Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: 23.22 meteor

  1. #21

    Domyślnie

    Za kilkanaście minut, o 1.52 nad Piasecznem (lekko na zachód) flara iridium. Gwiazdy widać, więc czekam
    Oj, Marcinie, Marcinie, co ty z nami zrobiłeś..


    ...przegapiłem, chyba za nisko patrzyłem. Meteor był, ale to ułamek sekundy.
    Ostatnio edytowane przez Andy_O ; 12-06-2010 o 02:03

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andy_O Zobacz posta
    Oj, Marcinie, Marcinie, co ty z nami zrobiłeś..
    To wciąga
    Wczoraj wypatrywałem kometę lornetką ale niestety w Warszawie na tej wysokości jest słaba widoczność. Za mało gwiazd widziałem, żeby mieć punkt odniesienia i mieć pewność co jest co. Chyba w przyszłym tygodniu wyskoczę zaczaić się na nią. Mało czasu zostało w Polsce na obserwacje

    Cytat Zamieszczone przez Andy_O Zobacz posta
    ...przegapiłem, chyba za nisko patrzyłem. Meteor był, ale to ułamek sekundy.
    Korzystałeś z http://www.heavens-above.com/ ? Wziąłeś poprawkę na strefę czasową i dokładne położenie? To dosyć ciężko przegapić. Ja tylko raz widziałem taką flarę.
    Do Stellarium są też pluginy i niektóre np. pokazują satelity na niebie.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #23

    Domyślnie

    Dla ciekawskich, tak wygląda flara Iridium na niebie:

    źródło: http://apod.nasa.gov/apod/ap980402.html

    Przy okazji, widzieliście jakie zdjęcia ludzie robią MSK?

    ________________________________________________

    źródło: http://forum.astropolis.pl/topic/16426-iss/

    To jest jazda. Bo weźcie pod uwagę, że trzeba trafić ogniskową powyżej 1m w mały punkcik na niebie, który bardzo szybko przelatuje.
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 12-06-2010 o 13:07
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Korzystałeś z http://www.heavens-above.com/ ? Wziąłeś poprawkę na strefę czasową i dokładne położenie? To dosyć ciężko przegapić. Ja tylko raz widziałem taką flarę.
    Do Stellarium są też pluginy i niektóre np. pokazują satelity na niebie.
    Tak, korzystałem. Podałem dokładne położenie "z mapy", było napisane że czasu są podane wg czasu lokalnego..
    Było napisane, ze przelot będzie "2km ode mnie" ale nie wiem ile to wychodzi na niebie. Ponieważ siedziałem na balkonie to widok pionowo do góry miałem kiepski, patrzyłem raczej na zachodnią połówkę nieba.
    Nawet aparat miałem przygotowany

    Gdybyś kiedyś wybierał się "w szczere pole" w nocy, to chętnie sie zabiorę. Chciałbym zrobić trochę zdjeć landszaftów przy świetle gwiazd, mam taki jeden pomysł glamour-owy

    Żeby nie być gołosłownym: patrzyłem tu:

    Ostatnio edytowane przez Andy_O ; 12-06-2010 o 13:47

  5. #25

    Domyślnie

    Flara irydium,nie wyszło jak chciałem,ale coś widać.



    Uploaded with ImageShack.us
    Pentax

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andy_O Zobacz posta
    Gdybyś kiedyś wybierał się "w szczere pole" w nocy, to chętnie sie zabiorę. Chciałbym zrobić trochę zdjeć landszaftów przy świetle gwiazd, mam taki jeden pomysł glamour-owy

    Żeby nie być gołosłownym: patrzyłem tu:
    Wysłałem ci PW.
    Trochę ciężko przegapić taką flarę (jeśli wiesz, kiedy mniej więcej będzie). Jest to dość jasny ślad satelity w porównaniu do innych. Próbuj dalej.
    Swoją drogą, teraz łatwo zlokalizować kometę C/2009 R1. Znajduje się w Perseuszu pod jego gwiazdą δ.

    Cytat Zamieszczone przez tomek969 Zobacz posta
    Flara irydium,nie wyszło jak chciałem,ale coś widać.
    No prawie, prawie wyszło. Na końcu jest poruszone? Polować dalej trzeba Widać, że ktoś lubi te ślady. Bo mnie denerwują na zdjęciach
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #27

    Domyślnie

    Do dupy taki interes, człowiek myśli, że zobaczył "spadającą gwiazdę" a to jakaś flara

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luxius Zobacz posta
    Do dupy taki interes, człowiek myśli, że zobaczył "spadającą gwiazdę" a to jakaś flara
    Raczej trzeba mieć oczy do D żeby nie odróżnić "spadającej gwiazdy" od flary



    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 07-07-2010 o 14:28
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #29

    Domyślnie

    Tak a propos iss to mnie się udało całkiem przypadkiem go ustrzelić wsiadając do samochodu:

    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  10. #30

    Domyślnie Re: 23.22 meteor

    do wyliczania flar iridium i obserwacj sztucznych satelit, bardzo dobry i prosty w obsludze jest programik o nazwie Orbitron. Pobiera sobie z serwerow nasa i noradu aktualne dane o praktycznie wszystkich sztucznych satelitach (orbita, przeznaczenie, pochodzenie i takie tam) oraz oblicza z dosc dobra dokladnoscia czas przelotu nad dana wysokoscia i szerokoscia geograficzna. Dla ulatwienia wyswietla zadany obiekt graficznie - jak na radarze lotniczym. polecam b.fajne i proste: -)
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •