Szukaj
Wg mnie warto dołożyć i kupić D7100 będziesz miał w pełni półprofesjonalny sprzęt, którym będziesz się cieszyć przez długie lata. Chyba, że tak się rozwiniesz, że będziesz myślał o FX a to już inna bajka i o wiele droższa.
Z50, D7000, 18-105 3.5-5.6VR, 35/1.8G, N105 2.8 VR, ∑70-200/2.8 , Nissin Di622, SB-910
Chyba trzeba zaczekać na oficjalną cenę w Polsce. Jak pojawi się w sklepach zobaczymy czy warto. Skoro ma być drożej niż D5200 (to logiczne) a 5200 to wydatek około 2400 PLN to różnica między D7100 a 5300 powinna wynosić mniej niż 1000 PLN.
W Euro w ofercie (z N18-105):
D5200 3300
D5300 4000
D7100 4850
Mały zestaw podróżnika: D7500, AF-P 10-20, 18-55, 70-300 plus N18-105, N35/1.8G N50/1.G, METZ 52 AF-1
Zapomniałeś dodać jeszcze jednej i IMHO najlepszej (cena/jakość) pozycji z Euro a mianowicie:
D5100 2159
Nikon
Pewnie najlepsza, choć dla mnie D5100 obok niezliczonych zalet, ma jedną zasadniczą wadę: g... diodki autofocusa, których nie widać w ostrym świetle. Być może dlatego, że fotografuję w okularach. Mam D5100 i nie pozbędę się go, ale kupię za jakiś czas drugą puszkę: D7100 lub D5200, kiedy ich ceny zjadą. Od D7100 odstręcza mnie jednak chlapaczka. Ciekaw jestem jak często statystycznie ten bonus występuje, bo przecież nie wszyscy użyszkodnicy skarżą się na olej na matrycy.
Mały zestaw podróżnika: D7500, AF-P 10-20, 18-55, 70-300 plus N18-105, N35/1.8G N50/1.G, METZ 52 AF-1
Dzękuję wszystkim za cenne porady. Jednak jestem za kupnem D7100. Mam pytanie jak on posiada wady i zalety?
poczytaj tutaj, bedziesz wszystko wiedzal....
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=226453
Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1
A co powiecie na temat wyboru D300s czy D7100?
Puszka ma służyć do zdjęć lotniczych, z tego co słyszałem to bufor w D7100 strasznie szybko się zapycha.
Skontaktuj się z nami