Close

Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 216

Wątek: D7100 czy D5300

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelkuziola Zobacz posta
    Dzękuję wszystkim za cenne porady. Jednak jestem za kupnem D7100. Mam pytanie jak on posiada wady i zalety?
    Jestem szczęśliwym posiadaczem D7100 i nie znam pojęcia "olej na matrycy"
    Gdybym miał jeszcze raz wybierać też byłby to D7100, osobiście uważam, że na forum nazywanie tego aparatu chlapaczką jest wyolbrzymianiem.
    Znam dwie osoby z mojego otoczenia, które pracują na nim i taki problem się nie pojawił jak do tej pory. (a nie mają go od wczoraj)
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  2. #22

    Domyślnie

    Ja potwierdzam słowa gatewayfl. Na chwile obecną D7100 bez zarzutu.

  3. #23

    Domyślnie

    5300? Fifirifi i GPS? Na co to komu? Jedno i drugie szybko zjada baterię. Natomiast przepłacisz za nowość, to pewne. Jeżeli w ogóle seria 5xxx, to któryś z dwu poprzednich modeli.

    Odpowiadając na pytanie tytułowe - 7100. Jeżeli potrzebujesz wszystkich jego "ficzerów" i jeżeli kasa nie ogranicza. Niewątpliwą zaletą będzie fakt, że wystarczy Ci na znacznie dłużej, nawet jak wzrosną Twoje wymagania jako fotografa.
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  4. #24

    Domyślnie Weź 7100

    Mimo wszystko weź 7100 bo tam możesz ustawić WB jak należy. a w d5200 nie(
    Nikon D800 N14-24 f/2.8; N24-70 f/2.8; N70-200 f/2.8 VR II; Nikon Tc-20E III; N85 f/1.8D; N50 f/1.4G N105 f/2.8 MICRO vr; N SB-900

  5. #25

    Domyślnie

    Jak dla mnie Dxxxx ma jedną zasadniczą wadę, co go dyskwalifikuje dla każdego, kto będzie pstrykał więcej niż na urodzinach u Cioci Mariolki; a mianowicie nie posiada śrubokręta. To moim skromnym zdaniem dyskwalifikacja, ale to moje, niezwykle subiektywna opinia.

  6. #26

    Domyślnie

    Brak śrubokręta jest istotny tylko dla tych, którzy posiadają już kilka szkieł bez napędu. W przeciwnym wypadku nie ma to znaczenia. Większą wadą jest moim zdaniem lustrzany wizjer ze wszystkimi ograniczeniami (choć i to nie każdemu musi przeszkadzać).

  7. #27

    Domyślnie

    Brak "śrubokręta" to zaleta dla tych, którzy maja mniej kasy, bo za mniejsze pieniądze do body z "śrubokrętem" mogą kupić dobre obiektywy: 50mm 1.8d i 85mm 1.8d i kilka innych z wyższej półki jak 80-200 2.8.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zyzio666 Zobacz posta
    Jak dla mnie Dxxxx ma jedną zasadniczą wadę, co go dyskwalifikuje dla każdego, kto będzie pstrykał więcej niż na urodzinach u Cioci Mariolki; a mianowicie nie posiada śrubokręta. To moim skromnym zdaniem dyskwalifikacja, ale to moje, niezwykle subiektywna opinia.
    D7xxx mają śrubokręt.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    D7xxx mają śrubokręt.
    Oczywiście się "machnąłem", chodziło mi o D5xxx

  10. #30

    Domyślnie

    Ja jakiś czas temu stałem przed podobnym dylematem i niestety z braku kasy wybrałem d5100. No i żałuję. Nawet nie chodzi o śrubokręt bo używam tylko 18-105 i 35 nikona ale bardziej ze względu na wizjer który jest strasznie ograniczony w d5100 w porównaniu do d7000, i brak przycisków w tym drugiego pokrętła. W d5100 masz dodatkowy tylko 1 przycisk Fn który podpiąłem sobie pod ustawienie ISO.
    D7200 | S17-50 | N35 1.8 | SB900
    fotopasje.com

Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •