Close

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 122

Wątek: Auto -- dylemat

  1. #101
    Oszczędny w słowach Awatar kemot
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Przypadkiem nie z haldexem - 4motion?
    Torsen jest w autach z silnikiem ustawionym wzdłużnie (a4, a6, pasek b5), haldex przy silniku poprzecznym (tt, a3, golf, pasek b6). Quattro i 4motion to tylko nazwy marketingowe.
    Ostatnio edytowane przez kemot ; 04-03-2011 o 15:12
    Polish my lens girl oooahh polish my lens girl ohh-ahh polish my lens ...

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kemot Zobacz posta
    słabo szukałeś
    Nie. Po prostu (widze to po Twoich linkach) chcialem w automacie. Takich niestety nie znajduje ani jednego.

    Cytat Zamieszczone przez kemot Zobacz posta
    Technika ta sama co quattro, ale w WV nazywa sie to 4Motion.
    Tylko ze Quattro jest chyba tylko Torsen, a w VW jest kupa z Haldexem.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #103

    Domyślnie

    Quattro jest na Torsenie jak silnik da się umieścić wzdłużnie - jak jest poprzecznie, to wtedy jest na Haldexie (np. w Audiku S3)

  4. #104

    Domyślnie

    Odradzam 2,5 tdi bo to wysoce awaryjny silnik no i zero oszczędności...- 8l trasa, 12 miasto

    Kupuj benzynę 2,8 albo 2,4 - 6 cylindrowe silniki widlaste, proste, mało awaryjne, ewentualnie 1,8T ale nie znam tej jednostki więc się nie wypowiem

    Co do czipowania - wydaje mi się że silnik po to fabrycznie ma 130 koni a nie 170 bo tak jest lepiej dla żywotności silnika...
    D750X2 /FM/ dużo gratów

  5. #105

    Domyślnie

    Wszyscy, którzy mówią o 2,5TDI od VAG najczęściej nigdy nie mieli nic wspólnego z tym silnikiem. Awaryjny- jak każdy inny, a to że kiedyś mechanik wam powiedział, że jego koledze, kolega powiedział, że ten słyszał od swojego kolegi, którego kolega ma auto z takim silnikiem i remontował górę silnika, czy wymieniał pompę to można sobie darować takie opinie. Sam używam auto z takim silnikiem, wśród znajomych jeździ 5 takich samych (VW Passat, Audi A6 i A4). W żadnym nie było problemów mimo sporych przebiegów. Wystarczy o niego dbać, nie lać oleju z Biedronki i powinno wszystko chodzić. Co do spalania, mi osobiście zrobienie 6,5l na trasie nie robi problemu (przy płynnej jeździ po polskich drogach krajowych z prędkościami od 100 do 150 - VW Passat Variant). Przy ostrej jeździe wokół komina zeżre i 15, ale to już gaz w podłodze.

  6. #106

    Domyślnie

    No niby tak aczkolwiek możliwość awarii takiego silnika jest wyższa niż benzyny v6 co nie znaczy że v6 się nie zepsuje a 2,5tdi zepsuje

    poza tym w allroadach jest 2,7 biturbo co np przy regeneracji turbin podnosi kosztyX2

    Nie wiem, ja polecam szczerze A6 Quattro albo forestera
    D750X2 /FM/ dużo gratów

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoGRAFIK Zobacz posta
    Nie wiem, ja polecam szczerze A6 Quattro[...]
    Ale A6 Quattro, to jest praktyczni to samo co A6 AllRoad, z roznica w zasadzie jedynie w regulowanym zawieszeniu u tego drugiego. 2,5 TDi to sa przeciez te same -- zarowno w zwyklym A6 jak i w AllRoad. A6 Q jest co prawda tanszy, ale wjazd w teren bedzie bolesny, bo on ciagnie brzuch po ziemi...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #108
    Oszczędny w słowach Awatar kemot
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Ale A6 Quattro, to jest praktyczni to samo co A6 AllRoad
    Ale w A6 zwykłej większy wybór silników, gdyby były 2.4, 2.8 to bym długo nie myślał.
    Polish my lens girl oooahh polish my lens girl ohh-ahh polish my lens ...

  9. #109

    Domyślnie

    W 2,5 TDI do rocznika 2000 faktycznie często zacierały się wałki rozrządu ,potem poprawiono tą usterkę.
    D300s,T17-50,SB-800

  10. #110

    Domyślnie

    O sławetnym silniku 2.5 TDI z okolic roku 2000 koledzy już napisali sporo, ja tylko dodam link do opisu na blogu, na którym można sporo się dowiedzieć o silnikach rodziny TDI:

    http://tylik.motogrono.pl/otworz-oczy-przy-tdi/
    Ostatnio edytowane przez e=mc2 ; 04-03-2011 o 23:51

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •