Close

Strona 115 z 120 PierwszyPierwszy ... 1565105113114115116117 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 141 do 1 150 z 1198

Wątek: 70-300 VR MTF

  1. #1141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez futureproof Zobacz posta
    Mam pytanie do użytkowników 70-300 VR: Użytkuję ten obiektyw 1,5 roku. Ostatnio narzekam na pierścień ogniskowej - otóż działa bardzo ciasno i przez to niezbyt płynnie. W zasadzie to dokładne ogniskowanie nie wchodzi w grę. Sądzę, że na przestrzeni czasu to się musiało chyba pogłębić, bo przeszkadza mi coraz bardziej. Może temat był wcześniej poruszany, ale przeglądanie ponad 100-stron na temat tego szkła to dla mnie poświęcenie kilku godzin Pytanie brzmi: Czy to typowa choroba tego obiektywu? I czy ewentualnie serwis da radę? Z góry dzięki
    Miałem ten obiektyw, u mnie chodził lekko i płynnie, może masz coś nie tak z obiektywem?
    D300s,T17-50,SB-800

  2. #1142

    Domyślnie

    Od dnia wczorajszego, w zupełny przypadek ja również dołączyłem do grona osób posiadających ten obiektyw. I po wstępnych, krótkich testach zaobserwowałem dziwną właściwość tego obiektywu. Po wyostrzeniu następuje, taki charakterystyczny klik. Czytałem gdzieś że jest to prawidłowy objaw pracy VR, ale dla pewności chciałbym się dopytać. Pewnie gdzieś w tym wątku jest na to pytanie odpowiedź, ale przedzieranie się przez tyle literatury jest po prostu nierealne.
    Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.

  3. #1143

    Domyślnie

    Mam dylemat czy sigma 70-200/2,8 czy Nikora 70-300 vr ???
    wymagan zbytnio nie mam tyle ze amatorka ogólnie...pyt co zyskam a co strace?

  4. #1144

    Domyślnie

    No to dosyć proste stracisz dodatkowe 100mm co się przydaje przy foceniu np................... np............ łysego ? i do tego fajnie działającą stabilizację

    a co zyskasz ? światło !!!!!! N70-300 przy Sigmie 70-200 jest ciemny jak jasna (no ciemna....) cholera......... zyskasz ładniejszy bokeh i mniejszą GO, ładniej odetniesz obiekty główny od tła............

    moim zdaniem Sigma -a Nikkor za jakiś czas, jak nie będzie co z kasą robić
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  5. #1145

    Domyślnie

    a jak sie ma Sigma 70-300 DG AF-motor do N70-300 VR ? a moze na poczatek Nikkor 55-200 VR co wy na to ????

  6. #1146

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nenes Zobacz posta
    a jak sie ma Sigma 70-300 DG AF-motor do N70-300 VR ?
    Słabo.

    Cytat Zamieszczone przez nenes Zobacz posta
    a moze na poczatek Nikkor 55-200 VR co wy na to ????
    A odnośnie czy S70-300 czy N55-200 to jest setka wątków na forum. Spójrz parę wątków poniżej...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  7. #1147

    Domyślnie

    Witam,

    Odświeżę nieco wątek... mam ten obiektyw od półtora roku z filtrem UV Hoya – zielona (taniocha). Wiadomo że bokeh tego szkła nie zachwyca ale ostatnio zauważyłam na zdjęciach ciekawe zjawisko występujące w pewnych sytuacjach. Otóż na ogniskowych 200 - 300mm jeżeli w pobliżu fotografowanego obiektu pojawiają się coś odbijającego światło np. kropelki to bokeh ma "przekreślone" kółeczka. Jeżeli tło jest oddalone wszystko jest ok.


    Początkowo podejrzewałem że to wpływ VR jednak wyłączenie nie przynosiło żadnych zmian.

    Bez przekonania postanowiłem zdjąć UV-kę i tu zaskoczenie:

    Zdjęcie z UV:

    Zdjęcie bez UV:

    Pytanie czy ktoś mógłby zrobić podobny test z jakimś droższym filtrem UV ?
    D610 | N24-70 f/2.8 | N50 f/1.8 | N70-300VR f/4.5-5.6 | SB-900 + MK-900 |

  8. #1148

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez core Zobacz posta

    Pytanie czy ktoś mógłby zrobić podobny test z jakimś droższym filtrem UV ?
    Tak na szybko zdjęcia wykonane 70-300VR kontra filtr Hoya HMC super (czarny).

    bez filtra


    z filtrem


    Na moje oko nie ma większej różnicy w jakości bokehu i plam światła.
    D90, T12-24/4, S24-70/2.8, N50/1.8, T100/2.8, N70-300VR/4,5-5,6, SB-600, MF055PRO,MF804RC2

  9. #1149

    Domyślnie

    rogue1 dzięki za zainteresowanie ale w Twoim EXIFie widzę ogniskową 112mm, czy mógłbyś w wolnej chwili powtórzyć test na 300mm ?
    Jak pisałem u mnie to zjawisko jest widoczne dopiero na ogniskowych powyżej 200mm.
    D610 | N24-70 f/2.8 | N50 f/1.8 | N70-300VR f/4.5-5.6 | SB-900 + MK-900 |

  10. #1150

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez core Zobacz posta
    rogue1 dzięki za zainteresowanie ale w Twoim EXIFie widzę ogniskową 112mm, czy mógłbyś w wolnej chwili powtórzyć test na 300mm ?
    Jak pisałem u mnie to zjawisko jest widoczne dopiero na ogniskowych powyżej 200mm.

    Rzeczywiście mój błąd, nie doczytałem. Dziś postaram się o użyteczny test
    D90, T12-24/4, S24-70/2.8, N50/1.8, T100/2.8, N70-300VR/4,5-5,6, SB-600, MF055PRO,MF804RC2

Strona 115 z 120 PierwszyPierwszy ... 1565105113114115116117 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •