czy ktos jeszcze widział to cos na zachodniej cześci nieba przed chwilą tk ok 23.22 ?
duże to było chyba
Szukaj
czy ktos jeszcze widział to cos na zachodniej cześci nieba przed chwilą tk ok 23.22 ?
duże to było chyba
Ostatnio edytowane przez Anja_G ; 11-06-2010 o 08:38
A nie myli ci się z Wenus, najjaśniejszym obiektem zachodniego nieba?
O 23.30 Wenus już jest poniżej horyzontu. Meteor? Coś dziwnego? Zdarza się. Pomyślałeś o życzeniu?
Lepiej wypatruj na północ http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=147539![]()
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
pomyślałem
ale najpierw sie trochę przestraszyłem gdy sporych rozmiarów (w porównaniu do gwiazd widocznych na niebie) swiecący obiekt "opadał" w kierunku gór ,spodziewałem sie ... eksplozji
na szczescie nic takiego sie nie stało, jednak nigdy wczesniej nie widziałem takiego okazu
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Może flara irydium?Ale to łatwo sprawdzić http://www.heavens-above.com/
Pentax
Ja irydium nie widziałem do tej pory, ale raz się zaczaiłem na ISS, i rzeczywiście ładnie to wyglądało, jak wenus pomykająca przez niebo z (pozorną) prędkością odrzutowca.
Tylko byłby widoczny cały czas ślad przed i po flarze. A obserwowane niebo z tego co zrozumiałem było w dobrych warunkach. Wczoraj między 1-2 w nocy obserwowałem 3 meteory z czego jeden też dość spory. To dość częste zjawisko. Mam ich sporo zarejestrowanych na zdjęciach (zaraz po ścieżkach satelitów).
Ostatnio edytowane przez mpwt ; 11-06-2010 o 10:18
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Nie strasz, nie strasz. Księżyc nie posiada atmosfery i łapie wszystkoZa rzadko spoglądasz w górę. Jak chcesz się nastraszyć i zobaczyć co może się stać z Ziemią to pooglądaj przez lornetkę Księżyc![]()
![]()
Skontaktuj się z nami