Close

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 75

Wątek: Trudne dylematy

  1. #61

    Domyślnie

    Bardzo brzydkie cienie na tych zabawkach.
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez warpman Zobacz posta
    Można w naprawdę prosty sposób w warunkach domowych zaradzić Twoim problemom z fotografowaniem zabawek. Zerknij tutaj, może będzie to przydatne dla Ciebie.

    Gość trochę łopatologicznie tłumaczy, fotografuje hybrydą, ale najważniejszy jest przecież efekt i to, żeby eksperymentować samemu.

    Powodzenia !
    Ale tam trzeba do tego prostego efektu dwóch lamp błyskowych - a z jedną dobrą się nie da robić takich zdjęć?

    Cytat Zamieszczone przez Auriell Zobacz posta
    Powiem tak, jak już chcesz raz a dobrze, to idź w D7100 (super AF, genialne kolory, super ISO, świetny obrazek, itd). Do tego kup obiektyw Sigma C 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM (co spokojnie da Ci możliwość codziennego pstrykania, oraz zaspokoi potrzeby fotografowania biżuterii/zabawek). To taki naprawdę dobry 'all in one'. To da jakieś 6000 PLN - można się też spokojnie wspomóc zakupem na raty, jeśli budżet zatrzeszczy w szwach. Możesz np. zapłacić 50 % ceny gotówką, a resztę sobie rozłożyć na 10-20 rat.
    Lepsza ta Sigma czy Tamron 18-50 2,8?
    Ostatnio edytowane przez Draugdin ; 02-06-2013 o 08:53

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Auriell Zobacz posta
    Powiem tak, jak już chcesz raz a dobrze, to idź w D7100 (super AF, genialne kolory, super ISO, świetny obrazek, itd). .
    Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą w sprawie porady odnośnie body ; uważam że w tym KONKRETNYM przypadku d7100 będzie ZDECYDOWANIE na WYROST - jego zakup spowoduje ZNACZNE przekroczenie budżetu a nie da zainteresowanemu nic więcej niż d5100 ( w kontekście wyartykuowanych potrzeb ).

    Dlaczego oręduję za d5100 ?
    Z powodu 3 zasadniczych spraw mających KOLOSALNE znaczenie dla AMATORA:
    1. Zdecydowanie niższa cena (2,5x) niż d7100 a jakość zdjęć (jpeg-ów) absolutnie PORÓWNYWALNA (aż do iso 6400)
    2. Obrotowy wyświetlacz który pozwoli na swobodne i komfortowe kadrowanie ze statywu (d7100 go nie ma)
    3. Mniejsze gabaryty i niższa waga . Będzie to duża przewaga podczas amatorskiego fotografowania na wyjazdach ( wycieczkach , spacerze).

    Zakup d7100 miałby sens TYLKO WTEDY jeżeli potencjalny nabywca potrzebowałby focić :
    1. dynamiczne ujęcia (skuteczność i pewność AF w d7100 jest DOSKONAŁA - taka jak w d300)
    2. w ciężkich i mało higienicznych warunkach ( body jest uszczelnione)
    3. zarobkowo

    Uzytkowałem w ostatnich paru dniach równolegle PORÓWNAWCZO ( i użytkuję nadal ) zarówno D5100(córki) , D300 (moje) jak i D7100(kolegi) i to co napisałem powyżej jest efektem organoleptycznych doświadczeń a nie "gdybania".

    D5100 do TYPOWYCH zastosowań amatorskich jest całkowicie WYSTARCZAJĄCY i MZ w przypadku AUTORA WĄTKU kompletnie szkoda pieniędzy na zakup D7100.

    Jednak generalnie D7100 jest zdecydowanie najlepszym obecnie wyborem spośród wszystkich Nikonowych lustrzanek DX będących na rynku ; łączy on w sobie to co najlepsze w 3 innych body :
    1. świetną jakość jpegów - taką jaka jest w d5100
    2. świetną skuteczność AF - taką jaka jest w D300(s)
    3. świetną jakość filmów - taką jaka jest w D5200

    d7100 do taki 3w1 i MZ , z pewnością jest to najlepszy zakup dla ambitniejszych amatorów z zacięciem reporterskim.
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 02-06-2013 o 09:55

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Draugdin Zobacz posta
    Ale tam trzeba do tego prostego efektu dwóch lamp błyskowych - a z jedną dobrą się nie da robić takich zdjęć?



    Lepsza ta Sigma czy Tamron 18-50 2,8?
    lepszym wyborem jest Tamron ma stałe światło,ale trzeba trafić na dobrą sztukę,najlepiej kupić od Cichego
    Nikon

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Draugdin Zobacz posta
    [...] zastanawiam się czy robienie zdjęć przy pomocy zaawansowanego aparatu i dobrej lampy błyskowej na przykład sb700 rozwiąże mój problem a jednocześnie nie będzie zniekształcało kolorów fotografowanych zabawek gdyż to jest w sumie ważniejsze niż pozbycie się cieni.
    Dobry aparat + lampa zewnętrzna na pewno rozwiążą Twoje problemy (warta rozważenia jest wypowiedź Archibald6803).

    Hmm... a widziałeś Jak balansować światłem zastanym i z lampy błyskowej?? Szału może i nie ma ale da radę robić zdjęcia bez lampy zewnętrznej.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 02-06-2013 o 11:26
    Nikon

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Draugdin Zobacz posta
    Ale tam trzeba do tego prostego efektu dwóch lamp błyskowych - a z jedną dobrą się nie da robić takich zdjęć?
    Można zrobić i bez żadnej lampy błyskowej. Wystarczy obiekt oświetlić zwykłymi lampami z kilku stron (z 2 czy 3). Ale jak już pisałem, wszystko jest do znalezienia w sieci. Trzeba tylko chcieć i poszukać.

    Czytając to co piszesz, mam wrażenie, że chcesz na siłę kupić 'dobry sprzęt' bo wydaje Ci się, że zrobi za Ciebie dobre zdjęcia. Otóż nie, doskonałym sprzętem można zrobić fatalne zdjęcia i na odwrót - kiepskim sprzętem doskonałe zdjęcia. Wszystko zależy od fotografującego, jego umiejętności, inwencji i chęci.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez warpman Zobacz posta
    Można w naprawdę prosty sposób w warunkach domowych zaradzić Twoim problemom z fotografowaniem zabawek. Zerknij tutaj, może będzie to przydatne dla Ciebie.

    Gość trochę łopatologicznie tłumaczy, fotografuje hybrydą, ale najważniejszy jest przecież efekt i to, żeby eksperymentować samemu.

    Powodzenia !
    Tylko kto do kompaktu kupuje dwie lampy droższe niż sam aparat?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Draugdin Zobacz posta
    Ale tam trzeba do tego prostego efektu dwóch lamp błyskowych - a z jedną dobrą się nie da robić takich zdjęć?
    Autor tutoriala wspomina, że można robić z jedną lampą również. Albo z dyfuzorem.
    Tutaj masz link do postu z instrukcją wykonania takowego
    D7100, kilka obiektywów, statyw, głowica i flash
    "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego" - Lew Tołstoj

  9. #69
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Tylko kto do kompaktu kupuje dwie lampy droższe niż sam aparat?
    Wlasnie ten gosc tam, a na dodatek tak komplikuje sprawe fotki do sprzedazy taniego pilota, ktorego zapewne sa tysiace zdjec w sieci...

  10. #70
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Auriell Zobacz posta
    Bez lampy da się żyć. Kupuje się ją tylko wtedy, gdy jest koniecznie niezbędna. Inaczej (jak w moim przypadku) będzie leżała w szafie - w końcu ją sprzedałem.

    Mimo wszystko jednak jakiś zoom czasem się przyda - a to trzeba coś bardzo szeroko złapać, a to nie ma miejsca żeby się cofnąć, albo nie ma jak podejść, etc.
    Jestem podobnego zdania! Przy obecnych mozliwosciach fotografii cyfrowej... lampa blyskowa tylko, jesli jest koniecznie niezbedna. Oczywiscie jest tu wielu forumowiczow, ktorzy maja inne zdanie. Mozesz poprobowac robic zdjecia bez lampy, a jesli nie beda odpowiednie, przeciez mozna takowa dokupic.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •