Close

Strona 5 z 26 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 256
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Ja nikogo nie atakuję, tylko czytając Wasze wypowiedzi dochodzą do wniosku, że większość nie wie jak ta funkcja działa i do czego może się przydać. Nie chcecie, nie używajcie. W końcu zamiast jechać na wczasy samochodem, można też jechać na wrotkach.
    Święte słowa!!!
    Przeczytajcie sobie mój post na początku tematu. Napisałem, że nigdy nie używam ISO auto, a teraz mam go włączone cały czas. Ja też czytając wypowiedzi niektórych stwierdzam, że ich niechęć wynika po prostu z niewiedzy jak to działa. Polecam wszystkim przeczytanie ze zrozumieniem wyjaśnień na ten temat jakie napisał wyżej JK. ISO auto w niczym nie przeszkadza i działa tak jak byśmy sobie tego życzyli. Jedyna ewentualność, w której bym wyłączył to foty na statywie z długimi czasami. Ta funkcja nawet jest na tyle mądra, że wiedząc że jest otwarta lampa od razu ustawia najmniejsze ISO nawet jeśli jest zupełnie ciemno. Poprawię tylko JK i napisze, że ten system zwiększa ISO o mniejsze wartości niż jedna działka więc w sumie jest to lepsze rozwiązanie bo np, sami nie ustawimy (w D50) czułości 280 a on to potrafi. My ręcznie musielibyśmy dać 400 gdzie szumy mogą już być zauważanie większe, a do poprawnej ekspozycji wystarczyło 280.
    Przekonałem się do tej funkcji po kilku minutach użytkowania.
    Naprawdę świetna rzecz, z której nie zdawałem sobie sprawy
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  2. #42

    Domyślnie

    ...a nie mówiłem...?
    Krzysztof Paszkiewicz

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lupus771 Zobacz posta
    Iso auto jest dobre ale nie w każdych warunkach. Ja robię dużo zdjęć w lesie w kiepskich warunkach oświetleniowych więc iso auto bardzo szybko ustawia iso1600 a wtedy spada jakość fotek niestety. Wolę ustawić ręcznie na iso 800 mieć niedoświetlone zdjęcia ale jakościowo lepsze.
    Powyżej przykład kogoś, kto nie do końca rozumie jak to działa...
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  4. #44

    Domyślnie

    Nie bądź, Odie83, taki pochopny. Może gość robi w lesie ze statywu albo ma łapę stabilną jak Renata Mauer?
    Krzysztof Paszkiewicz

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet_pth Zobacz posta
    Nie bądź, Odie83, taki pochopny. Może gość robi w lesie ze statywu albo ma łapę stabilną jak Renata Mauer?

    Albo po prostu robi na "S" skoro przy zmniejszeniu ISO jego fotka będzie niedoświetlona, a nie poruszona przez dłuższy czas ekspozycji
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  6. #46

    Domyślnie

    Czyli "S" to "statyw"?
    A inne literki z kółka...?
    No, ale dryfujemy z tematu w stronę działu "Humor" i zaraz ktoś da nam po uszach...
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 15-02-2007 o 22:21
    Krzysztof Paszkiewicz

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet_pth Zobacz posta
    Czyli "S" to "statyw"?
    A inne literki z kółka...?
    No wiec tak:
    S (tak jak napisales) - statyw
    M - to jak robisz zdjecia z murku (zamiast statywu)
    Auto - to ponoc jak autem sie jedzie , to w tym trybie sie robi zdjecia (jak w reklamie panasonica lumix)
    A - to chyba Austria, jak jestes w Austrii wlaczasz ten tryb, bo w tym kraju sa specyficzne warunki oswietleniowe itd..

    Jak cos to pytac...


    A na powaznie to tez na dniach pobawie sie z tym autoISO

  8. #48

    Domyślnie

    Teraz ja. Nigdy nie używałem iso auto bo szumy doprowadzają mnie do płaczu. Na samym począdku porobiłem troche na 1600 i tak się zraziłem że jechałem na 200 -400 (i koniec) przez następny rok. Później jednak troche mi przeszło. Jak robiłem ostatnio zdjęcia w teatrze to wskoczyłem aż na 1250. Szumy widoczne i dla mnie za duże. Najbardziej oczywiście na ciemnych fragmentach zdjęcia, ale nie czarnych. Brązowy sweter to już masakra. Musiałem ściągać neatImage. Niektóre się przymydliły i taka to robota. Tak naprawde w tym teatrze powinno być 1600 bo miałem poruszone co po niektóre. Z tym że 1600 to już nie wiem co by to było. Z trzciej strony, jak robie do gazety (codzienna i średni papier) to szumy w ogóle nie mają znaczenia, bo na tym druku nie widać i miesza się fakturą maszyny drukarskiej. WNIOSEK: Wszystko zależy. Ja lubie czyste foto (osobiście). Ziarno fajne ale tylko z analoga. U cyfry to ułomność. Zawsze ISO na manualu.
    Nie jest trudno zrobić takie zdjęcie, trudniej jest znaleźć takie miejsce
    D700 | D70s | Canon G9 | Nikkor 24-70mm 2.8 | Nikkor 16mm 2.8| Sigma 18-50 f2.8 | Sigma 70-300 f4-5.6 | SB800 | Manfrotto|

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    No wiec tak:
    S (tak jak napisales) - statyw
    M - to jak robisz zdjecia z murku (zamiast statywu)
    Auto - to ponoc jak autem sie jedzie , to w tym trybie sie robi zdjecia (jak w reklamie panasonica lumix)
    A - to chyba Austria, jak jestes w Austrii wlaczasz ten tryb, bo w tym kraju sa specyficzne warunki oswietleniowe itd..

    Jak cos to pytac...


    A na powaznie to tez na dniach pobawie sie z tym autoISO
    A PASM to - PASMo (udręk), dla niektórych
    Krzysztof Paszkiewicz

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radosso Zobacz posta
    Teraz ja. Nigdy nie używałem iso auto bo szumy doprowadzają mnie do płaczu. Na samym począdku porobiłem troche na 1600 i tak się zraziłem że jechałem na 200 -400 (i koniec) przez następny rok. Później jednak troche mi przeszło. Jak robiłem ostatnio zdjęcia w teatrze to wskoczyłem aż na 1250. Szumy widoczne i dla mnie za duże. Najbardziej oczywiście na ciemnych fragmentach zdjęcia, ale nie czarnych. Brązowy sweter to już masakra. Musiałem ściągać neatImage. Niektóre się przymydliły i taka to robota. Tak naprawde w tym teatrze powinno być 1600 bo miałem poruszone co po niektóre. Z tym że 1600 to już nie wiem co by to było. Z trzciej strony, jak robie do gazety (codzienna i średni papier) to szumy w ogóle nie mają znaczenia, bo na tym druku nie widać i miesza się fakturą maszyny drukarskiej. WNIOSEK: Wszystko zależy. Ja lubie czyste foto (osobiście). Ziarno fajne ale tylko z analoga. U cyfry to ułomność. Zawsze ISO na manualu.
    Zakładamy, że masz przy sobie tylko Sigmę 2.8. Jest tak ciemno, że na A aparat ustawia Ci przy ISO 200 i f2.8 1/30 sek. przy 50mm ogniskowej... Co wtedy robisz?
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

Strona 5 z 26 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •