Close

Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 122

Wątek: Auto -- dylemat

  1. #81

    Domyślnie

    Panowie moderatorzy zaś powinni wykazać się konsekwencją.
    ten watek http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=173981 został zamknięty bo jest jeden wspólny o telefonach a ten funkcjonuje mimo, że jest tez wspólny o samochodach.

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Ale 2,5 TDI to nie jest idealna jednostka, pewnie o tym wiesz.
    Mozesz cos wiecej napisac na ten temat? 2,5 TDi, 180 koni, to chyba calkiem przyzwoita jednostka, do napedzania kombi. Rajdowki nie potrzebuje...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #83

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Mozesz cos wiecej napisac na ten temat? 2,5 TDi, 180 koni, to chyba calkiem przyzwoita jednostka, do napedzania kombi. Rajdowki nie potrzebuje...
    Ten silni to taki "zwykły" diesel z pompą rozdzielaczową. Bajer polega jedynie na elektronicznym sterowaniu wtryskiem (a nie mechanicznym jak w staruszkach ropniakach). No i ta pompa jest dość kapryśnym wynalazkiem. Przywrócenie jej do życia to koszt ok. 3 tysi, nie licząc pracy mechanika.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Ten silni to taki "zwykły" diesel z pompą rozdzielaczową. Bajer polega jedynie na elektronicznym sterowaniu wtryskiem (a nie mechanicznym jak w staruszkach ropniakach). No i ta pompa jest dość kapryśnym wynalazkiem. Przywrócenie jej do życia to koszt ok. 3 tysi, nie licząc pracy mechanika.
    Akurat koszt pompy w porównaniu do kosztów związanych ze "sławnymi" wałkami rozrządu jest "niewielki".
    I z tego co wiem regeneracja pompy nie kosztuje aż 3tyś. zł.
    Ponadto chyba procentowo większe jest ryzyko padnięcia wałków niż pompy.
    Ja po pewnych przygodach z tymi silnikami (2,5 TDI) nigdy w życiu nie zdecydowałbym się na powtórny zakup.
    Taki silnik w wieku ok 10 lat jest jak bomba z opóźnionym zapłonem... pewne w nich jest tylko jedno, napewno kiedyś "wybuchnie".
    same klamoty...

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez verus Zobacz posta
    Stig, tutaj masz trochę info o 2.5TDI :

    http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=127017.0
    Dzieki...
    Hmmm... Powiem tak -- kazdy technolog czy nieco bardziej rozgarniety mechanik, jest w stanie sporzadzic taka liste problemow praktycznie dla kazdego silnika. I to obojetnie czy z zeszlego wieku, czy zeszlego roku.

    Mozecie w takim razie polecic jakas jednostke TD, stosowana dosc szeroko w autach niemieckich (mialbym wieksze pole manewru niz tylko Audi), a ktora uchodzi za "nieawaryjna", i kreci przynajmniej 130-180 koni przy pojemnosci 1.9 - 2.5?
    Ostatnio edytowane przez stig ; 04-03-2011 o 14:01
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #87

    Domyślnie

    W Audi
    2.5 tdi ael 140km
    1.9 tdi awx,avf 130km
    Te drugie po bezpiecznym wirusie ~170KM
    Ostatnio edytowane przez verus ; 04-03-2011 o 14:07

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez verus Zobacz posta
    2.5 tdi ael 140km
    1.9 tdi awx,avf 130km
    Te drugie po bezpiecznym wirusie ~170KM
    2.5 tdi w A6 z tego rocznika ma 180 kucy.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez verus Zobacz posta
    1.9 tdi awx,avf 130km
    Te drugie po bezpiecznym wirusie ~170KM
    Mozna sie gdzies dowiedziec w jakich autach bylo/jest stosowane?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    2.5 tdi w A6 z tego rocznika ma 180 kucy.
    No to chodzi Ci chyba o ten, o ktorum rozmawiamy caly czas -- czyli wlasnie A6 AllRoad 2,5 TDi -- ma 180 koni. Ale jest -- co czytam -- beee...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •