Close

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 216

Wątek: D7100 czy D5300

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikemek Zobacz posta
    ..............
    To bardzo rozsądna i konkretna wypowiedź ;
    proponuję wszystkim niezdecydowanym sobie ją spokojnie parę razy przeczytać przed podjęciem decyzji zakupowej.

  2. #12

    Domyślnie

    Wg mnie warto dołożyć i kupić D7100 będziesz miał w pełni półprofesjonalny sprzęt, którym będziesz się cieszyć przez długie lata. Chyba, że tak się rozwiniesz, że będziesz myślał o FX a to już inna bajka i o wiele droższa.
    Z50, D7000, 18-105 3.5-5.6VR, 35/1.8G, N105 2.8 VR, 70-200/2.8 , Nissin Di622, SB-910

  3. #13

    Domyślnie

    Chyba trzeba zaczekać na oficjalną cenę w Polsce. Jak pojawi się w sklepach zobaczymy czy warto. Skoro ma być drożej niż D5200 (to logiczne) a 5200 to wydatek około 2400 PLN to różnica między D7100 a 5300 powinna wynosić mniej niż 1000 PLN.

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2013
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    142

    Domyślnie

    W Euro w ofercie (z N18-105):
    D5200 3300
    D5300 4000
    D7100 4850
    Mały zestaw podróżnika: D7500, AF-P 10-20, 18-55, 70-300 plus N18-105, N35/1.8G N50/1.G, METZ 52 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kjeld Zobacz posta
    W Euro w ofercie (z N18-105):
    D5200 3300
    D5300 4000
    D7100 4850
    Zapomniałeś dodać jeszcze jednej i IMHO najlepszej (cena/jakość) pozycji z Euro a mianowicie:

    D5100 2159
    Nikon

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2013
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    142

    Domyślnie

    Pewnie najlepsza, choć dla mnie D5100 obok niezliczonych zalet, ma jedną zasadniczą wadę: g... diodki autofocusa, których nie widać w ostrym świetle. Być może dlatego, że fotografuję w okularach. Mam D5100 i nie pozbędę się go, ale kupię za jakiś czas drugą puszkę: D7100 lub D5200, kiedy ich ceny zjadą. Od D7100 odstręcza mnie jednak chlapaczka. Ciekaw jestem jak często statystycznie ten bonus występuje, bo przecież nie wszyscy użyszkodnicy skarżą się na olej na matrycy.
    Mały zestaw podróżnika: D7500, AF-P 10-20, 18-55, 70-300 plus N18-105, N35/1.8G N50/1.G, METZ 52 AF-1

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kjeld Zobacz posta
    Pewnie najlepsza, choć dla mnie D5100 obok niezliczonych zalet, ma jedną zasadniczą wadę: g... diodki autofocusa, których nie widać w ostrym świetle. Być może dlatego, że fotografuję w okularach.
    Być może. Ja nie mam tego problemu.

    Cytat Zamieszczone przez kjeld Zobacz posta
    Mam D5100 i nie pozbędę się go, ale kupię za jakiś czas drugą puszkę: D7100 lub D5200, kiedy ich ceny zjadą. Od D7100 odstręcza mnie jednak chlapaczka.
    Pomimo tego bym zaryzykował na rzecz D7100. Mając D5100 niewiele zyskasz zakupując D5200. Nawet jeśli cena ciut spadnie (wielkich spadków bym się nie spodziewał). No ale jeśli masz na niego chrapkę i $...
    Nikon

  8. #18

    Domyślnie

    Dzękuję wszystkim za cenne porady. Jednak jestem za kupnem D7100. Mam pytanie jak on posiada wady i zalety?

  9. #19

    Domyślnie

    poczytaj tutaj, bedziesz wszystko wiedzal....
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=226453
    Nikon D3100 + S10-20 4-5.6 + S30mm 1.4 DC HSM ART + N35mm 1.8G + S17-50 2.8 HSM OS + T70-300 VC USD 4-5.6 + Metz 50 AF-1

  10. #20

    Domyślnie

    A co powiecie na temat wyboru D300s czy D7100?
    Puszka ma służyć do zdjęć lotniczych, z tego co słyszałem to bufor w D7100 strasznie szybko się zapycha.

Strona 2 z 22 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •