Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: 23.22 meteor

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Nie strasz, nie strasz. Księżyc nie posiada atmosfery i łapie wszystko
    Inaczej. Ziemia ma atmosferę, wodę, wiatry i po prostu kratery na Ziemi ulegają erozji. Na Księżycu nie. W Księżyc uderza tyle samo co w Ziemię. Pomijamy oczywiście drobnicę, która spala się w atmosferze. Ale to co widać na Księżycu to i byłoby widać na Ziemi, gdyby nie erozje.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Krater_uderzeniowy
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #12

    Domyślnie

    Będąc kiedyś na mazurach widziałem ciekawe zjawisko.
    Nastąpiło ono po zachodzie słońca, jak już była szarówka, a niebo było jeszcze czerwone od zachodzącego słońca.
    Z kumplem zauważyliśmy przelatujący, spalający się obiekt na niebie, który zostawiał za sobą smugę czarnego kłębiastego dymu. Obiekt ten musiał być całkiem spory i być blisko nas gdyż wyraźnie słychać było coś w rodzaju furczenia (tak jakby przy dużej prędkości za oknem samochodu powiesić torbę foliową). Cały przelot trwał nie dłużej niż 3 s i niestety nie zakończył się bumem. Pozostawiona smuga się rozwiała a obiekt jak zakładam się wypalił.
    Założyliśmy z kumplem że to chyba meteoryt. Chociaż się na tych sprawach nie znam. No albo miejscowy rolnik z okolicy co posłał w niebo. Żeby nie było to nie byliśmy po piwku, czy po np trawce.
    nic...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pil74 Zobacz posta
    Założyliśmy z kumplem że to chyba meteoryt.
    Raczej meteor.
    Ale zjawisko naprawdę ciekawe
    Ostatnio edytowane przez Anja_G ; 11-06-2010 o 14:04
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Nie strasz, nie strasz. Księżyc nie posiada atmosfery i łapie wszystko
    Wszystko to kwestia skali. Gdzie wrogów kupa i Herkules d.pa Odpowiednio duży kamyk i nie będziemy musieli martwić się o powodzie, trzęsienia ziemi, itp..

  5. #15
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  6. #16

    Domyślnie

    Marcin a propos lornetki, jaką lunetę możesz polecić z tych tańszych?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasandra Zobacz posta
    Marcin a propos lornetki, jaką lunetę możesz polecić z tych tańszych?
    Z najtańszych? Lornetkę
    Najlepiej 10x50. Nikon robi niezłe! Moja lornetka 15x70 (ale nie polecam na początek) to podstawowe narzędzie obserwacyjne.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Moja lornetka 15x70 (ale nie polecam na początek) ...
    dlaczego ?
    pytam z ciekawości
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  9. #19

    Domyślnie

    mpwt - a jakie ten program ma wymagania systemowe? Bo widzę że skoro jest dopisek win32 to pewnie jest to 32bitowa wersja - pójdzie to na Windows 7 64bit?
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Psychotrop Zobacz posta
    dlaczego ?
    pytam z ciekawości
    Bo ona to już na statyw się nadaje. Bez statywu ciężko ją długo utrzymać (ciężar) i obraz skacze. Przez swoje wymiary i ciężar jest też mniej uniwersalna. Mam teraz 15x70 i w planach mam 10x50.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    mpwt - a jakie ten program ma wymagania systemowe? Bo widzę że skoro jest dopisek win32 to pewnie jest to 32bitowa wersja - pójdzie to na Windows 7 64bit?
    Spokojnie zadziała.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •