Święte słowa!!!
Przeczytajcie sobie mój post na początku tematu. Napisałem, że nigdy nie używam ISO auto, a teraz mam go włączone cały czas. Ja też czytając wypowiedzi niektórych stwierdzam, że ich niechęć wynika po prostu z niewiedzy jak to działa. Polecam wszystkim przeczytanie ze zrozumieniem wyjaśnień na ten temat jakie napisał wyżej JK. ISO auto w niczym nie przeszkadza i działa tak jak byśmy sobie tego życzyli. Jedyna ewentualność, w której bym wyłączył to foty na statywie z długimi czasami. Ta funkcja nawet jest na tyle mądra, że wiedząc że jest otwarta lampa od razu ustawia najmniejsze ISO nawet jeśli jest zupełnie ciemno. Poprawię tylko JK i napisze, że ten system zwiększa ISO o mniejsze wartości niż jedna działka więc w sumie jest to lepsze rozwiązanie bo np, sami nie ustawimy (w D50) czułości 280 a on to potrafi. My ręcznie musielibyśmy dać 400 gdzie szumy mogą już być zauważanie większe, a do poprawnej ekspozycji wystarczyło 280.
Przekonałem się do tej funkcji po kilku minutach użytkowania.
Naprawdę świetna rzecz, z której nie zdawałem sobie sprawy
Szukaj




Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami