Close

Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 116

Wątek: Canon G11

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miron19j Zobacz posta
    i tu pewnie leży pies pogrzebany
    no przeciez napisalem:
    Cytat Zamieszczone przez Mikie_001 Zobacz posta
    "robione" na laptopie, czyli praktycznie wcale - zmniejszone, delikatnie podostrzone, ramka - wolane przez ACR'a, ze wzgledu na to, ze na sluzbowym laptopie mam tylko sluzbowego PSa... szczerze, to bym wolal wolac przez DPP... ale jak sie nie ma co sie lubi.....
    niestety wciaz jestem w rozjazdach, wiec nawet nie mam mozliwosci, zeby dobrac sie do kompa z normalnym monitorem, zeby cokolwiek popracowac nad materialem i go obrobic w jakis rozsadny sposob.
    Aparat produkoje normalne rawy, wiec mozliwosc edycji jest taka sama jak w przypadku rawow z lustrzanek.
    Inna rzecz to kontrastowos planow - szczegolnie to sie tyczy zdjecia dechy i corki - pierwsze rovione pod slonce, z ciemna linia zacienionych drzew, drugie z niebiem pokrytym bialymi chmurami, dodatkowo spalonymi padajacym na nie sloncem i corka w ciemnych ciuchach - tu bym powiedzial tak - bez przesady - rozpietosc tonalna jest ogromna - praktycznie na grnicy mozliwosci matrycy.... ale z pewnoscia cos z tego wyjdzie...
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


  2. #32

    Domyślnie

    Witam, żeby nie zakładać tematu spróbuję tu się dołączyć, dla kompletnego fotoamatora (znajomy prosił o poradę w zakupie aparatu) g11 to dobry wybór, czy np sony HX5 (sprzedawca z mediamarktu zachwalał) http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10199
    do zdjęć głównie rodzinno-albumowych

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mazilis Zobacz posta
    Witam, żeby nie zakładać tematu spróbuję tu się dołączyć, dla kompletnego fotoamatora (znajomy prosił o poradę w zakupie aparatu) g11 to dobry wybór, czy np sony HX5 (sprzedawca z mediamarktu zachwalał) http://www.fotopolis.pl/index.php?n=10199
    do zdjęć głównie rodzinno-albumowych
    Jeśli to ma być typowy pstrykacz rodzinny na imieniny czy też na wakacje to z pewnością wystarczy Sony. Canon to dużo lepszy aparat jednak kompletny fotoamator nie wykorzysta wpełni jego wyższości toteż po co przepłacać.
    Sony ma szerszy kąt 25mm i większy zoom 10x plus kręci filmy w HD, wszystko jest fajnie zautomatyzowane tak więc wsam raz
    Polecam tę recenzję http://www.photographyblog.com/revie...image_quality/
    autor zachwala inteligencje aparatu w trybie auto
    Ostatnio edytowane przez Bust ; 21-06-2010 o 14:55
    make pictures, not war

  4. #34

    Domyślnie

    Mikie_001 obrobiłeś już coś konkretnie z rawa G11 ??
    jak to wygląda??
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in black and white, you photograph their souls” Ted Grant

  5. #35

    Domyślnie

    nie mam niestety niczego ambitnego

    pstryki, po prostu.... Wszystko ponizej z polarami

    tak na szybko:
    http://img293.imageshack.us/img293/1033/img0347t.jpg
    http://img8.imageshack.us/img8/4141/img0427hf.jpg
    http://img412.imageshack.us/img412/7868/img0436c.jpg
    dla porownania - mniej wiecej te same miejsca D700 (tydzien pozniej) - warunki jak widac dosc zblizone
    http://img130.imageshack.us/img130/7196/7004906.jpg
    http://img153.imageshack.us/img153/8876/7004881.jpg
    http://img412.imageshack.us/img412/4548/7004883.jpg

    W ten weekend bede na Mazurach, to mam nadzieje porobie cos wiecej i bede mogl wrzucic. Ostatnio mam duze problemy z czasem....
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


  6. #36

    Domyślnie

    Ciekawie, bardzo ciekawie
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in black and white, you photograph their souls” Ted Grant

  7. #37

    Domyślnie

    zrobilem kilka nowych zdjec
    nic szczegolnego:





    wiecej tu

    G11 idealnie sie sprawdza jako aparat wypadowo-weekendowy.
    Jedyne ale jakie mam i z ktorym musze powalczyc to tonacja zdjec przy uzyciu polara - nie podchodzi mi zupelnie. Jest to temat z ktorym jeszcze bede musial powalczyc... ale z braku czasu, musze takie zabawy odlozyc na pozniej...
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


  8. #38

    Domyślnie

    ej ale z rozmiarem to zaszalałeś!!!forum mi sie rozjechało

  9. #39

    Domyślnie

    G11 zamówiłem i ja, dzisiaj odbieram w fotojokerze. Mikie_001, jak coś to będzie na Ciebie Jak już przetestuję to podzielę się swoimi spostrzeżeniami ...

  10. #40

    Domyślnie

    o ile tylko podejdziesz do tego aparatu zdroworazsądkowo (w co absolutnie nie watpie) i bedziesz pamietac, ze trzymasz w reku kompakt, a nie lustrzanke, bedziesz zdawac sobie sprawe z penych ograniczen wynikajacych z konstrukcji i przeznaczenia tego sprzetu, to jestem absolutnie spokojny, ze nie bedziesz zalowac tego wyboru.
    Oczywiscie takie zdrowe podejscie tyczy sie nie tylko G11, ale rowniez innych aparatow kompaktowych - pewnych praw fizyki nie mozna przeskoczyc, ani o nich zapomniec.
    Jesli chodzi o same zdjecia, to G11 na pewno goruje nad D700 (tu mam bezposrednie porownanie) pomiarem AWB - nie mialem jakiegokolwiek zdjecia, ktore wymagalo korekty ze wzgldu na zly pomiar i pojawiajaca sie dominante kolorystyczna. Wlasciwie smialo mozna powiedziec - to co widzisz, to otrzymujesz. Przy samym naswietlaniu proponuje Ci korzystac z histogramu live - dziala super, a wyniesione na gorna czesc obudowy pokretlo korekcji ekspozycji pozwala bardzo latwo dopasowac parametry ekspozycji i uzyskac finalny efekt, ktory wlasciwie mymaga bardzo nieznacznych korekt w postprocesingu. Proponuje tez zapomniec o jpg'u i robic zdjecia w RAW'ach. W pierwszej chwili obrabialem zdjecia z DPP (bo tak wczesniej obrabialem zdjecia z 5D), jednak lepsze efekty (ocena subiektywna) udaje mi sie uzyskiwac przy obrobce w ACR (lightrooma nie mam i nie probowalem).

    Tak wiec - gratuluje zakupu - to na prawde bardzo dobry aparat, z masa bardzo przydatnych funkcji, latwy w obsludze (moze to efekt wczesniejszego posiadania 5D). Powinienes byc z niego bardzo zadowolony.

    Cytat Zamieszczone przez Kasandra Zobacz posta
    ej ale z rozmiarem to zaszalałeś!!!forum mi sie rozjechało
    ej, no bez przesady
    niewiele wieksze od rozmiaru standardowego, ktory i tak narzucony jest na czesc zdjeciowa, a nie sprzetowa. To by chyba bylo bez sensu, aby wrzucac tu malenkie zdjecia z ktorych nic nie wynika.
    Ale rozumiem, posypuje glowe popiolem
    Ostatnio edytowane przez <| MICHAŁ |> ; 30-06-2010 o 10:01
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •