Close

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 109

Wątek: Nikon D5100 -

  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mada1974 Zobacz posta
    dlaczego każdy kto zada pytanie jest gaszony i proponuje się mu czytanie instrukcji??Właśnie czytam po raz 3 i też nie rozumiem dlaczego nie mogę normalnie rozmawiać?-o co chodzi??Mam udawać tępą kobietkę czy jak??
    Poprosiłam o opinię zdjęć-napisałam to moje drugie lustro,czytałam instrukcję.Mam aparacik od miesiąca,ale to nie oznacza iż mi nie wolno pisać wątpliwości,bo męskie ego może poczuć się urażone....Podyskutujmy a nie piszmy odpowiedzi wieloznaczące z wielokropkiem na końcu,tym bardziej iż ja nic złego nie miałam na myśli.
    Zdjęcia nie były poruszone na pewno z D90 nie miałam takich problemów-foty były ostre i bez mydła.
    Archibald bez urazy i gniewania-doradzaj mi a nie dąsaj jak panna -bo to ja tu panną jestem haha.
    Nadal nie mam w trybie A manuala iso-jeśli Ci chodziło o tryb A-automatyki z preselekcją przysłony
    Nie histeryzuj Mada ......
    Teraz oglądam mecz ; jak się skończy to Ci łopatologicznie wszystko napiszę jak masz ustawić puchę - zrobisz jutro foty testowe , zamieścisz i będziemy dalej gadać ......

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mada1974 Zobacz posta
    napisałam to moje drugie lustro,czytałam instrukcję.
    Jak na 2. lustro to dziwne, że nie potrafisz ustawić takiej bzdury, jak AUTO ISO Poszukaj w menu czegoś podobnego do tego:

    Nikon

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Jak na 2. lustro to dziwne, że nie potrafisz ustawić takiej bzdury, jak AUTO ISO Poszukaj w menu czegoś podobnego do tego:

    Dzięki zrozumiałam,że tylko dla trybu A,a nie w ustawieniach ogólnych

  4. #84
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mada1974 Zobacz posta
    I pięknie koledze dziękuję,ponieważ jak pisałam posiadam instrukcję naprawdę mini.Dzięki i proszę o ocenę fot,co z nimi nie tak
    Wypadało by podpiąć inny obiektyw, obstawiam że winę za mydlane fotki ponosi obiektyw, może należy go wysłać do kalibracji pod puszkę.
    Trudno tak na odległość ustalić co jest przyczyną, nie jesteśmy jasnowidzami, każdy próbuje coś podpowiedzieć ale na podstawie kilku zdjęć nie zawsze się to udaje.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #85
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie


    Cytat Zamieszczone przez Mada1974 Zobacz posta
    Dzięki zrozumiałam,że tylko dla trybu A,a nie w ustawieniach ogólnych
    To auto ISO działa nie tylko w trybie A, ponadto jest bardziej praktyczne od ISO AUTO które jest w programach automatycznych.
    Dla pozycji maksymalna czułość wybierasz maksymalne ISO które akceptujesz, pamiętaj ze wysokie ISO pogarsza jakość obrazka, szumy i kolorystyka.
    Dla pozycji najdłuższy czas migawki wybierasz czas migawki przy którym zdjęcia nie będą poruszone.
    Aparat nie przekroczy zadanych wartości, aktualnie wybrane wartości czasu i czułości ISO zobaczysz w wizjerze.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mada1974 Zobacz posta
    Znam instrukcję na pamięć,gryba nue jest a 70% dotyczy filmów i efektów.....to też oprócz instrukcji przeglądnęłam kilkadziesiąt stron w necie
    Nie skrócony poradnik, a instrukcję - masz ją na płycie i na stronie Nikona.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #87

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat w zakresie ISO Auto: jest sens to stosować? W teorii wygodniej, poza tym jeśli się nie mylę to w ISO Auto czułość dobierana jest w krokach 0,5EV (D3100)... Teoretycznie same zalety. A gdzie ukryty "haczyk"? Jest jakiś minus?

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Podepnę się pod temat w zakresie ISO Auto: jest sens to stosować? W teorii wygodniej, poza tym jeśli się nie mylę to w ISO Auto czułość dobierana jest w krokach 0,5EV (D3100)... Teoretycznie same zalety. A gdzie ukryty "haczyk"? Jest jakiś minus?
    Minus w D3xxx i D5xxx to zapewne ewentualne wyłączenie tylko w menu.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    Nie histeryzuj Mada ......
    Teraz oglądam mecz ; jak się skończy to Ci łopatologicznie wszystko napiszę jak masz ustawić puchę - zrobisz jutro foty testowe , zamieścisz i będziemy dalej gadać ......
    Wykonaj po kolei DOKŁADNIE następujące kroki :

    1. przycisk MENU (na puszce) --->podświetl MENU FOTOGRAFOWANIA (2-ga ikonka od góry z lewej - aparat)---->wejdź klikając OK ---> podświetl USTAW FUNKCJĘ PICTURE CONTROL----> wejdź naciskając kursor w prawo--->podświetl VI ZYWE ----> wejdź naciskając kursor w prawo ---> podświetl WYOSTRZANIE ---> kursorem w prawo przesuń podziałkę na 7 , kliknij OK-----> kliknij lewy kursor wracając do MENU FOTOGRAFOWANIA

    2. w MENU FOTOGRAFOWANIA odszukaj(przesuwając kursor w dół) i podświetl USTAWIENIA CZUŁOŚCI ISO ----> kliknij prawy kursor ---> podświetl NAJDŁUŻSZY CZAS MIGAWKI ----> kliknij prawy kursor ---> wybierz (podświetlając) klikając górnym kursorem czas 1/1000---> naciśnij OK---> podświetl MAKSYMALNA CZUŁOŚĆ----> kliknij prawy kursor----> podświetl 1600--->kliknij OK --->podświetl AUTOMATYCZNY DOBÓR ISO---> kliknij prawy kursor ---->podświetl WŁĄCZONE ---->kliknij OK

    3. w MENU FOTOGRAFOWANIA odszukaj(przesuwając kursor w dół) i podświetl TRYB WYZWALANIA MIGAWKI ---> wejdź naciskając prawy kursor---> podświetl SERYJNE---> kliknik OK

    4. podświetl MENU USTAWIEŃ OSOBISTYCH ( 3 ikonka od góry z lewej - ołówek)---> kliknij prawy kursor --->podświetl AUTOFOKUS ---> kliknij prawy kursor---> podświetl a1 PRIORYTET W TRYBIE AF-C---> kliknij prawy kursor---> podświetl OSTROŚĆ ---->kliknij OK

    5. wyłącz puszkę

    6. włacz puszkę

    7. naciśnij na puszce przycisk "i" ----> przesuwając w dół kursor podświetl pole AF-A (AF-S, AF-C) ----> kliknij OK ---> podświetl AF-C----> kliknij OK

    8. zejdź do kolejnej kratki TRYB POLA AF ---> kliknij OK ----> podświetl AF Z DYNAMICZNYM WYBOREM POLA ( 2 od góry) ---> kliknij OK

    9. wyłącz puszkę

    10 włącz puszkę

    11 Ustaw program A , ( kółkiem ) przysłonę na f5,6 , punkt ostrości w środku kadru

    powinnaś mieć na monitorze następujący widok:
    istotne ustawienia są w ramkach


    idź jutro z pieskami na spacer ; fotografuj seriami 3-4 zdjęcia jak pies jest w centrum kadru ( w odległości 3-10m) ; nie patrz na kompozycję kadru - chwilowo będzie nieistotna ;

    Napisz czy zdjęcia zrobiły się ostrzejsze czy nie ;

    Jeśli NIE to patrz post #58 punkt B/ ---> INNEJ OPCJI NIE MA
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 22-01-2014 o 00:02

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Podepnę się pod temat w zakresie ISO Auto: jest sens to stosować? W teorii wygodniej, poza tym jeśli się nie mylę to w ISO Auto czułość dobierana jest w krokach 0,5EV (D3100)... Teoretycznie same zalety. A gdzie ukryty "haczyk"? Jest jakiś minus?
    Taki sam haczyk jak przy używaniu trybu "A" czy "S"... aparat dobiera ekspozycję.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •