Close

Strona 39 z 51 PierwszyPierwszy ... 29373839404149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #381

    Domyślnie

    QuadMan, ja mam trochę inny odbiornik radiowy z kodowaniem i u mnie tej wielkości jest LM358
    tutaj przykładowy schemat: http://www.datasheetcatalog.com/data...2/PT2272.shtml
    Ostatnio edytowane przez arek-hs ; 20-05-2010 o 13:51

  2. #382

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arek-hs Zobacz posta
    QuadMan, ja mam trochę inny odbiornik radiowy z kodowaniem i u mnie tej wielkości jest LM358
    Dzięki, podejrzewam, że u Tomka też jest LM358 lub pochodny.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  3. #383
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta
    Dzięki, podejrzewam, że u Tomka też jest LM358 lub pochodny.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Telecontrolli stosuje TDA5210 (przynajmniej w odbiorniku 868MHz)

  4. #384

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Telecontrolli stosuje TDA5210 (przynajmniej w odbiorniku 868MHz)
    Ale TDA5210 to kompletny odbiornik i jest w obudowie P-TSSOP-28-1 a nie SO-8, więc u Tomka musi być co innego.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  5. #385
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Ten sygnał to określone napięcie w przypadku mojego odbiornika 0,8-4V.[...].
    Biorąc pod uwagę stosunek mocy sygnału do szumu...


    Taka modyfikacja nie załatwi sprawy?

  6. #386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Biorąc pod uwagę stosunek mocy sygnału do szumu...


    Taka modyfikacja nie załatwi sprawy?
    Na wyjściu odbiornika pojawiają się impulsy o amplitudzie takiej, jak amplituda sygnału użytkowego ( danych ), tylko ich czas trwania jest różny i pojawiają się "bez ładu i składu", więc to co zaproponowałeś nic nie da .

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  7. #387
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta
    Na wyjściu odbiornika pojawiają się impulsy o amplitudzie takiej, jak amplituda sygnału użytkowego ( danych ), tylko ich czas trwania jest różny i pojawiają się "bez ładu i składu", więc to co zaproponowałeś nic nie da .

    Pozdrawiam, QuadMan
    Skąd tak wysoki poziom szumów?

  8. #388

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Skąd tak wysoki poziom szumów?
    Na wyjściu odbiornika jest komparator, więc wszystko co na jego wejściu ma amplitudę większą niż progowa, zamieniane jest na przebieg o maksymalnej amplitudzie ( zamiana na postać "cyfrową" ) - komparator nie jest w stanie odróżnić sygnału użytkowego od szumów.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  9. #389
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta
    Na wyjściu odbiornika jest komparator, więc wszystko co na jego wejściu ma amplitudę większą niż progowa, zamieniane jest na przebieg o maksymalnej amplitudzie ( zamiana na postać "cyfrową" ) - komparator nie jest w stanie odróżnić sygnału użytkowego od szumów.

    Pozdrawiam, QuadMan
    Rozumiem, w TDA5210 też jest komparator na wyjściu
    Trzeba się więc zająć wejsciem sygnału, a nie wyjściem...

    EDIT

    Może dobra antena załatwi sprawę i nie będzie zbierać wszystkich śmieci?

  10. #390

    Domyślnie

    Dobra, ja siępobawiłem tym odbiornikiem, a właściwie anteną - kombinowałem jak mogłem od drutu 1/4lambda (ze współczynnikiem skrócenia ) przez zwarcie wy antenowego do masy przez 100ohm, 1kOhm i bezpośrednio, a i tak na wyjściu pojawiają się impulsy jak jestem blisko routera WiFi.

    Jak jestem dalej (pare m) to jest lepiej i już jest "bez błyskania ir", i wtedy działa wyzwalanie w trybie su04 i to z przyzwoitych odległości, ale CLS się nie wyrabia i już nie wiem dlaczego.
    A do tego Białka zalała nam laboratorium i nie mam jak popatrzeć na przebiegi żeby rozkminic co się tam pokazuje i jak to wygląda

    Na koniec jeszcze usmażyłem działający odbiornik z phottixa (jak się człowiek spieszy to się... polaryzacja pie... myli znaczy się )

    W każdym bądź razie nie udało mi się opanować tego odbiornika, bo nadajnik działał ładnie. Nie wiem, najwcześniej w przyszłym tyg dorwę się do oscyloskopu to zobaczę co tam siedzi.

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

Strona 39 z 51 PierwszyPierwszy ... 29373839404149 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •