Close

Strona 20 z 51 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #191
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    A czy sygnał z R2 nie będzie zbyt słaby, może z wyjścia Q1 ?

  2. #192

    Domyślnie

    Idea jest taka, żeby pomierzyć co jest na wyjściu układu scalonego.
    jeżeli tam mamy ładny krótki impuls, to może się udać, wystarczy przebudować obwód sterujący dioda podczerwoną.

    Jak na wyjściu scalaka jest cos dziwnego - to gorzej.
    Najlepiej było by to zrobić odłączając wyjście scalaka od okładu (no wlutowując tranzystor lub opornik) .

    Na razie nie mam phottixa to nie pomoge (na razie )...

    Pozdrawiam,
    Tomek
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  3. #193
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    Idea jest taka, żeby pomierzyć co jest na wyjściu układu scalonego.
    jeżeli tam mamy ładny krótki impuls, to może się udać, wystarczy przebudować obwód sterujący dioda podczerwoną.

    Jak na wyjściu scalaka jest cos dziwnego - to gorzej. [...]
    Z tego zdaję sobie sprawę, ale z wykonaniem pomiaru będzie kłopot
    Dlatego przyczyny szukam w tranzystorach (łatwiej się do nich dobrać )

    EDIT

    Prawdopodobnie poczatkowe oznaczenia Q1 to DHQ
    Ostatnio edytowane przez Art Erie ; 11-05-2010 o 13:52

  4. #194

    Domyślnie

    To ja proponuje wlutować Q1 i mierzyć na jego bazie (R2).
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  5. #195
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Tak sobie mierzę FZT857 i ...
    sterowany jest on Q1 skąd dostaje sygnał na bazę; natomiast wyjście FZT857 (kolektor) podaje napięcie na transoptor...
    Więc napięcie na kolektorze powinno pojawiać się po podaniu sygnału na jego bazę (bez sygnału powinien być zablokowany)...

    Jednak FZT857 gdy próbuję go przedzwonić miernikiem to pomiędzy baza i kolektorem jest przejście (takie małe jak przy fotodiodzie). Czy ten tranzysto nie powinien byc całkowicie zamknięty dopóki nie dostanie sterowania na bazę?

  6. #196

    Domyślnie

    B-C to złącze PN (tudzież NP) w każdym razie ma prawo z perspektywy miernika zachowywać się jak dioda.

    Nie za bardzo ze zdjęć mogę sobie rozrysować ten układ. Przyjdzie mi poczekać na listonosza
    Ostatnio edytowane przez tymancjo ; 11-05-2010 o 14:41
    TymancjO /Tomasz Tomanek/
    głównie |D800|D700|80-200/2.8|85/1.8|17-35/2.8|
    "...to jest moja wina, i moge ja zwalić na kogo chcę!" Homer Simpson

  7. #197

    Domyślnie

    Witam,

    Art Erie, Tymancjo i ... Sabo nie idźcie tą drogą .

    Art Erie w poście #178 wkleił układ, który wg niego miałby zastąpić Phottixa. A to Phottix właśnie, układy U1 i U2 to odpowiednio: koder i dekoder tak jak te z Phottixa. Może analiza ich danych z PDF-a wyjaśni Wam, dlaczego to, co w tej chwili robicie, jest bez sensu... Tracicie czas, no cóż, to jest Wasz czas.

    Pozdrawiam, QuadMan.
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  8. #198
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta
    [...]Art Erie w poście #178 wkleił układ, który wg niego miałby zastąpić Phottixa. A to Phottix właśnie, układy U1 i U2 to odpowiednio: koder i dekoder tak jak te z Phottixa. [...]
    To wiem, własnie dlatego wkleiłem ten schemat

    Cytat Zamieszczone przez QuadMan Zobacz posta
    Może analiza ich danych z PDF-a wyjaśni Wam, dlaczego to, co w tej chwili robicie, jest bez sensu... Tracicie czas, no cóż, to jest Wasz czas
    Żeby coś analizować, trzeba się na tym znać; możesz być trochę mniej enigmatyczny?

  9. #199

    Domyślnie

    Witam,

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    To wiem, własnie dlatego wkleiłem ten schemat
    No to po co Ci następny Phottix, który się do tego nie nadaje, skoro jednego już masz> Teraz to ja nic nie rozumiem .


    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Żeby coś analizować, trzeba się na tym znać; możesz być trochę mniej enigmatyczny?
    No przecież już Ci pisałem kilkanaście ( kilkadziesiąt ) postów wyzej : każdy impuls na wejściu kodera ( no, przynajmniej dłuższy niż jakiś tam minimalny ) jest zamieniany na ciąg impulsów, z których każdy jest dłuższy niż ten wejściowy. Czy ktokolwiek poza mną w tym wątku to rozumie ( jak działają takie kodery - dekodery ) ???? Art Erie, wystarczy obejrzeć flowchart dl HT12E i wykresy ze stron 6 i 7 PDF-a :

    http://www.ipic.co.jp/Pdffiles/ht12e.pdf

    Pozdrawiam, QuadMan
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  10. #200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tymancjo Zobacz posta
    Albo jeszcze lepiej, zamiast te moc wysyłać z odbiorników w kodzie CLS, to po prostu wyzwalać stare lampy TTL regulując czas odcięcia impulsu (tak się to jeżeli dobrze pamiętam robiło) . I móc zdalnie sterować mocą starych TTLowych lamp - cudnie by było!

    Pozdrawiam,
    Tomek
    To byłoby dobre - a da się sterować tymi lampami przez stopkę? bo tylko wtedy byłoby uniwersalne.. a chyba nie bardzo przez gorącą stopkę to by zadziałało i trzeba by lampy przerabiać a to już nie wszyscy lubią..
    Właśnie - może w ogóle "olać" CLSa i zrobić jakąś swoją modyfikację i sterownik radiowy do lamp typu "Młotek" ..
    Ostatnio edytowane przez arturs ; 11-05-2010 o 16:08
    Czerwony agent : 5DmkII|5DmkI|16-35f2.8L|C24f1.4L|C35f1.4L|C85f1.2L|C135f2L|580ExII

Strona 20 z 51 PierwszyPierwszy ... 10181920212230 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •