Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Wątek: Punkty karne

  1. #11

    Domyślnie

    Max jest 1000 zł i więcej dać nie mogą.
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  2. #12

    Domyślnie

    Aktualnie dostajesz 50zł za brak dokumentów, nie ważne jakich i ilu - o ile znajdą Cię w bazie i tam jest wszystko ok
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mazilis Zobacz posta
    U nas na doszkalaniu obniżającym uczą, że punkty są liczone od momentu wykroczenia i 30% z obecnych na szkoleniu i tak bez prawka zostanie
    Nie jest to prawda. Dostałem kiedyś mandat z fotoradaru po 3 miesiącach od wykroczenia i wtedy wprowadzili do rejestru. Od tego momentu się liczy rok na przedawnienie.

    A te 14pkt autora to z fotoradaru czy Policja złapała? Aż dziw, że przez miesiąc nie wpisali.

  4. #14

    Domyślnie

    Policja złapała, nie wiedziałem ile mam punktów wiec mandat przyjąłem ale wciąż nie zostały zaksięgowane. Zapisałem sie na kurs i mam nadzieje ze do weekendu nie wpiszą mi tych punktów. Jeśli uda mi sie zbić przed naliczeniem napewno nie będę miał problemu?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ropusz Zobacz posta
    Nie jest to prawda. Dostałem kiedyś mandat z fotoradaru po 3 miesiącach od wykroczenia i wtedy wprowadzili do rejestru. Od tego momentu się liczy rok na przedawnienie.

    A te 14pkt autora to z fotoradaru czy Policja złapała? Aż dziw, że przez miesiąc nie wpisali.
    Ja miałem inaczej. Wpadłem z prędkością (zarejestrował mnie pojazd GITD). Po 2-3 miesiącach dostałem list o ustalenie kierowcy z informacją o kwocie na mandat i o pkt karnych (liczone od dnia wykroczenia a nie otrzymania zawiadomienia).
    D70 + N18-105VR + N35/1.8G + SB-600
    Helios 44M-7/2 + Jupiter 135/3.5

  6. #16

    Domyślnie

    Najpierw musi uprawomocnić się mandat za wykroczenie, dopiero kierowcy dopisywane są punkty.

  7. #17

    Domyślnie

    Dokładnie tak, mogliby tak wstępnie zarezerwować te punkty ale na ogół się nie chce i wpisują dopiero w momencie przyznania się do winy tudzież wyroku. Od tego momentu zaczyna biegnąć licznik.

    Mi zrobili dwa zdjęcia 14 i 15.07 w tym samym miejscu - ustawili przenośny fotoradar bo jak się potem okazało dzień czy dwa wcześniej kierowca zabił w tym miejscu na pasach kobietę z dzieckiem. Same pasy były dość nieszczęśliwie ustawione (zaraz po zjeździe z wiaduktu) i dopiero wypadek spowodował, że je przesunęli. Pierwsze wezwanie (za 14.07) otrzymałem 24.09, poszedłem na Policję i przyjąłem mandat i 10 punktów karnych (to się w sumie zrobiło 15). Trzy dni później dostałem kolejne wezwanie za wykroczenie z 15.07. Obawiając się kolejnych 10p szybko poszedłem na kurs (na drugi dzień, 100km od miejsca zamieszkania ale nie mogłem czekać bo musiałem się zgłosić na wyjaśnienia w kwestii 15.07. Po przejściu kursu poszedłem na Policję i przyjąłem kolejny mandat i 10 punktów karnych 29.09.

    Otrzymałem od Burmistrza wezwanie do stawienia się na powtórny egzamin ale odwołałem się do Komendy Głównej Policji i anulowali wezwanie.

    Zatem jeśli jeszcze nie wprowadzili Ci punktów do rejestru to masz szansę. Dość szczegółowo przebadałem obowiązujące zapisy na ten czas i wychodziło na to, że znaczenie ma tylko kolejność wpisu do rejestru.

  8. #18

    Domyślnie

    No to Ci sie udało
    Ja po ci ju liczę ze mi sie uda choć mandat wziąłem do ręki od funkcjonariusza nie z radaru.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez charlie_kr Zobacz posta
    Ja po ci ju liczę ze mi sie uda choć mandat wziąłem do ręki od funkcjonariusza nie z radaru.
    a ja mam nadzieje ze ci sie nie uda - jak dla mnie tych co osiagaja limit punktow powinno sie pozbawiac prawka na minimum 3 lata. niech sobie przemysla pare spraw. codziennie na drodze spotykam takich ktorzy uwazaja ze sa bogami szos. byc moze zabranie prawka uratuje jakies zycie.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    a ja mam nadzieje ze ci sie nie uda - jak dla mnie tych co osiagaja limit punktow powinno sie pozbawiac prawka na minimum 3 lata. niech sobie przemysla pare spraw. codziennie na drodze spotykam takich ktorzy uwazaja ze sa bogami szos. byc moze zabranie prawka uratuje jakies zycie.
    Aktualnie nie mam więcej niż 5 pkt, ale kilka lat temu udało mi się trafić nagrodę główną i kiedyś musiałem zdawać prawko drugi raz. Proponuję zamiast takie debilne teorie wygłaszać, wyjechać czasem poza miasto i zobaczyć jak wygląda jazda po polskich drogach.
    Ograniczenia do 40 po remontach z ubiegłego wieku to standard, a na dużej części z nich non stop czatują obrońcy dziury budżetowej, nie ma tu do rzeczy ani to, że jestem bogiem szos, ani to że przekroczyć 100 km/h poza autostradą zdarza mi się bardzo rzadko.

    Drogi są oznakowane pod mandaty a nie pod bezpieczeństwo i jeśli takie ograniczenie mijam to je ignoruję za każdym razem jeśli tylko warunki na drodze na to pozwalają.

    Uwielbiam komentarze ludzi robiących samochodem rocznie przebiegi takie jak ja w kwartał i uważających się za strażników przyzwoitości na drodze. (nie, nie jestem przedstawicielem handlowym)


    Edit: Nie, nie popieram piracenia na drogach, ale nałapać punkty na bezsensownych zakazach jest niezwykle łatwo, więc wrzucanie wszystkiego co jeździ do jednego wora z kierowcami białych BMW jest, jak każda generalizacja, "ubogie"...
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 20-10-2014 o 08:49 Powód: pis. (Polskich---->polskich)
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •