Close

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 116

Wątek: Canon G11

  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lento Violento Zobacz posta
    G11 zamówiłem i ja, dzisiaj odbieram w fotojokerze. Mikie_001, jak coś to będzie na Ciebie Jak już przetestuję to podzielę się swoimi spostrzeżeniami ...
    A dlaczego nie ten http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=142045, pytam bo wacham się miedzy tym canonem a samsungiem.
    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kalmar Zobacz posta
    A dlaczego nie ten http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=142045, pytam bo wacham się miedzy tym canonem a samsungiem.
    To ja odpowiem za siebie.
    Pracje w tym samym biurowcu, w ktorym miesci sie Samsung PL.
    Co nie co slysze w windzie, w knajpie na parterze i co nie co obserwuje i chociazby z tych wzgledow na pewno nie kupie niczego co ma w nazwie Samsung, chocby nie wiem jak dobry to sprzet byl....
    nie i koniec.
    ja akurat nie wahalem sie nawet chwili - jedyny inny aparat, ktory wchodzil w zakres moich zainteresowan to LX3, ale nie przeszedl selekcji chociazby ze wzgledu na marny zakres ogniskowych....

    Nie chce nikogo namawiac na G11 - kazdy ma wlasne priorytety wg ktorych dobiera sprzet. Do mnie G11 trafil idealnie, ale tez inny target G11, a inny Samsunga.
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


  3. #43

    Domyślnie

    Ja również brałem pod uwagę tylko te dwa modele: G11 oraz EX1. Właściwie zdecydowały 4 aspekty:
    - bardziej uniwersalny zakres ogniskowych,
    - brak w sieci testów EX1,
    - zarówno w MM jak i w Fotojoker wyśmiali mnie jak chciałem porównywać te dwa aparaty. Poważnie
    - EX1 w chwili obecnej sprzedawany jest po cenach producenta (1499) czyli już wkrótce cena będzie niższa o minimum 200 (oczywiście o ile nie utrzyma się trend osłabiającego się złotego)

    G11 mam już w domu i nie żałuję. Przetestowałem go w warunkach domowych i ze zdjęć jestem bardziej zadowolony niż z Pentaksa K-X z kitowym obiektywem (oczywiście mówię tu o standardowych warunkach bez podnoszenia ISO)

    Jeżeli ktoś szuka jednak dobrego i mniejszego kompakta to spokojnie wystarczy Fuji F200 EXR - subiektywnie porównując to z fuji zdjęcia są jakby troszkę ostrzejsze niż z G11. Zastrzegam, że testowałem tylko w domu. W ogóle uważam, że F200 to rewelacyjny kompakcik i mogę polecić go z czystym sumieniem wszystkim. No ale teraz czas na dalsze testowanie G11 ....

    Zdrówka

  4. #44

    Domyślnie

    kol.Mikie_001 i Lento Violento dziękuję za odpowiedź.

  5. #45

    Domyślnie

    Po kilku dniach testowania muszę powiedzieć, że jestem zachwycony G11. Więc jeżeli ktoś się jeszcze waha to gorąco zachęcam do jego zakupu. Dzisiaj w końcu zrobiłem kilka fotek na zewnątrz, kilka z nich poniżej. Są to jpg'i prosto z puchy, zmniejszone i lekko wyostrzone. Oczywiście nie doszukujcie się w zdjęciach artyzmy, chodziło mi tylko i wyłącznie o pokazanie obrazu jaki wypluwa ta pucha Zdjęcia robione niestety w samo południe.







    Ostatnio edytowane przez Lento Violento ; 03-07-2010 o 16:09

  6. #46

    Domyślnie

    Jakoś temat się urwał
    We wrześniu zakupiłem G11 i po tygodniu sprzedałem ..
    i to był wielki błąd.. czyli wielbłąd..
    Nie napiszę dlaczego tak się stało bo mi wstyd...
    no cóż .. każdemu się błędy zdarzyć mogą..

    W każdym razie w między czasie bawiłem się dobrym lustrem i po przeczytaniu kilka mądrych książek (wreszcie) doszedłem do wniosku, że najpierw muszę nauczyć się robić fotki, a potem dopiero brać się za lustro... nie jestem zawodowcem ani nawet super-pasjonatem amatorem..
    po prostu chcę się nauczyć robić dobre fotki z dalekich podróży, które uskuteczniam co roku ..
    Noszenie po dzikich górach i upalnych miastach klunkra (Nik D80) na szyi zupełnie mnie nie rajcuje.. więc potrzebuję jednak coś lżejszego.

    Więc jednak powróciłem myślami do czegoś małego, acz dobrego.
    Przewertowałem fora, namacałem się w sklepach i właśnie dobijam transakcji .. oczywiście Canon G11 (na 12 mnie co nieco nie stać)

    Jeśli zaglądają tu jacyś użytkownicy, którzy mają już od jakiegoś czasu G11, to proszę o jeszcze jakieś opinie i oceny.

    pzodro

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jannik Zobacz posta
    właśnie dobijam transakcji .. oczywiście Canon G11 (na 12 mnie co nieco nie stać)

    Jeśli zaglądają tu jacyś użytkownicy, którzy mają już od jakiegoś czasu G11, to proszę o jeszcze jakieś opinie i oceny.

    pzodro
    Po co te oceny i opinie, skoro już zdecydowałeś - jak G11 dotrze do Ciebie, sam przetestujesz i wyrobisz sobie swoje, najcenniejsze zdanie
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jannik Zobacz posta
    proszę o jeszcze jakieś opinie i oceny.
    a co tu oceniac?
    na tym forum g11 nigdy nie byl trendy
    najglosniej jak zawsze krzyczeli ludzie, ktorzy go nie mieli w rekach, ale tak jest przeciez zawsze
    mozesz sobie popatrzec na zdjecia, ktore zostaly nim zrobione: klik
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mikie_001 Zobacz posta
    ... na tym forum g11 nigdy nie byl trendy
    Ciekawe dlaczego?
    masz jakaś teorię... ?

    mam teraz w domu pożyczony g11 .. i testuję.. hm... mam pewne wstępne wątpliwości..
    ale o tym chwilę później.. ;

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jannik Zobacz posta
    masz jakaś teorię... ?
    z nieklamana przyjemnoscia bym o niej opowiedzial, ale po prawie 7 latach na forum bym zlapal bana.
    wystarczy poczytac, popatrzec - akurat nie ma to nic wspolnego z G11.
    Pozdrawiam, Michał
    __________________________________________________ ________________________________
    ilość profesjonalizmu jest wprost proporcjonalna do ciężaru plecaka i wielkości matrycy, a odwrotnie proporcjonalna do odporności na krytykę


Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •