Panowie moderatorzy zaś powinni wykazać się konsekwencją.
ten watek http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=173981 został zamknięty bo jest jeden wspólny o telefonach a ten funkcjonuje mimo, że jest tez wspólny o samochodach.
Szukaj
Panowie moderatorzy zaś powinni wykazać się konsekwencją.
ten watek http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=173981 został zamknięty bo jest jeden wspólny o telefonach a ten funkcjonuje mimo, że jest tez wspólny o samochodach.
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
Stig, tutaj masz trochę info o 2.5TDI :
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=127017.0
Ten silni to taki "zwykły" diesel z pompą rozdzielaczową. Bajer polega jedynie na elektronicznym sterowaniu wtryskiem (a nie mechanicznym jak w staruszkach ropniakach). No i ta pompa jest dość kapryśnym wynalazkiem. Przywrócenie jej do życia to koszt ok. 3 tysi, nie licząc pracy mechanika.
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Akurat koszt pompy w porównaniu do kosztów związanych ze "sławnymi" wałkami rozrządu jest "niewielki".
I z tego co wiem regeneracja pompy nie kosztuje aż 3tyś. zł.
Ponadto chyba procentowo większe jest ryzyko padnięcia wałków niż pompy.
Ja po pewnych przygodach z tymi silnikami (2,5 TDI) nigdy w życiu nie zdecydowałbym się na powtórny zakup.
Taki silnik w wieku ok 10 lat jest jak bomba z opóźnionym zapłonem... pewne w nich jest tylko jedno, napewno kiedyś "wybuchnie".
same klamoty...
Dzieki...
Hmmm... Powiem tak -- kazdy technolog czy nieco bardziej rozgarniety mechanik, jest w stanie sporzadzic taka liste problemow praktycznie dla kazdego silnika. I to obojetnie czy z zeszlego wieku, czy zeszlego roku.
Mozecie w takim razie polecic jakas jednostke TD, stosowana dosc szeroko w autach niemieckich (mialbym wieksze pole manewru niz tylko Audi), a ktora uchodzi za "nieawaryjna", i kreci przynajmniej 130-180 koni przy pojemnosci 1.9 - 2.5?
Ostatnio edytowane przez stig ; 04-03-2011 o 14:01
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
W Audi
2.5 tdi ael 140km
1.9 tdi awx,avf 130km
Te drugie po bezpiecznym wirusie ~170KM
Ostatnio edytowane przez verus ; 04-03-2011 o 14:07
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
Skontaktuj się z nami