Dobrze, to jeszcze inaczej. Jest podwójna ciągła linia i jest linia ciągła pojedyncza. Której z nich BARDZIEJ NIE WOLNO przekraczać?
Szukaj
Dobrze, to jeszcze inaczej. Jest podwójna ciągła linia i jest linia ciągła pojedyncza. Której z nich BARDZIEJ NIE WOLNO przekraczać?
Krzysztof Paszkiewicz
A nasz ekonet tak się zacietrzewił, że dwukrotnie napisanego wyrazu "pojedyńczej" nie zauważyłI jeszcze to zacytował
![]()
To jeszcze inaczej. Używanie sygnałów dźwiękowych w terenie zabudowanym i prowadzenie pojazdów po użyciu alkoholu to też wykroczenia - czy tu widzisz różnicę?
Ekonecie, przekraczanie podwójnej ciągłej jest związane ze stwarzaniem znacznie większego ryzyka, co jest między innymi odzwierciedlone w taryfikatorze, ale mniejsza o to. Pytałeś o różnice, wymieniłem je. Miłej nocy![]()
* Ten post sponsorują literki N i S oraz liczba 40 *
P-2) "linia pojedyncza ciągła" - oddziela pasy ruchu o tym samym kierunku, jednocześnie zakazuje przejeżdżania przez linię lub najeżdżania na nią.
P-4) "linia podwójna ciągła" - rozdziela pasy ruchu o kierunkach przeciwnych i oznacza zakaz najeżdżania (przejeżdżania) przez tę linię; zabrania się również poruszania się pojazdem po lewej stronie tej linii, nawet jeśli zjechał na ten pas wcześniej, gdy było to dozwolone.
Linia ciągła to linia ciągła, światło czerwone to światło czerwone itd.
gdzie można sie dowiedzieć kto napisał ten taryfikator, wyśle mu młotek w prezencie.
No to jeszcze jedna próba.
Czy wyprzedzanie "na podwójnej ciągłej" jest bardziej niedozwolone niż tam, gdzie po Twojej stronie jest linia ciągła, a po drugiej przerywana? Lub bardziej niebezpieczne?
Krzysztof Paszkiewicz
Skontaktuj się z nami