Nie jestem pewien na 100% ale mówi się o kolejnej lampce w kokpicie...
EDIT: "W każdym skrzydle znajduje się siłownik, który jest pod kontrolą kierowcy przez cały czas, może być on jednak użyty tylko wtedy, gdy pokładowa elektronika (ECU od FIA) powiadomi kierowcę, że ma zezwolenie na jego użycie. Bliskość auta z przodu jest wykrywana przed prostą, na której skrzydło może być aktywowane; jeśli samochód z tyłu jest oddalony o mniej niż sekundę (jest to oceniane przez punkty pomiaru czasu na torze), to kierowca dostanie informację, że system jest 'uzbrojony', może go jednak użyć tylko, gdy znajdzie się w odpowiednim punkcie na kolejnej prostej. Punkt ten będzie najprawdopodobniej 600 metrów przed punktem hamowania do kolejnego zakrętu, jest jednak możliwość zmiany jego położenia w odniesieniu do danych zebranych podczas testów i treningów”.
(źródło)
Szukaj




Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami