Close

Strona 5 z 22 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 211

Wątek: D5100 czy D90

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ska Zobacz posta
    (...) a dla tych co chcą jak najbardziej wycyckanych obrazków to godna polecenia porównywarka.(...) A powody są znane i oczywiste dla świadomych, nic bardziej nie zastąpi wygody obsługi i funkcjonalności.
    Wydaje mi się, że w fotografii chodzi właśnie o obrazki (nawet "wycyckane") a nie o przyciski na aparacie.



    Cytat Zamieszczone przez ska Zobacz posta
    No i ja osobiście się z tym nie zgodze, jak mi życie pokazało częściej korzystam z manualnego zeissa niż nikkora pomimo manualnego ustawiania czasu, jak to się mówi, każdy znajdzie swoją miłosć nawet w obiektywach.
    Dowcip polega na tym, że tego Nikkora można przełączyć na manuala, a tego Zeissa na AF w żaden sposób.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ska Zobacz posta
    No tak, te marginalne granice w cyferkach świadczą o lepszości, a dla tych co chcą jak najbardziej wycyckanych obrazków to godna polecenia porównywarka. Ja osobiście gdybym miał do wyboru powiedzmy D60 a D70s nie wahałbym się ani przez sekunde na rzecz tego starszego/gorszego. A powody są znane i oczywiste dla świadomych, nic bardziej nie zastąpi wygody obsługi i funkcjonalności. Równie dobrze można postawić pytanie D5100 czy D300 a i znajdą się tacy co powiedzą że nowsza matryca i tyle w temacie.. do chyba trzeba do tego dojrzeć, że nie tylko liczy się pogoń za nowoczesnością i pustymi pudełkami.



    No i ja osobiście się z tym nie zgodze, jak mi życie pokazało częściej korzystam z manualnego zeissa niż nikkora pomimo manualnego ustawiania czasu, jak to się mówi, każdy znajdzie swoją miłosć nawet w obiektywach.
    Kolego... Nie chodzi tu "i tyle w temacie - ten jest lepszy!" tylko aby zachęcić autora do przemyśleń! O D5100 i D90 było już sporo napisane na forum, tutaj autor dostał tabelkę która coś tam mówi, zalety D90 jak i D5100 zna więc... Tyle w tym temacie! Nad czym się jeszcze rozwodzić?

    Na koniec poradzę jeszcze jeśli mogę - iść do sklepu i przymierzyć obie puszki do ręki.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    Wydaje mi się, że w fotografii chodzi właśnie o obrazki (nawet "wycyckane") a nie o przyciski na aparacie.
    Jak widac sporo jest takich co wola krecic pokretlami
    Z5 + N24-200 + FTZ II + T17-35/2,8-4+ N70-300 (AF-P)
    D7200 + S18-35/1,8 + S10/2,8 + S17-70/2,8 + N10-20, N18-55 (AF-P) + N70-300 DX (AF-P)

  4. #44

    Domyślnie

    Już nie przesadzajmy z tą niewygodą kastratów. Obsługuje się to dobrze. Iso można dać pod funkcyjny i praktycznie wszystko, czego można chcieć, jest na body. Natomiast problemem jest brak CLS w kastratach i brak pomiaru światła z manualami (ale to dotyczy też D90).

  5. #45

    Domyślnie

    Dyskusja jak każda inna. Jedni bronią aparatów typu D5100 inni D90. Każdy woli coś innego, jeden patrzy tylko na obrazek drugi na cały szereg innych rzeczy. Każdy z nas musi sam pomacać, wybrać. Jednemu D5100 będzie pasowało innemu nie. Każdy aparat ma swój "target" - nie lubię tego słowa Pamiętajcie że aparaty typu E-5 zdobywają nagrody, a ich matryce doskonałe nie są. Ja twierdzę że aparat to całość a nie tylko matryca, inaczej niedługo wszyscy wyrzucimy lustrzanki i przesiądziemy się na nex'y które mają obrazowanie takie same jak D5100 i D7000. Myślę że dziś jest tak duża ilość dostępnego sprzętu ,że my amatorzy za bardzo się na nim skupiamy niż na samym zdjęciu, a ludzie co maja D70 super fotki robią.

  6. #46

    Domyślnie

    zgadzam się w99% aten jeden .... tym d70 w każdych warunkach jednak nie zrobisz d5100 też ale w cięższych
    D5100//// 18-105VR

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackside Zobacz posta
    zgadzam się w99% aten jeden .... tym d70 w każdych warunkach jednak nie zrobisz d5100 też ale w cięższych
    Potrafi ktoś to przetłumaczyć? Google Translate nie daje rady, próbowałem kilku języków i nic mądrego nie wychodzi...

  8. #48
    Oszczędny w słowach Awatar eBarciu
    Dołączył
    03 2011
    Miasto
    Galway / Wrocław
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sniper10000 Zobacz posta
    Potrafi ktoś to przetłumaczyć? Google Translate nie daje rady, próbowałem kilku języków i nic mądrego nie wychodzi...
    tzw skrót myślowy
    zawsze jest czas żeby zacząć marnować swoje życie
    D5100 + N18-105. N35 f/1,8. N50 f/1.8G

  9. #49

    Domyślnie

    bierz D90 to lustrzanka połamatorska a D5100 to plastikowa zabawka , mając do czynienia z obydwoma wybrałem D90.
    Polecam. nie kieruj się ruchomym wyświetlaczem którego i tak rzadko się używa

  10. #50

    Domyślnie

    "lustrzanka półamatorska" ciekawe...

Strona 5 z 22 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •