Close

Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 122

Wątek: Auto -- dylemat

  1. #31
    Zbanowany
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    Wrocław Psie Pole, psia mać !
    Posty
    4 992

    Domyślnie

    Szukaj uterenowionej wersji Scenika, kolega ślubniak taki ma i dużo w niego pakuje np 2 pary PM asystent, graty foto i jeździ po trudnych drogach, ale psuje mu się to na potęgę, ale co tam jemu, 115 ślubów sezonie zrobił więc go stać
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 03-03-2011 o 15:27

  2. #32

    Domyślnie

    A E-klasa w 4Maticu?
    Ostatnio edytowane przez mishieck ; 03-03-2011 o 15:25


  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Jeśli tak, to kup sobie zadbane T4, najlepiej w wersji osobowej lub Mixt. Jeździ się tym prawie jak osobowym, ale pojemność i siła przebicia na gorszych drogach jest na plus.
    _Chyba_ troche za duzy... No i cena praktycznie ta sama co AllRoad'a, a mozliwosci "terenowe" chyba raczej gorsze.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mishieck Zobacz posta
    A E-klasa w 4Maticu?
    Za niski. Gdybym mial to scierpiec, to nastawilbym sie na "zwyklego" A6 kombi quattro.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #35
    Oszczędny w słowach Awatar kemot
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Mam pdobny dylemat, czytuję fora i tyle ustaliłem:
    -Allroad : 2.5TDI do rocznika 2003 to zło (potem troche lepiej, ale też awaryjnie); 2.7t wciąga 17l ; zawieszenie to nie tylko pompa, ale również poduszka na każdym kole.
    -XC70 : dobry diesel d5, ale kiepski automat(awaryjny) lepiej szukać w manualu; Haldex trochę gorszy od torsena, ale czy naprawdę będziesz się tym autem przeprawiał przez Ural? Parametry typu zwisy, długość nie zachęcają do offroad'u, a na ośnieżonej drodze nie ma różnicy. Do 30kzł można coś znaleźć, ale raczej w benzynie np:
    http://otomoto.pl/volvo-xc-70-C17660596.html
    -CRV II brzydki, mniejszy(płyta od civica), ale warty pomacania.

    Wszystkie powyższe rozważałem również w LPG, ale audi i volvo ma turbo co wymaga dobrego gaziarza, a honda- problemy z zaworami

    Grand Cherooke - ciasno na tynej kanapie; motorki na LPG do przyjęcia ,3.1d- lipa, 2.7d- za drogi. Odpuszczam głównie ze względu na brak w okolicy warsztatu Jeepowego, a to podobno podstawa(dużo drogich elementówdo zepsucia pod podłogą.)

    Outbacka ne brałem pod uwagę (serwis), RAV4- ciaśniutkie. Bardziej w teren jest jeszcze Pajero Sport, ale to nie ten komfort.

    Osobiście skłaniam się ku a6-q z LPG 2.4 lub 2.8.
    Ostatnio edytowane przez kemot ; 03-03-2011 o 15:31
    Polish my lens girl oooahh polish my lens girl ohh-ahh polish my lens ...

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Szukaj uterenowionej wersji Scenika, kolega ślubniak taki ma i dużo w niego pakuje np 2 pary PM asystent, graty foto i jeździ po trudnych drogach, ale psuje mu się to na potęgę, ale co tam jemy 115 ślubów sezonie zrobił więc go stać
    Hmmm... W sumie nieglupie auto, ale:
    -- nie znalazlem z automatyczna skrzynia,
    -- skoro mowisz, ze sie tak bardzo psuje...
    -- uroda, to on tez nie grzeszy, ale gdyby nie bylo powyzszych minusow, to bym sie na pewno nad nim zastanowil...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #37

    Domyślnie

    jest nas więcej tez szukam dużego kombi z napędem - troche poszukałem na forach i wychodzi ze te XC70 w wersji 2,5 benzyna bardzo ładnie sie gazują - zwłaszcza ze serwis Goduli niedaleko. Jednakże mysłałem o roczniku 2007 (wersja 200 lub 2008 r. Niestety póki co takich samochodów bardzo mało, a w manualu brak. Normalnie strach teraz auta nowe kupować a stare prawie wszystkie made in poland
    A7II, X-E1, LX-100, był E-M5 i Nikon

  8. #38

    Question

    Cytat Zamieszczone przez MARS CooL Zobacz posta
    jest nas więcej tez szukam dużego kombi z napędem - troche poszukałem na forach i wychodzi ze te XC70 w wersji 2,5 benzyna bardzo ładnie sie gazują - zwłaszcza ze serwis Goduli niedaleko. Jednakże mysłałem o roczniku 2007 (wersja 200 lub 2008 r. Niestety póki co takich samochodów bardzo mało, a w manualu brak. Normalnie strach teraz auta nowe kupować a stare prawie wszystkie made in poland

    Wytłumacz proszę dlaczego "... strach teraz auta nowe kupować ..." Nie kumam.
    Umysł ludzki jest jak spadochron, użyteczny jest tylko wtedy gdy jest otwarty.

  9. #39
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    41

    Domyślnie

    Jeżeli kupisz A6 Allroad to może się bardzo szybko okazać że kupiłeś skarbonkę. Chyba jednak bedziesz musiał z części wymagań zrezygnować, jeżeli nie chcesz kupić wyklepanego przystanku... Chcesz kupić stosunkowo tanio samochód "z wszystkim".
    Jeżeli nie chcesz się przedzierać przez bardzo ciężki teren, może możesz zrezygnować ze stałego 4x4?
    Samochód 10-letni będzie miał sporo ponad 200 tysięcy, nowoczesne diesle nie są już tak trwałe, a 2.5 TDI spotykany w A6 nie ma dobrych opinii.
    Może mógłbyś zrezygnować z automatycznej skrzyni?
    Może lepiej wziąć coś klasę niżej ale dużo młodszego?
    Może Passat albo A4 z silnikiem 1.9TDI z dołączanym 4x4?

    Temat rzeka...

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokus66 Zobacz posta
    Wytłumacz proszę dlaczego "... strach teraz auta nowe kupować ..." Nie kumam.
    passat 2008 w firmie kolegi silnik po kapitalnym, drugi 2009 wymiana turba, wtrysków, u mnie we firmie ze wszystkimi samochodami problem - opel 1,7 - wtryski, turbo padło 130kkm, pęknięty tłok, golf 2.0 kolejne rozczarowanie, ford focus 1.6 kombi standardowo -turbo, wtryski, jestem zrozpaczony pozorną oszczędnością jakie daje diesel. Nawet nie chce liczyć ile mnie kosztowało utrzymanie i napawa tych samochodów. Żona jeżdzi starą AR z 2001 roku - owszem sporo drobiazgów miało ale za jakieś smieszne kwoty i bardziej z winy serwisu niż uzytkowania, zawieszenie zmieniałem po 200kkm - standardowo tylko przeglądy i rozrzad. W tą zimę zawiesił sie czujnik temperatury.
    Sporo czasu zastanawiam sie co kupić ale tym razem zdecydowałem sie na coś używanego - zobaczymy.
    Starsze auta golf z 2003 r, MB z 2001 jakoś nie zabardzo są kłopotliwe w użytkowaniu mimo dużego przebiegu.
    A7II, X-E1, LX-100, był E-M5 i Nikon

Strona 4 z 13 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •