Cytat Zamieszczone przez mamil_km Zobacz posta
No tak, wiedziałem, że zapomniałem o czymś napisać Przy małych głębiach ostrości, zdecydowanie ostrość potrafi lekko uciec po przekadrowaniu, zwłaszcza, że rozkład głębi ostrości nie jest linią prostą itd.
Chodziło Ci, że nie jest linią prostą bo jest 'prostą' płaszczyzną?

Ja używam centralnego bo tylko taki mam, przy kadrowaniu z głową nic nie ucieka nawet przy najmniejszej głębi ostrości (oczywiście jeśli coś się porusza 'zdecydowanie' to kadrowanie zwykle muszę robić w postprocesie) ale z centralnym da się żyć, trzeba tylko uważać, żeby kadrując nie pochylać puszki tylko ją przesunąć, wtedy wszystko wychodzi idealnie ostre.