Close

Strona 26 z 27 PierwszyPierwszy ... 1624252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 262

Wątek: D 3100

  1. #251

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KamilM Zobacz posta
    Hmm, ten charakterystyczny dźwięk to praca AF - następuje wówczas ostrzenie na dany punkt. Jaki byłby sens z pracy stabilizacji, gdyby ona wykonała swoje zadanie przed wykonaniem zdjęcia?
    Stablizacja musi mieć czas zadziałać, spust wciska się wolno i do połowy, by własnie zaczeła działac już przed zrobieniem zdjęcia. Działa aż do momentu gdy puści sie spust - czyli spokojnie może sobie to byc nawet kilka sekund, a przy zdjęciach seryjnych - dłużej.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  2. #252
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    gliwice/amsterdam
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KamilM Zobacz posta
    Hmm, ten charakterystyczny dźwięk to praca AF - następuje wówczas ostrzenie na dany punkt. Jaki byłby sens z pracy stabilizacji, gdyby ona wykonała swoje zadanie przed wykonaniem zdjęcia?
    robię głownie na manualu jak robię ze statywu i tez jest taki odgłos.

    btw. dzięki za odpowiedzi

  3. #253

    Domyślnie

    A co powiecie o szybkości robienia zdjęć? Przymierzam się od dłuższego czasu do kupna "lepszego" aparatu i padnie chyba na promocje w jednym z dużych sklepów: D3100 + 18-55 VR
    Jako, że aktywnie działem w klubie moto i jest to jedna z moich pasji chciałbym zacząć uwieczniać szybko ulotne chwile*. Przeczytałem w paru testach, że max to 3 klatki na sekundę w trybie serii. Jak to jest naprawdę? Jaki wynik dla ostrych zdjęć będę mógł wyciągnąć naciskając spust raz za razem?

    *startujące samochody, przejeżdżające obok, zdjęcia na autostradach robione przez okno samochodu jadącego przed/za, koła kręcące się w miejscu i powolne starty, nawroty samochodów itd.
    Reszta to standard, rodzina, wakacje, imprezy okolicznościowe i mnóstwo zdjęć przedmiotów z odległości 30-100 cm

  4. #254

    Domyślnie

    Masz AF ciągły jeśli chcesz... Myślę tylko że ten 18-55vr może okazać się za krótki. Da się też wyciągać zdjęcia z flimu... w ostateczności
    D5100//// 18-105VR

  5. #255

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blackside Zobacz posta
    Masz AF ciągły jeśli chcesz...
    Rozwiń myśl

    Cytat Zamieszczone przez blackside Zobacz posta
    Da się też wyciągać zdjęcia z flimu... w ostateczności
    Dziś wyciągałem z jakieś próbki full HD nagranej przez testującego i zdjęcia wychodziły strasznie "niebieskie" być może problemem był użyty do tego program ponieważ był to tylko zwykły VLC player.

  6. #256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KamilM Zobacz posta
    Hmm, ten charakterystyczny dźwięk to praca AF - następuje wówczas ostrzenie na dany punkt. Jaki byłby sens z pracy stabilizacji, gdyby ona wykonała swoje zadanie przed wykonaniem zdjęcia?
    Układ żyroskopowy musi się chwile wcześniej rozkręcić za nim w pełni zacznie działać więc obiektyw już stabilizuje się wtedy, kiedy ostrzymy przed pstryknięciem a sens chodź by taki że obraz w wizjerze masz już stabilniejszy..
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  7. #257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daroooo Zobacz posta

    *startujące samochody, przejeżdżające obok, zdjęcia na autostradach robione przez okno samochodu jadącego przed/za, koła kręcące się w miejscu i powolne starty, nawroty samochodów itd.
    Reszta to standard, rodzina, wakacje, imprezy okolicznościowe i mnóstwo zdjęć przedmiotów z odległości 30-100 cm
    A ... samoloty pikujące tuż nad ziemią są szybsze czy ... wolniejsze Twoim zdaniem?

    Uważam, że jeśli czegoś Ci braknie w proponowanym zestawie, to bardziej ogniskowej - 55mm może okazać się "za krótkie".
    Ostatnio edytowane przez jm ; 24-11-2011 o 00:27
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  8. #258

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    A ... samoloty pikujące tuż nad ziemią są szybsze czy ... wolniejsze Twoim zdaniem?

    Uważam, że jeśli czegoś Ci braknie w proponowanym zestawie, to bardziej ogniskowej - 55mm może okazać się "za krótkie".
    Ważna jest prędkość kątowa względem aparatu, a nie bezwzględna.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  9. #259

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wer Zobacz posta
    Ważna jest prędkość kątowa względem aparatu, a nie bezwzględna.
    w którym przypadku jest większa?

    A serio - zanim powstaną tutaj szczegółowe wyliczenia zależności, kątów, prędkości bezwzględnych i kątowych .... podtrzymuję to co napisałam wyżej, a jeszcze wyżej napisał to blackside
    Ostatnio edytowane przez jm ; 24-11-2011 o 01:01
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  10. #260

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    w którym przypadku jest większa?
    Podam przykład.

    747 lecący na wysokości 10km z prędkością np. 800km/h. Leci, leci -patrzysz sobie na niego. Możesz zmienić z 10 razy szkło, a on nadal leci i nadal go widzisz. Bez problemu leniwie celujesz, cyk, cyk, cyk, 40-te zdjęcie zrobione. A on nadal w zasięgu wzroku.

    Ten sam 747, ale lecący 10m nad Twoją głową z tą samą szybkością. Zdążyłeś tylko osrać zbroję i nawet nie wiesz co Cię tak bardzo przestraszyło. Zero zdjęć, bo nie było szans nawet na uniesienie aparatu do góry.

    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

Strona 26 z 27 PierwszyPierwszy ... 1624252627 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •