Szukaj
Twoja wiara w to że wszystkie inne produkty są pozbawione wad jest powalająca
Samochód można kupić mając świadomość jego wad, nie mając takiej świadomości, albo można go nie kupić. Jako że mi samochód był i jest potrzebny, wiele razy decydowałem go jednak kupić mimo świadomości a czasem nie mając świadomości wad![]()
N16-35/N24-70/N70-200VR2/N24/N105VR/N400VR/Z40/Z24-120S/Z24-70SII/Z70-200S/V16/TT75/T28-75G2
D800/D500/D4s/Z6/Z63/Z9
Paweł
Nadzwyczaj cierpliwy. I leniwy też. Albo - mający nawyki, których nie lubi zmieniać (inna obsługa body N i C - N mi bardziej odpowiada).
Focha strzeliłem raz. Za komuny zbierałem ładnych kilka lat (liceum, studia) na japoński aparat (fotogafowac mogłem sprzetm taty - Praktica). Nie kupowałem sobie nic, wszystko odkładałem na aparat. Prawie nie chodziłem do kina, nie kupowałem lodów, rower dostałem w prezencie, zegarek też. W końcu kupiłem Canona A1 z FD 50/1.4 (i sigmą 75-250). Nikt nie miał japońskiego sprzętu, szkło 1.4 to zawodowcy oglądali u mnie z zazdrością (canona oczywiście też - większość widziała takie aparaty jedynie w czasopismach foto, internetu nie było). Przelicznik złotówki do marki niemieckiej czy USD był zabójczy. Pojechałem do Berlina Zachodniego osobiście go kupić (kusił futurystyczny T90, ale był za drogi, F1 nie miał wyświetlanych parametrów w wizjerze, co miał A1, stąd mój wybór). I wiesz co się stało rok później? Canon zmienił bagnet, nastała era AF i EOS. Wtedy strzeliłem focha. Wk .. sie niesamowicie (na firmę C). Pare lat zbierania kasy na sprzęt, który stał sie nagle mało warty na rynku wtórnym. Pozbyłem sie canona na rzecz Nikona F801. I od tamtego czasu jestem w nikonie. Teraz bym tyle nie stracił, ale .. "siedzę" w nikonie i na dziś nikon ma lepsze dla mnie D800. Nie ma tematu zmiany systemu, nie w tym momencie. Ja i tak uwazam 36 Mx za nadmiar, więc właściwie to może byc mój "ostatni aparat", kiedys kupie jakieś body zapasowe z więcej fps. Nie widzę teraz czegokolwiek co by mi sugerowało zmianę. 85/1.2 ? Nie jestem fanem przysłony 1.2, więc co - wręcz kwestia 85 mm odrzuca mnie od canona, bo po co przepłacać za 85/1.2 ? Z kolei 85/1.8 jest za słaby. Sigmę 1.4 to sobie mogę mieć także w nikonieNie ma w C niczego - ani body, ani obiektywu, który dla mnie byłby ciekawszym wyborem od D800 i nikkorów.
Sorry za OT.
Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-11-2012 o 21:59
Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.
Ok, zgadzam się, że obecnie tak...tylko te usterki psują mi humor i powodują negatywny odbiór N.
ps. Mój pierwszy "profi" sprzęt to zenit 12xp (dotąd działa), o practkikę musiałem się starać długo (dotąd mam, nie działa). Pierwszy nowoczesny japończyk af, to Yashica 230AF (zdaje się kamera roku 1988 lub 89), a w nikona wszedłem podobnie jak Ty, od 801ki, bo...canon właśnie wprowadził eosy i obiektywy były niekompatybilne wsteczNo i "nadejszła" epoka cyfry i...wszyscy wiemy co
Obecnie również bardzo się cieszę z wyjścia D800 i D600, ale niech k...a, nauczą się wreszcie kontrolować jakość i regulować w fabryce...
Marek
Zakon Fuji
Ludziom, którzy nie czytają forum nic nie przeszkadza w czerpaniu radości z robienia zdjęć ... Ile osób powtórzyło test video pokazany na filmie z d600 ? Naprawdę te problemy są takie masowe ? Kupiłem d800 w zeszłym tygodniu i cieszę się jak dziecko każdym zdjęciem - nawet mi do głowy nie przyszło żeby coś testować.
Nikon
Od dziś jestem właścicielem 8setki, w zasadzie na każdym szkle wychodzi mi lekki BF lub FF, S/N: 606xxxxx, kupiona w AB.
Po przeczytaniu na tym forum wszystkich tematów o 8setce
i tak zaliczę siebie do grona szczęśliwców i narzekał nie będę gdyż wszystko załatwiają delikatne zmiany w mikroregulacji![]()
Skontaktuj się z nami