Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: 23.22 meteor

  1. #1

    Domyślnie 23.22 meteor

    czy ktos jeszcze widział to cos na zachodniej cześci nieba przed chwilą tk ok 23.22 ?
    duże to było chyba
    Ostatnio edytowane przez Anja_G ; 11-06-2010 o 08:38

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Kęty/Diest
    Posty
    165

    Domyślnie

    A nie myli ci się z Wenus, najjaśniejszym obiektem zachodniego nieba?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez titus1 Zobacz posta
    A nie myli ci się z Wenus, najjaśniejszym obiektem zachodniego nieba?
    O 23.30 Wenus już jest poniżej horyzontu. Meteor? Coś dziwnego? Zdarza się. Pomyślałeś o życzeniu?
    Lepiej wypatruj na północ http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=147539
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    O 23.30 Wenus już jest poniżej horyzontu. Meteor? Coś dziwnego? Zdarza się. Pomyślałeś o życzeniu?
    Lepiej wypatruj na północ http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=147539

    pomyślałem
    ale najpierw sie trochę przestraszyłem gdy sporych rozmiarów (w porównaniu do gwiazd widocznych na niebie) swiecący obiekt "opadał" w kierunku gór ,spodziewałem sie ... eksplozji
    na szczescie nic takiego sie nie stało, jednak nigdy wczesniej nie widziałem takiego okazu

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luxius Zobacz posta
    nigdy wczesniej nie widziałem takiego okazu
    Za rzadko spoglądasz w górę. Jak chcesz się nastraszyć i zobaczyć co może się stać z Ziemią to pooglądaj przez lornetkę Księżyc
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Za rzadko spoglądasz w górę. Jak chcesz się nastraszyć i zobaczyć co może się stać z Ziemią to pooglądaj przez lornetkę Księżyc
    Wcale nie rzadko, choc na pewno nie tak czesto jak Ty

  7. #7

    Domyślnie

    Może flara irydium?Ale to łatwo sprawdzić http://www.heavens-above.com/
    Pentax

  8. #8

    Domyślnie

    Ja irydium nie widziałem do tej pory, ale raz się zaczaiłem na ISS, i rzeczywiście ładnie to wyglądało, jak wenus pomykająca przez niebo z (pozorną) prędkością odrzutowca.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek969 Zobacz posta
    Może flara irydium?Ale to łatwo sprawdzić http://www.heavens-above.com/
    Tylko byłby widoczny cały czas ślad przed i po flarze. A obserwowane niebo z tego co zrozumiałem było w dobrych warunkach. Wczoraj między 1-2 w nocy obserwowałem 3 meteory z czego jeden też dość spory. To dość częste zjawisko. Mam ich sporo zarejestrowanych na zdjęciach (zaraz po ścieżkach satelitów).

    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 11-06-2010 o 10:18
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #10

    Domyślnie

    Za rzadko spoglądasz w górę. Jak chcesz się nastraszyć i zobaczyć co może się stać z Ziemią to pooglądaj przez lornetkę Księżyc
    Nie strasz, nie strasz. Księżyc nie posiada atmosfery i łapie wszystko

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •