Close

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 122

Wątek: Auto -- dylemat

  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoGRAFIK Zobacz posta
    Odradzam 2,5 tdi bo to wysoce awaryjny silnik no i zero oszczędności...- 8l trasa, 12 miasto

    Kupuj benzynę 2,8 albo 2,4 - 6 cylindrowe silniki widlaste, proste, mało awaryjne, ewentualnie 1,8T ale nie znam tej jednostki więc się nie wypowiem

    Co do czipowania - wydaje mi się że silnik po to fabrycznie ma 130 koni a nie 170 bo tak jest lepiej dla żywotności silnika...
    Racja. Dodam tylko, że silniki 2,4 lub 2,8 są świetne do gazowania. Unikaj 2,5 TDI chyba, że pierwszą A6 (tą w starej budzie Audi 100) z wzdłużną 5-ciocylindrową jednostką 2,5tdi. W nowszych A6 to 1.9 jest dobry tylko, że mułowaty niemiłosiernie
    Moim typem byłoby zwykłe A6 kłatro 2,4/2.8 + lpg = happy

    Ciekawostka: ostatnio miałem przyjemośc pojeżdzic Toyotą Sequoią 5,7 V8... w gazie Oszczędniś jeden
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

  2. #112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez e=mc2 Zobacz posta
    O sławetnym silniku 2.5 TDI z okolic roku 2000 koledzy już napisali sporo, ja tylko dodam link do opisu na blogu, na którym można sporo się dowiedzieć o silnikach rodziny TDI:

    http://tylik.motogrono.pl/otworz-oczy-przy-tdi/
    Kryste, kupujacy musieliby chyba doktoraty robic z dyscypliny pt. "kupowanie uzywanego samochodu". Tym czasem chyba 90% ludzi jezdzi autami z drugiej reki... Wyobrazcie sobie, ze chcecie duze kombi, kute na 4 lapy, z aspiracjami wszedolaza, i w powiadomieniach z Allegro pojawia sie takie ogloszenie. No i jak tu nie miec rozterek..?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #113

    Domyślnie

    Podoba Ci się? To weź kup i się ciesz. Życie jest za krótkie na takie rozterki. Najwyżej umoczysz.

    EDIT:

    Jak kupowałem sobie bejce 540i (4.4 V8 ) większość znajomych odradzała mi zakup. Bo to za mocne, bo to sportowy zawias, bo to pali cysternę na setkę. I jakoś nie narzekam, nawet w związku z awarią rozrządu .

    Kupujesz auto (to Audi) w pewnym sensie niszowe. I musisz być przygotowany na serwisowe wpadki. jednak przyjemności z jazdy taką furką nic Ci nie zastąpi. To jest inny motoryzacyjny świat. Piękny świat.
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 05-03-2011 o 10:48
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #114

    Domyślnie

    nie wiem czy ktos juz proponowal, myslales o jakims Volvo ?

    XC70, XC90 ?

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Kryste, kupujacy musieliby chyba doktoraty robic z dyscypliny pt. "kupowanie uzywanego samochodu". Tym czasem chyba 90% ludzi jezdzi autami z drugiej reki... Wyobrazcie sobie, ze chcecie duze kombi, kute na 4 lapy, z aspiracjami wszedolaza, i w powiadomieniach z Allegro pojawia sie takie ogloszenie. No i jak tu nie miec rozterek..?
    Brak zdjęć komory silnika przy tak niskiej cenie i wielu innych zdjęciach raczej nie wróży bezwypadkowego egzemplarza.
    Pomyśl nad 1.8T, potrafi dać frajdę z jazdy.

  6. #116

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marschal Zobacz posta
    nie wiem czy ktos juz proponowal, myslales o jakims Volvo ?

    XC70, XC90 ?
    Myslalem. Ale wyjatkowa maly wybor jest tych Cross Country w odpowiedniej cenie. A jak juz sie trafi diesel w automacie, to najczesciej lekko stukniety, albo z portretem na lawecie (wystrzelone poduchy, uszkodzona chlodnica, miska oleju).


    Cytat Zamieszczone przez pmsphotography
    Brak zdjęć komory silnika przy tak niskiej cenie i wielu innych zdjęciach raczej nie wróży bezwypadkowego egzemplarza.
    Nie mozna byc pewnym powodu braku takiego zdjecia -- w koncu nikt w ciemno nie kupuje i pod mache predzej czy pozniej zajzy. Po fotkach komory silnika raczej ciezko byloby wywnioskowac, czy byl walony czy nie.
    Ostatnio edytowane przez stig ; 05-03-2011 o 11:51
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #117

    Domyślnie

    Oj uwierz mi da się wywnioskować, trzeba tylko troszkę siedzieć w danej marce i modelu. Są pewne charakterystyczne elementy, których brak/wymianę da się bardzo szybko wychwycić.

    Nie zapominaj też o 1.9TDI ARL 150KM, mają po 160-170koni w rzeczywistości, po chipsie ~190 i ~400 niutków. Fajne jednostki.

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pmsphotography Zobacz posta
    Nie zapominaj też o 1.9TDI ARL 150KM, mają po 160-170koni w rzeczywistości, po chipsie ~190 i ~400 niutków. Fajne jednostki.
    W AllRoad C5?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #119
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2010
    Miasto
    Szczecin / Gryfice
    Posty
    116

    Domyślnie

    ten Allroad jest taki niemiłosiernie brzydki, że nie wierzę że ktoś marzy o takim aucie

    mogli po same okna obudować go plastikiem i zrobić prześwit 2m...
    Nikon D3000 + Nikkor AF-S 18-55mm f3.5-5.6G VR i inne bzdety

    początkujący ;>

  10. #120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    W AllRoad C5?
    W allroad nie, ale w Pasku 4motion i odmianach typu Bora etc. już owszem.

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •