Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie [F1] 2011 01 - GP Australii

    Witam po zimowej przerwie.

    Przed nami pierwszy, z racji wypadnięcia Bahrainu, wyścig Formuły 1 o wdzięcznej nazwie: QANTAS AUSTRALIAN GRAND PRIX.

    Tor zwie się Albert Park Grand Prix Circuit i mieści się w Melbourne. Rzut oka na tor:



    oraz widok z wysoka:



    (37°50'49.25" S, 144°58'12.71" E)

    Tradycyjnie trochę danych technicznych:

    Długość toru: 5303 m
    Ilość okrążeń: 58
    Dystans wyścigu: 307.574 km
    Pierwszy wyścig F1: 1998
    Ilość Grand Prix: 13
    Lata rozgrywania GP: 1998-2010

    Diagram toru z opisem zakrętów dostępny jest na oficjalnej stronie F1, czyli tutaj.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Pierwszy zwycięzca:

    1998 - Mika Hakkinen (McLaren MP4/13-Mercedes PO 110G 3.0 V10) 1:31'45.996 hrs. 201.102 km/h.

    Ostatni zwycięzca:

    2010 - Jenson Button (McLaren MP4/25-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:33'36.531 hrs. 197.144 km/h.

    Rekord toru (Fastes lap):

    2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 V10) 1'24:125 min. 226.933 km/h.

    Najlepszy czas Pole Position:

    2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'23.919 min. 227.490 km/h.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Wyniki ostatniego wyścigu:



    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Plan transmisji (godziny nasze):

    Piątek, 25 marca 2011 r.

    Trening 1: 02:30 - 04:00
    Trening 2: 06:30 - 08:00

    Sobota, 26 marca 2011 r.

    Trening 3: 04:00 - 05:00
    Kwalifikacje: 07:00 -

    Niedziela, 27 marca 2011 r.

    Wyścig: 08:00 -


    Oczywiście dostępny będzie Live Timing

    oraz jakieś streamy do znalezienia w sieci, m.in. na stronach:

    http://www.sport-typ.info/

    http://www.meczyki.pl/

    http://hqtv.com.pl/pl/

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    W tym roku wprowadzono kolejną niezbyt mądrą nowinkę jaką jest regulowane tylne skrzydło. Będzie go można użyć w określonym miejscu, jeśli w innym określonym miejscu będzie się odpowiednio blisko poprzedzającego zawodnika. Bzdura na resorach, ale kto wie czy nie dożyjemy sztucznego zraszania torów w trakcie wyścigów, więc za głośno nie będą zrzędził

    W Australii pomiar odległości będzie się odbywał przed zakrętem nr. 14 (Stewart) a możliwość użycia pojawi się przed zakrętem nr. 16 (Prost). Pod koniec prostej startowej skrzydło ma powrócić do "normalnej" pozycji. Długość odcinka na którym będzie można "położyć" lotkę wynosi 867 m.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    W kąciku wideo proponuję:



    oraz coś z Robertem skoro nie wiadomo kiedy go znowu w bolidzie zobaczymy...




    Zapraszam.

    EDIT: Przypominam, że wróciła zasada 107% - W Q1 - trza się zmieścić w czasie 107% czasu zwycięzcy tej sesji by zakwalifikować się do wyścigu.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 24-03-2011 o 15:03
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  2. #2

    Domyślnie

    No to się zaczyna cyrk : )
    Nikon Fx

  3. #3

    Domyślnie

    Nie rozumiem, jak ma działać to skrzydło. Co to ma robić. Chaotycznie żeś to wytłumaczył, nie powiem.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #4

    Domyślnie

    Przed zakrętem (lub serią zakrętów) będzie mierzony czas pomiędzy zawodnikami. Jeśli zawodnik z tyłu będzie miał poniżej 1s straty, będzie mógł użyć regulowanego tylnego skrzydła na wyznaczonym odcinku prostej startowej. Wg zapowiedzi ma to podnieść prędkość na końcu prostej o ok. 10-12km/h i znacznie ułatwić wyprzedzanie. Jak będzie w rzeczywistości czas pokaże.

  5. #5

    Domyślnie

    Trochę OT:
    Vodafone zorganizowało kilka dni temu imprezę na bodaj najważniejszym torze dla Australijczyków czyli Bathurst (Mount Panorama). Button (F1) i Lowndens (V8 Supercars) wymienili się furami.

    Filmik z imprezy (mało najważniejszego, czyli F1):



    a także rekordowy przejazd z V8 Supercars



    oraz to samo tyle, że ze środka:



    Oglądałem wyścigi w zeszłym roku i muszę powiedzieć, że jest Bathurst jest impreza W ogóle jest V8 jest impreza.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  6. #6

    Domyślnie

    Jak tak bedzie w kwalifikacjach to kilka zespołów nie wystartuje w wyscigu. Z tym ruchomym skrzydłem to mega zamieszanie jest.
    Nikon Fx

  7. #7

    Domyślnie

    HRT i Virgin mają problem.
    Co się tyczy regulacji skrzydła to jaja będą na wyścigu. A najbardziej się będzie można zjeżyć jak przed zakrętem 14 nie będzie się wystarczająco blisko by móc skrzydło położyć, a poprzedzający zawodnik popełni błąd między 14 a 16... I co z tego, że będziemy bliżej, skoro z regulacji nie skorzystamy.

    EDIT: Go go McLaren!
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  8. #8

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem z tym skrzydłem hmm, skąd kierowca dostanie wiadomość że jest strata jest 1s ?
    To będzie jakoś z automatu czy przez radio będzie informowany ?
    Nikon Fx

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MadOnion Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem z tym skrzydłem hmm, skąd kierowca dostanie wiadomość że jest strata jest 1s ?
    To będzie jakoś z automatu czy przez radio będzie informowany ?
    Nie jestem pewien na 100% ale mówi się o kolejnej lampce w kokpicie...

    EDIT: "W każdym skrzydle znajduje się siłownik, który jest pod kontrolą kierowcy przez cały czas, może być on jednak użyty tylko wtedy, gdy pokładowa elektronika (ECU od FIA) powiadomi kierowcę, że ma zezwolenie na jego użycie. Bliskość auta z przodu jest wykrywana przed prostą, na której skrzydło może być aktywowane; jeśli samochód z tyłu jest oddalony o mniej niż sekundę (jest to oceniane przez punkty pomiaru czasu na torze), to kierowca dostanie informację, że system jest 'uzbrojony', może go jednak użyć tylko, gdy znajdzie się w odpowiednim punkcie na kolejnej prostej. Punkt ten będzie najprawdopodobniej 600 metrów przed punktem hamowania do kolejnego zakrętu, jest jednak możliwość zmiany jego położenia w odniesieniu do danych zebranych podczas testów i treningów”.

    (źródło)
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 25-03-2011 o 13:05
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Nie jestem pewien na 100% ale mówi się o kolejnej lampce w kokpicie...

    EDIT: "W każdym skrzydle znajduje się siłownik, który jest pod kontrolą kierowcy przez cały czas, może być on jednak użyty tylko wtedy, gdy pokładowa elektronika (ECU od FIA) powiadomi kierowcę, że ma zezwolenie na jego użycie. Bliskość auta z przodu jest wykrywana przed prostą, na której skrzydło może być aktywowane; jeśli samochód z tyłu jest oddalony o mniej niż sekundę (jest to oceniane przez punkty pomiaru czasu na torze), to kierowca dostanie informację, że system jest 'uzbrojony', może go jednak użyć tylko, gdy znajdzie się w odpowiednim punkcie na kolejnej prostej. Punkt ten będzie najprawdopodobniej 600 metrów przed punktem hamowania do kolejnego zakrętu, jest jednak możliwość zmiany jego położenia w odniesieniu do danych zebranych podczas testów i treningów”.

    (źródło)
    Czyli taka innowacja, żeby nie można było narzekać, że nic nie jest robione, ale jednocześnie żeby nic istotnego nie wniosła.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •