Szukaj
Ostatnio edytowane przez kemot ; 04-03-2011 o 15:12
Polish my lens girl oooahh polish my lens girl ohh-ahh polish my lens ...
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
Quattro jest na Torsenie jak silnik da się umieścić wzdłużnie - jak jest poprzecznie, to wtedy jest na Haldexie (np. w Audiku S3)
Odradzam 2,5 tdi bo to wysoce awaryjny silnik no i zero oszczędności...- 8l trasa, 12 miasto
Kupuj benzynę 2,8 albo 2,4 - 6 cylindrowe silniki widlaste, proste, mało awaryjne, ewentualnie 1,8T ale nie znam tej jednostki więc się nie wypowiem
Co do czipowania - wydaje mi się że silnik po to fabrycznie ma 130 koni a nie 170 bo tak jest lepiej dla żywotności silnika...
D750X2 /FM/ dużo gratów
Wszyscy, którzy mówią o 2,5TDI od VAG najczęściej nigdy nie mieli nic wspólnego z tym silnikiem. Awaryjny- jak każdy inny, a to że kiedyś mechanik wam powiedział, że jego koledze, kolega powiedział, że ten słyszał od swojego kolegi, którego kolega ma auto z takim silnikiem i remontował górę silnika, czy wymieniał pompę to można sobie darować takie opinie. Sam używam auto z takim silnikiem, wśród znajomych jeździ 5 takich samych (VW Passat, Audi A6 i A4). W żadnym nie było problemów mimo sporych przebiegów. Wystarczy o niego dbać, nie lać oleju z Biedronki i powinno wszystko chodzić. Co do spalania, mi osobiście zrobienie 6,5l na trasie nie robi problemu (przy płynnej jeździ po polskich drogach krajowych z prędkościami od 100 do 150 - VW Passat Variant). Przy ostrej jeździe wokół komina zeżre i 15, ale to już gaz w podłodze.
No niby tak aczkolwiek możliwość awarii takiego silnika jest wyższa niż benzyny v6 co nie znaczy że v6 się nie zepsuje a 2,5tdi zepsuje
poza tym w allroadach jest 2,7 biturbo co np przy regeneracji turbin podnosi kosztyX2
Nie wiem, ja polecam szczerze A6 Quattro albo forestera
D750X2 /FM/ dużo gratów
Ale A6 Quattro, to jest praktyczni to samo co A6 AllRoad, z roznica w zasadzie jedynie w regulowanym zawieszeniu u tego drugiego. 2,5 TDi to sa przeciez te same -- zarowno w zwyklym A6 jak i w AllRoad. A6 Q jest co prawda tanszy, ale wjazd w teren bedzie bolesny, bo on ciagnie brzuch po ziemi...![]()
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
W 2,5 TDI do rocznika 2000 faktycznie często zacierały się wałki rozrządu ,potem poprawiono tą usterkę.
D300s,T17-50,SB-800
O sławetnym silniku 2.5 TDI z okolic roku 2000 koledzy już napisali sporo, ja tylko dodam link do opisu na blogu, na którym można sporo się dowiedzieć o silnikach rodziny TDI:
http://tylik.motogrono.pl/otworz-oczy-przy-tdi/
Ostatnio edytowane przez e=mc2 ; 04-03-2011 o 23:51
Skontaktuj się z nami