Szukaj
Nikon http://greg77.com/
nie pamiętam, chyba II. Jutro popytam się się o wysyłkę.
Commodore 65 (znany także jako C64DX) to prototypowy komputer opracowany w latach 1990-1991 przez Commodore International. Miał on być rozbudowaną wersją C64, z dodatkowymi funkcjami zbliżającymi komputer do konstrukcji Amigi. C65 nigdy nie został oficjalnie wprowadzony na rynek, jednak po upadku firmy w 1994 pewna liczba egzemplarzy (oceniana na 50 do 2000) została sprzedana.
Parametry[edytuj]
CPU 4510 3.45 MHz (kompatybilny z MOS 6502)
128 kB RAM rozszerzalne do 8 MB poprzez slot podobny do użytego w komputerze Amiga 500
128 kB ROM zawierający Commodore BASIC v10 (istnieje sześć wersji ROMu powstałych od stycznia do października 1991)
GPU CSG4567 (VIC-III) umożliwiający wyświetlanie 256 z palety 4096 kolorów i oferujący tryby graficzne 320×200×256 kolorów, 640×200×256 kolorów, 640×400×16 kolorów z przeplotem, 1280×200×16 kolorów z przeplotem i 1280×400×4 kolory z przeplotem
dwa chipy SID (razem 6 kanałów dźwięku stereofonicznego)
Komputer posiadał obudowę podobną do C64 czy C128, ale z wbudowaną stacją dysków 3,5" (zmodyfikowana wersja stacji 1581 z Commodore 128, pojemność 800 kB) i wydzielonymi klawiszami kursorów oraz klawiszem Escape znanym z Amigi.
No to juz wiemy dlaczego te "C65" takie drogie, odpadlem z tematu po zlozeniu pierwszego PCeta![]()
Nikon http://greg77.com/
Ajjj, miałem Atarynkę 65XE ze stacją dysków, magnetofonem i monitorem.
Ile to było frajdy.
A póki jeszcze masz to C64, pobaw się, właśnie wczoraj czytałem o różnych alternatywnych OS-ach na 8-bitowe platformy. Np. http://en.wikipedia.org/wiki/SymbOS
Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
Last.fm | www.marekpraski.pl
W Tokio trafiłem do sklepiku z róznymi zabytkowymi konsolami i grami do tychże... NES (pardon, Famicom), SNES, Sega MegaDrive, NeoGeo i kupa innych, o których nawet nie słyszałem. Do tego całe regały gier i kontrolerów. Playstation itp. też były, ale to już prawie nowości.
W każdym razie, ceny niektórych zabawek były na poziomie nowego PS3...
D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600
kurcze ja poszukuje C64 ale w wersji "mydelniczki"
miałem kiedyś...
Taki tam byle jaki amator fotografii ?
Stowarzyszenie dla pacjentów z chorobami kardiologicznymi - Serce na Banacha
Też mam kolekcje. Jakby kto wyrzucał ZX-81 lub inne dziwo /również niesprawne/ to przytulę!
Komputerki służą jako pokazówki na lekcjach informatyki w temacie jak to "drzewiej bywało".
Ostatnio edytowane przez amirez ; 13-07-2011 o 13:43
Tutaj jest... podpis
Skontaktuj się z nami