foto nr 2 - podoba się (szczególnie gra modelki)
Szukaj
foto nr 2 - podoba się (szczególnie gra modelki)
"Jest sztuką widzenie rzeczy niewidzialnych." Jonathan Swift
Powody, dla których coraz mniej ludzi pokazuje tu interesujące rzeczy są dla mnie coraz bardziej wyraziste po przebrnięciu przez ten wątek.![]()
"The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen
A ja mam mieszane uczucia co do zaprezentowanych tu zdjec. Nie mam zamiaru dyskutowac tu na temat trendu, co sie komu podoba a co nie. Natomiast w moim odczuciu fotki a la festyn graja (sila przekazu) kiedys mamy jakas kosmiczna modelke (uroda, ekspresja), ekstra ciuchy, dobry i prowokujacy temat, ktory zwroci uwage widza.
Gdy, ktorys z tych elementow, czyli nieprzecietna uroda, ekspresja, ciuchy, czy tez prowokujacy przekaz kontrastuja
z ta "techniczna prostota/bezposrednioscia", wtedy calosc dobrze gra i takie fotki zapadna widzowi w pamiec.
A ogladajac te fotki, mam wrazenie ze jest tak wszystkiego po trochu, ale nie ma niczego na tyle mocnego i wyraznego/wyrazistego, zeby zaskoczylo. Jest surowe wnetrze, wrecz tandetne, sa tanie, wrecz tandetne ciuchy, ekspresja modelki idzie w dobra strone, ale jeszcze jest IMHO za malo przekonywujaca, do tego prosta technika, a brakuje temu wszystkiemu jakiegos mocnego kontrapunktu.
Jak ogladam fotki Richardsona to na jego zdjeciach mimo tej wlasnie techniki zawsze jest cos co od razu na pierwrzy rzut oka zwroci uwage widza (czy to kosmiczna modelka - uroda), czy to jej ekpresja, czy jakas nagosc, czy tez jakies zwracajawage uwage zestawienie, np. fotki dla Toma Forda, albo dla katalogu Barneys.
Ostatnio edytowane przez kichu ; 13-11-2009 o 13:34
Ostatnio edytowane przez fafniak ; 13-11-2009 o 17:48
bo zrobić "Olę z Paradiso" to trzeba już mieć naprawdę dobry warsztat
Tylko drogi kolego Ola z Paradiso nijak sie ma do tego watku. Fotki z Paradiso to nie jest zaden "trynd" jak piszesz,a wylacznie nastepstwo tego, ze jakis czas temu mial miejsce plener grupy fotokujawy i teraz pojawiaja sie na forum fotki robione przez osoby w nim uczestniczace... dokladnie tak jak to sie dzieje, przy okazji wielu innych wspolnych forumowych spotkan czy plenerow. Mamy pozniej wysyp zdjec z tego pleneru/spotkania, fala mija i wracamy do normalnosci. Nijak nie utozsamialbym fotek poplenerowych wykonywanych niejako grupowo z indywidualnym pracami poszczegolnych osob. Dwa inne swiaty.
Zajrzyj sobie do dzialu "Warsztaty i plenery".... jest tam wysyp tych - jak ty to piszesz - tryndow.
Panowie - łłuuuussssaaa cytując np. "Bad Boysów II".
Serio, spokojnie. Ja tu nic do nikogo nie mam
EOT
XT4 + X100F + D750 (Sprzedane: Z6, F100 || Posiadane, ale nieużywane: D300s)
Life is easy & U playing coolsmart pics, love 'em all
![]()
camera obscura i ta i ta...
parę fotek
Skontaktuj się z nami