Close

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 109

Wątek: Nikon D5100 -

  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Chyba trybu S, A to priorytet przysłony, a nie czasu.
    Napisałem wyraźnie : trybu A

  2. #62

    Domyślnie

    A jak w trybie A ustawić czas naświetlania 1/1000s?
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    A jak w trybie A ustawić czas naświetlania 1/1000s?
    Zapewne chodziło o ustawienie minimalnego czasu poprzez AutoISO
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mada1974 Zobacz posta
    Witajcie.To mój drugi nikon d5100 wcześniej d90.Obecnie obiektyw sigma17-70mm.Robię zdjęcia zwierzakom w ruchu i niestety tylko na trybie sport a i tu wychodzą jak mydło i bardzo nieostre.Wiem,że najlepiej robić do35mm,ale mimo tego jestem zrozpaczona .Od razu piszę iż instrukcje wszelkie znam,niestety na sport nie mogę bardzo zmieniać ustawień-mam chyba ok. AF-A, AF-śledzenie w 3 D,przesłonę reguluje sam.Nie ma opcji bym pracowała z biegającymi zwierzakami w trybie ręcznym ponieważ przemieszczają się szybko itp...Zaczynam kombinować iż to wina obiektywu.Proszę Was o rady
    1. Zdjęcia wyglądają na poruszone, poza tym bardzo słabe światło i przy takim jest bardzo mały kontrast, a tym samym zdjęcia wydają się nie ostre - trzeba poprawić to przy obróbce.
    2. Która to Simga 17-70 ?? bo jest i już 4 wersje... A dobra jest tylko jedna - "C"
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #65

    Domyślnie

    Nie jestem przekonany o tym, że te zdjęcia będą zadowalającej jakości. W pochmurny dzień, jak na przykładowych fotach, i przy f5,6 ISO będzie dość znaczne i szumy pewnie także. A jak będzie włączone odszumianie, to i ostrość może nie być zadowalająca.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    A jak w trybie A ustawić czas naświetlania 1/1000s?
    MstrG odpowiedział.

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Nie jestem przekonany o tym, że te zdjęcia będą zadowalającej jakości. W pochmurny dzień, jak na przykładowych fotach, i przy f5,6 ISO będzie dość znaczne i szumy pewnie także. A jak będzie włączone odszumianie, to i ostrość może nie być zadowalająca.
    Będzie ok ( jeżeli obiektyw jest prawidłowo skalibrowany z puchą )
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 21-01-2014 o 14:52

  7. #67

    Domyślnie zdjęcia mydło i nieostre

    Kurcze nie wiem dlaczego exif nie widać-specjalnie wklejałam bez obróbki-u mnie na lightroom widać.Obiektyw sigma dc 17-70mm 2.8-4mm.Nie wiem co jest grane-nie można wszystkiego tłumaczyć pogodą,ponieważ zdjęcia psrtyka się w każdych warunkach.Obecnie będę fotografować,robić sesje psiakom z schronisk i jestem jakością tych fot załamana.Wrzucam dzisiejsze foty z danymi.Oceńcie.Natomiast głęboko zastanawiam się nad szkłem Tamron 70-300/4-5.6 Di VC USD

    F:4.0
    1/400
    iso1600

    f:3.0
    1/320
    iso1600

    f:4.0
    1.500
    iso 1600

    Tryb sportowy-więc manipulować tak jak pisałam zbytnio się nie da,natomiast w trybie A wychodzą mi poruszone

  8. #68

    Domyślnie Do Archibald

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    szkoda , żeby takie piękne psiaki miały nieostre zdjęcia ........

    Nie ma dołączonych exifów do powyższych zdjęć - ciężko coś konkretniejszego powiedzieć ;

    MZ powinno się postąpić następująco :
    A / sprawdzić czy całe kadry są mydlane ;
    - jeżeli tak - to B/ należy wysłać body wraz z obiektywem do mikrokalibracji do serwisu przyporządkowanego obiektywowi
    - jeśli nie , tzn kadr jest ostry , ale nie tam gdzie chcieliśmy to
    C/ należy spróbować wykonać ujęcia przy innych nastawach AF
    D/ jak przy C/ nie będzie poprawy to należy postąpić jak w B/

    Odnośnie C/ ; użyj nastawów : Tryb fotografowania A , AUTO ISO z zadanym czasem 1/1000 , F 5,6 , AF-C , 1 punkt środkowy na sztywno ( bez śledzenia , bez 3D ) , tryb seryjny zdjęć
    W trybie A nie ma ISO auto robaczku nie ma trybu seryjnego.....

  9. #69

    Domyślnie

    Raczej nie są poruszone, na pierwszym zdjęciu byłoby to widać na łapach, uszach i ogonie. Winna jest pogoda, wysokie ISO i otwarty obiektyw. Ale bez exif, to wróżenie z fusów.

    Cytat Zamieszczone przez Mada1974 Zobacz posta
    W trybie A nie ma ISO auto robaczku nie ma trybu seryjnego.....
    Jest, jest. Mowa o trybie na głównym kółku, a nie trybie AF.
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 21-01-2014 o 20:00
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mada1974 Zobacz posta
    W trybie A nie ma ISO auto robaczku nie ma trybu seryjnego.....
    No tak ...... hmmmm ...... dzięki Mada za uświadomienie mi , że to z czego na co dzień korzystam to tylko i wyłącznie moje ZWIDY i OMAMY .......

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •