Szukaj
Nikon
No można. Zastanawiałem się nad tym. Tylko teraz sprzedając roczny aparat tracę sporo. Sprzedam za ok 1000 maks. do nowego d7000 musiałbym dołożyć 1800-2000. Bardziej opłacało się zapożyczyc wcześniej. Chyba że wezmę używane body ale to zawsze ryzyko.
Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
D7200 | S17-50 | N35 1.8 | SB900
fotopasje.com
Wydaje mi się, że miedzy 7100 a 5300 nie ma aż takiej przepaści jak między Porsche i Focusem. To takie gadanie, bo 7100 leży na półce dla bardziej zaawansowanych a 5300 leży na półce dla amatorów. Dlatego też z założenia 5300 musi być gorszy. A może jednak nie. Wiadomo, że podstawą sukcesu w lustrzance jest dobry obiektyw a nie body. Oba aparaty mają podobne, o ile nie takie same matryce. W obu usunięto filtry dolnoprzepustowe. Ponadto D5300 ma nowszy procesor i jeżeli wierzyć producentowi szybszy. Dodatki typu GPS i Wi-Fi na pewno dodają mu atrakcyjności. Szczególnie podoba mi się możliwość podglądu i sterowania smartfonem. Można robić ciekawe zdjęcia z ukrycia.
Dlatego też przymierzam się do zakupu D5300. Oglądałem go dzisiaj w Saturnie. Zaniepokoił mnie jednak jego ciemny wizjer. Canon 700D ma znacznie jaśniejszy. Czy ktoś kto UŻYWA D5xxx może się wypowiedzieć, czy jest to jakąś znaczącą wadą, słabą stroną aparatu?
jak nie zależy ci na ergonomii i przyda ci się wifi i gps to bierz d5300 ja wybrałem tą drugą opcję d7100 i jestem w pełni zadowolony
Nikon
Ja zaczynałem od D3100 byłem zachwycony tym aparatem - jestem jeszcze pod względem zdjęć. Ale przyszedł moment że było to za mało dla mnie. Zastanawiałem się na D5XXX i kupiłem jednaj D7100Nie żałuje. Teraz na święta byłem na większej imprezce rodzinnej i kuzynka podała mi D3100 do zrobienia zdjęcia. Jak wziąłem aparat w ręce myślałem, że mam "małpkę". Jakiś lekki, brak kółka z przodu i przycisku funkcyjnego i przycisku af. Taki fajny ale jak raz spróbujesz wersje serii D7XXX będziesz widział czym te aparaty się różnią. Jak gdzieś już przeczytałem, że różnica jest taka jak między Porsche 911 a Fordem Focusem. Niby żadna tu silnik i tam silnik tu koła i tam koła. Tu klima i tam klima. Ale w połączeniu to jednak D7100 to takie porsche.
Pozdrawiam
Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |
Skontaktuj się z nami