Close

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 106

Wątek: E book

  1. #51

    Domyślnie

    Dodałem do zaufanych.

  2. #52

    Domyślnie

    OK, zaczęło działać, pobrałem ze Świata Czytników ale mam problem z Newsweek'iem. Może jutro pobierze.

  3. #53

    Domyślnie

    Ok, super. Czyli jest sposób na szybki i wygodny eksport ciekawych tekstów do Kindla. Dzięki!

  4. #54

    Domyślnie

    Możesz także wgrać po kabelku przez USB do Kundla lub postawić własny serwer WWW na domowym komputerze, wywołać go po IP (http://adres.IP) lub nadać dynamiczną domenę i udostępnić katalog z plikami dla Kindla. U siebie zrobiłem tak, że mam serwis w darmowej domenie dynamicznej, wchodzę przez Wi-Fi na Internet w Kindlu, wpisuję adres, wchodzę do katalogu zabezpieczonego hasłem i są pliki MOBI, PDF itp., klikam w Kundlu na plik, zapisuję w pamięci Kindle i voila! bez biegania do mailów itp. a możesz sobie poprzycinać PDF (PDF scissors) lub obrobić innymi narzędziami, itp.

    A najważniejsze, że przy e-ink oczy się nie męczą od czytania jak na LCD.

  5. #55
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Serwer? Wpisywać adres? Hasła? A nie prościej kliknąć na pliku prawym klawiszem, wybrać "Send to Kindle" i nacisnąć "OK"? Pliki też możesz sobie poprzycinać jak chcesz.
    Ostatnio edytowane przez ku6i ; 13-10-2013 o 22:44

  6. #56

    Domyślnie

    Co ciekawe do tego wszystkiego nie musi być koniecznie Kindle, na dowolnym tablecie z aplikacją Kindle też będzie ok.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Serwer? Wpisywać adres? Hasła? A nie prościej kliknąć na pliku prawym klawiszem, wybrać "Send to Kindle" i nacisnąć "OK"? Pliki też możesz sobie poprzycinać jak chcesz.
    Serwer WWW ma tą zaletę, że do plików dostaniesz się zewsząd, wystarczy dostęp do sieci.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  8. #58
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    Serwer WWW ma tą zaletę, że do plików dostaniesz się zewsząd, wystarczy dostęp do sieci.
    Jak ktoś ma tony książek to może ma to sens, ale dla szarego użytkownika? Mi po ponad roku używania Kindla 4 udało się "wreszcie" zająć całą pamięć. A mam sporo książek IT w 2 wersjach (MOBI + PDF, ten drugi czasem po kilkanaście MB) i wszelkiej maści artykułów ze zdjeciami, co swoje waży. Poza tym jest przecież darmowa chmura Amazonu (bodajże 5 GB).

    Chyba, że ktoś ma ponad 6 GB książek i wszystkie je potrzebuje "od ręki", to nie było tematu

  9. #59

    Domyślnie

    Gdyby ktoś chciał kupić Kindle, to na amazon.de jest aktualnie promocja. Kindle Paperwhite kosztuje 99 Euro, a do 9 kwietnia dodają bon na 20 Euro. Trzeba jednak mieć niemiecki adres do wysyłki.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #60
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    821

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Gdyby ktoś chciał kupić Kindle, to na amazon.de jest aktualnie promocja. Kindle Paperwhite kosztuje 99 Euro, a do 9 kwietnia dodają bon na 20 Euro. Trzeba jednak mieć niemiecki adres do wysyłki.
    To 20 euro można wydać na każdym amazon, czy tylko niemieckim?
    Zdradziłem Nikona na rzecz Sony,ale sentyment o forum pozostał

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •