W 5dII stosowałem wyłącznie MRaw bo pliki było o połowę mniejsze i nie było żadnych cudów z zafarbem w cieniach (zielony w przypadku 5dIII o ile pamiętam). Po zakupie 6d okazało się że MRaw (11Mpix) jest ledwie 15-20% mniejszy od pełnego Raw więc .... W 5ds spodziewam się że MRaw będzie tej samej wielkości (MB) co w ND810 pełny skompresowany Raw, a może nawet większy.
    pozdrawiam
    Mirek$

  5. #45
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 827

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    "As far as dynamic range is concerned, we're told that the new 5DS and 5DS R should give the same performance as the current EOS 5D Mark III."
    Przeciez juz o tym pisalem...

  6. #46

    Domyślnie

    mRaw, sRaw - to było może ciekawe kilka lat temu.
    Nie lepiej i to nawet z lepszym skutkiem po prostu sobie przeskalować (np. w LR) plik RAW "w dół"?
    Dzisiaj przy takiej dostępności i pojemności kart to chyba już nie problem? a możliwości obróbki z "normalnego" RAW-a wiele większe.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    mRaw, sRaw - to było może ciekawe kilka lat temu.
    Nie lepiej i to nawet z lepszym skutkiem po prostu sobie przeskalować (np. w LR) plik RAW "w dół"?
    Dzisiaj przy takiej dostępności i pojemności kart to chyba już nie problem?
    Tu nie chodzi o ciekawostkę, ale o praktyczną rzecz, którą wiele osób by chciało mieć.
    Owszem, przeskalować sobie można.
    Wielkośc pliku to problem. Mam na dziś 7,5 TB i wielu plików nie mam w podwójnym backupie. Wiele z tych plików jakie mam to bzdety, które są niewarte 5 gr, ale są potrzebne. Taki paradoks. A jak będa potrzebne to będą miały mieć 1000 pikseli. Tymczasem zajmują mi po 36 MB każdy plik.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 06-02-2015 o 11:58
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tu nie chodzi o ciekawostkę, ale o praktyczną rzecz, którą wiele osób by chciało mieć.
    Owszem, przeskalować sobie można.
    Wielkośc pliku to problem. Mam na dziś 7,5 TB i wielu plików nie mam w podwójnym backupie.
    Jacku tak jak pisałem. W 6d ten Mraw zajmuje tylko 15-20% mniej MB na dysku niż pełny Raw. Więc to raczej średni biznes. W przypadku 5ds sens ma Sraw bo zostaje ok 12Mpix i podejrzewam że będzie to połowa wielkości Raw na dysku (czyli dalej w cholere i ciut ciut .. )
    pozdrawiam
    Mirek$

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    LOL to brzmi słabo.
    zobaczymy w praktyce - trzeba wziąć pod uwagę że ta jakość z 7d2 będzie przeskalowana do 50mpix. D800 też na poziomie pikseli jet porównywalny z d7000, ale cała matryca już daje radę naprawdę nieźle.
    N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
    D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9

    pozdrawiam
    Paweł

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wielkośc pliku to problem. Mam na dziś 7,5 TB i wielu plików nie mam w podwójnym backupie. Wiele z tych plików jakie mam to bzdety, które są niewarte 5 gr, ale są potrzebne. Taki paradoks. A jak będa potrzebne to będą miały mieć 1000 pikseli. Tymczasem zajmują mi po 36 MB każdy plik.
    Nie wiem, nie sprawdzalem, ale nie da sie w LR albo w PS zmniejszyc pliku i zapisac jako DNG?

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •