A dlaczego nie ten http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=142045, pytam bo wacham się miedzy tym canonem a samsungiem.
Pozdrawiam
Szukaj
A dlaczego nie ten http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=142045, pytam bo wacham się miedzy tym canonem a samsungiem.
Pozdrawiam
To ja odpowiem za siebie.
Pracje w tym samym biurowcu, w ktorym miesci sie Samsung PL.
Co nie co slysze w windzie, w knajpie na parterze i co nie co obserwuje i chociazby z tych wzgledow na pewno nie kupie niczego co ma w nazwie Samsung, chocby nie wiem jak dobry to sprzet byl....
nie i koniec.
ja akurat nie wahalem sie nawet chwili - jedyny inny aparat, ktory wchodzil w zakres moich zainteresowan to LX3, ale nie przeszedl selekcji chociazby ze wzgledu na marny zakres ogniskowych....
Nie chce nikogo namawiac na G11 - kazdy ma wlasne priorytety wg ktorych dobiera sprzet. Do mnie G11 trafil idealnie, ale tez inny target G11, a inny Samsunga.
Pozdrawiam, Michał
__________________________________________________ ________________________________
ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę
Ja również brałem pod uwagę tylko te dwa modele: G11 oraz EX1. Właściwie zdecydowały 4 aspekty:
- bardziej uniwersalny zakres ogniskowych,
- brak w sieci testów EX1,
- zarówno w MM jak i w Fotojoker wyśmiali mnie jak chciałem porównywać te dwa aparaty. Poważnie![]()
- EX1 w chwili obecnej sprzedawany jest po cenach producenta (1499) czyli już wkrótce cena będzie niższa o minimum 200 (oczywiście o ile nie utrzyma się trend osłabiającego się złotego)
G11 mam już w domu i nie żałuję. Przetestowałem go w warunkach domowych i ze zdjęć jestem bardziej zadowolony niż z Pentaksa K-X z kitowym obiektywem (oczywiście mówię tu o standardowych warunkach bez podnoszenia ISO)
Jeżeli ktoś szuka jednak dobrego i mniejszego kompakta to spokojnie wystarczy Fuji F200 EXR - subiektywnie porównując to z fuji zdjęcia są jakby troszkę ostrzejsze niż z G11. Zastrzegam, że testowałem tylko w domu. W ogóle uważam, że F200 to rewelacyjny kompakcik i mogę polecić go z czystym sumieniem wszystkim. No ale teraz czas na dalsze testowanie G11 ....
Zdrówka![]()
kol.Mikie_001 i Lento Violento dziękuję za odpowiedź.
Po kilku dniach testowania muszę powiedzieć, że jestem zachwycony G11. Więc jeżeli ktoś się jeszcze waha to gorąco zachęcam do jego zakupu. Dzisiaj w końcu zrobiłem kilka fotek na zewnątrz, kilka z nich poniżej. Są to jpg'i prosto z puchy, zmniejszone i lekko wyostrzone. Oczywiście nie doszukujcie się w zdjęciach artyzmy, chodziło mi tylko i wyłącznie o pokazanie obrazu jaki wypluwa ta puchaZdjęcia robione niestety w samo południe.
Ostatnio edytowane przez Lento Violento ; 03-07-2010 o 16:09
Jakoś temat się urwał
We wrześniu zakupiłem G11 i po tygodniu sprzedałem ..
i to był wielki błąd.. czyli wielbłąd..
Nie napiszę dlaczego tak się stało bo mi wstyd...
no cóż .. każdemu się błędy zdarzyć mogą..
W każdym razie w między czasie bawiłem się dobrym lustrem i po przeczytaniu kilka mądrych książek (wreszcie) doszedłem do wniosku, że najpierw muszę nauczyć się robić fotki, a potem dopiero brać się za lustro... nie jestem zawodowcem ani nawet super-pasjonatem amatorem..
po prostu chcę się nauczyć robić dobre fotki z dalekich podróży, które uskuteczniam co roku ..
Noszenie po dzikich górach i upalnych miastach klunkra (Nik D80) na szyi zupełnie mnie nie rajcuje.. więc potrzebuję jednak coś lżejszego.
Więc jednak powróciłem myślami do czegoś małego, acz dobrego.
Przewertowałem fora, namacałem się w sklepach i właśnie dobijam transakcji .. oczywiście Canon G11 (na 12 mnie co nieco nie stać)
Jeśli zaglądają tu jacyś użytkownicy, którzy mają już od jakiegoś czasu G11, to proszę o jeszcze jakieś opinie i oceny.
pzodro
a co tu oceniac?
na tym forum g11 nigdy nie byl trendy
najglosniej jak zawsze krzyczeli ludzie, ktorzy go nie mieli w rekach, ale tak jest przeciez zawsze
mozesz sobie popatrzec na zdjecia, ktore zostaly nim zrobione: klik
Pozdrawiam, Michał
__________________________________________________ ________________________________
ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę
Pozdrawiam, Michał
__________________________________________________ ________________________________
ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę
Skontaktuj się z nami