Szukaj
Jak na 2. lustro to dziwne, że nie potrafisz ustawić takiej bzdury, jak AUTO ISOPoszukaj w menu czegoś podobnego do tego:
Nikon
Wypadało by podpiąć inny obiektyw, obstawiam że winę za mydlane fotki ponosi obiektyw, może należy go wysłać do kalibracji pod puszkę.
Trudno tak na odległość ustalić co jest przyczyną, nie jesteśmy jasnowidzami, każdy próbuje coś podpowiedzieć ale na podstawie kilku zdjęć nie zawsze się to udaje.
NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,
To auto ISO działa nie tylko w trybie A, ponadto jest bardziej praktyczne od ISO AUTO które jest w programach automatycznych.
Dla pozycji maksymalna czułość wybierasz maksymalne ISO które akceptujesz, pamiętaj ze wysokie ISO pogarsza jakość obrazka, szumy i kolorystyka.
Dla pozycji najdłuższy czas migawki wybierasz czas migawki przy którym zdjęcia nie będą poruszone.
Aparat nie przekroczy zadanych wartości, aktualnie wybrane wartości czasu i czułości ISO zobaczysz w wizjerze.
NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,
Podepnę się pod temat w zakresie ISO Auto: jest sens to stosować? W teorii wygodniej, poza tym jeśli się nie mylę to w ISO Auto czułość dobierana jest w krokach 0,5EV (D3100)... Teoretycznie same zalety. A gdzie ukryty "haczyk"? Jest jakiś minus?
Wykonaj po kolei DOKŁADNIE następujące kroki :
1. przycisk MENU (na puszce) --->podświetl MENU FOTOGRAFOWANIA (2-ga ikonka od góry z lewej - aparat)---->wejdź klikając OK ---> podświetl USTAW FUNKCJĘ PICTURE CONTROL----> wejdź naciskając kursor w prawo--->podświetl VI ZYWE ----> wejdź naciskając kursor w prawo ---> podświetl WYOSTRZANIE ---> kursorem w prawo przesuń podziałkę na 7 , kliknij OK-----> kliknij lewy kursor wracając do MENU FOTOGRAFOWANIA
2. w MENU FOTOGRAFOWANIA odszukaj(przesuwając kursor w dół) i podświetl USTAWIENIA CZUŁOŚCI ISO ----> kliknij prawy kursor ---> podświetl NAJDŁUŻSZY CZAS MIGAWKI ----> kliknij prawy kursor ---> wybierz (podświetlając) klikając górnym kursorem czas 1/1000---> naciśnij OK---> podświetl MAKSYMALNA CZUŁOŚĆ----> kliknij prawy kursor----> podświetl 1600--->kliknij OK --->podświetl AUTOMATYCZNY DOBÓR ISO---> kliknij prawy kursor ---->podświetl WŁĄCZONE ---->kliknij OK
3. w MENU FOTOGRAFOWANIA odszukaj(przesuwając kursor w dół) i podświetl TRYB WYZWALANIA MIGAWKI ---> wejdź naciskając prawy kursor---> podświetl SERYJNE---> kliknik OK
4. podświetl MENU USTAWIEŃ OSOBISTYCH ( 3 ikonka od góry z lewej - ołówek)---> kliknij prawy kursor --->podświetl AUTOFOKUS ---> kliknij prawy kursor---> podświetl a1 PRIORYTET W TRYBIE AF-C---> kliknij prawy kursor---> podświetl OSTROŚĆ ---->kliknij OK
5. wyłącz puszkę
6. włacz puszkę
7. naciśnij na puszce przycisk "i" ----> przesuwając w dół kursor podświetl pole AF-A (AF-S, AF-C) ----> kliknij OK ---> podświetl AF-C----> kliknij OK
8. zejdź do kolejnej kratki TRYB POLA AF ---> kliknij OK ----> podświetl AF Z DYNAMICZNYM WYBOREM POLA ( 2 od góry) ---> kliknij OK
9. wyłącz puszkę
10 włącz puszkę
11 Ustaw program A , ( kółkiem ) przysłonę na f5,6 , punkt ostrości w środku kadru
powinnaś mieć na monitorze następujący widok:
istotne ustawienia są w ramkach
idź jutro z pieskami na spacer ; fotografuj seriami 3-4 zdjęcia jak pies jest w centrum kadru ( w odległości 3-10m) ; nie patrz na kompozycję kadru - chwilowo będzie nieistotna ;
Napisz czy zdjęcia zrobiły się ostrzejsze czy nie ;
Jeśli NIE to patrz post #58 punkt B/ ---> INNEJ OPCJI NIE MA
Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 22-01-2014 o 00:02
Skontaktuj się z nami