A czy sygnał z R2 nie będzie zbyt słaby, może z wyjścia Q1 ?
Szukaj
A czy sygnał z R2 nie będzie zbyt słaby, może z wyjścia Q1 ?
Idea jest taka, żeby pomierzyć co jest na wyjściu układu scalonego.
jeżeli tam mamy ładny krótki impuls, to może się udać, wystarczy przebudować obwód sterujący dioda podczerwoną.
Jak na wyjściu scalaka jest cos dziwnego - to gorzej.
Najlepiej było by to zrobić odłączając wyjście scalaka od okładu (no wlutowując tranzystor lub opornik) .
Na razie nie mam phottixa to nie pomoge (na razie)...
Pozdrawiam,
Tomek
TymancjO /Tomasz Tomanek/
głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|"...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson
To ja proponuje wlutować Q1 i mierzyć na jego bazie (R2).
TymancjO /Tomasz Tomanek/
głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|"...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson
Tak sobie mierzę FZT857 i ...
sterowany jest on Q1 skąd dostaje sygnał na bazę; natomiast wyjście FZT857 (kolektor) podaje napięcie na transoptor...
Więc napięcie na kolektorze powinno pojawiać się po podaniu sygnału na jego bazę (bez sygnału powinien być zablokowany)...
Jednak FZT857 gdy próbuję go przedzwonić miernikiem to pomiędzy baza i kolektorem jest przejście (takie małe jak przy fotodiodzie). Czy ten tranzysto nie powinien byc całkowicie zamknięty dopóki nie dostanie sterowania na bazę?
B-C to złącze PN (tudzież NP) w każdym razie ma prawo z perspektywy miernika zachowywać się jak dioda.
Nie za bardzo ze zdjęć mogę sobie rozrysować ten układ. Przyjdzie mi poczekać na listonosza![]()
Ostatnio edytowane przez tymancjo ; 11-05-2010 o 14:41
TymancjO /Tomasz Tomanek/
głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|"...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson
Witam,
Art Erie, Tymancjo i ... Sabo nie idźcie tą drogą.
Art Erie w poście #178 wkleił układ, który wg niego miałby zastąpić Phottixa. A to Phottix właśnie, układy U1 i U2 to odpowiednio: koder i dekoder tak jak te z Phottixa. Może analiza ich danych z PDF-a wyjaśni Wam, dlaczego to, co w tej chwili robicie, jest bez sensu... Tracicie czas, no cóż, to jest Wasz czas.
Pozdrawiam, QuadMan.
Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....
Witam,
No to po co Ci następny Phottix, który się do tego nie nadaje, skoro jednego już masz> Teraz to ja nic nie rozumiem.
No przecież już Ci pisałem kilkanaście ( kilkadziesiąt ) postów wyzej : każdy impuls na wejściu kodera ( no, przynajmniej dłuższy niż jakiś tam minimalny ) jest zamieniany na ciąg impulsów, z których każdy jest dłuższy niż ten wejściowy. Czy ktokolwiek poza mną w tym wątku to rozumie ( jak działają takie kodery - dekodery ) ???? Art Erie, wystarczy obejrzeć flowchart dl HT12E i wykresy ze stron 6 i 7 PDF-a :
http://www.ipic.co.jp/Pdffiles/ht12e.pdf
Pozdrawiam, QuadMan
Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....
To byłoby dobre - a da się sterować tymi lampami przez stopkę? bo tylko wtedy byłoby uniwersalne.. a chyba nie bardzo przez gorącą stopkę to by zadziałało i trzeba by lampy przerabiać a to już nie wszyscy lubią..
Właśnie - może w ogóle "olać" CLSa i zrobić jakąś swoją modyfikację i sterownik radiowy do lamp typu "Młotek" ..
Ostatnio edytowane przez arturs ; 11-05-2010 o 16:08
Czerwony agent : 5DmkII|5DmkI|16-35f2.8L|C24f1.4L|C35f1.4L|C85f1.2L|C135f2L|580ExII
Skontaktuj się z nami