Nie to żebym się tam jakoś specjalnie chciał złosliwie czepiać ale tak ciężko to będzie ugryźć jak piszesz tutaj. Większość zmian parametrów (iso z całą pewnością) zmienia się bez wchodzenia w menu, odpowiedni przycisk+pokrętło załatwia sprawę i jeśli odrzucimy drugi lcd (który jest cholernie fajny a powiedzmy że padł) to w obu puszkach nastawy zmieniamy w zasadzie podobnie, niezbyt dużo chyba jest takich gdzie musimy się przekopać przez menu 5100 ale są i takowe o ile dobrze wiem, ilość samych przycisków nie jest jakoś drastycznie różna. To że w D90 jest nieporównywalnie prościej i szybciej przestawić nastawy to nie podlega dyskusji i chyba wynika to z tego co piszesz, inne pozycjonowanie puszki.
Różnice między tymi puszkami to zresztą nie tylko kwestia samych nastaw, D5100 nie znam ale jesli porównać D3100 (ten nieco znam) z D90 i wejść w obydwu w menu to różnic w możliwościach ustawień samej puszki więcej niż trochę, podejrzewam że w D5100 bedzie podobnie, tyle że tu już wchodzimy nie w samą ergonomię a możliwe funkcje/parametry. Też pytanie komu to potrzebne, większości pstrykaczy pewnie nie.
Szukaj





Skontaktuj się z nami