Szukaj
Od dnia wczorajszego, w zupełny przypadek ja również dołączyłem do grona osób posiadających ten obiektyw. I po wstępnych, krótkich testach zaobserwowałem dziwną właściwość tego obiektywu. Po wyostrzeniu następuje, taki charakterystyczny klik. Czytałem gdzieś że jest to prawidłowy objaw pracy VR, ale dla pewności chciałbym się dopytać. Pewnie gdzieś w tym wątku jest na to pytanie odpowiedź, ale przedzieranie się przez tyle literatury jest po prostu nierealne.
Istotną wadą kobiet jest to, iż tracimy przez nie zbyt wiele czasu, ale jest to najpiękniej stracony czas.
Mam dylemat czy sigma 70-200/2,8 czy Nikora 70-300 vr ???
wymagan zbytnio nie mam tyle ze amatorka ogólnie...pyt co zyskam a co strace?
No to dosyć prostestracisz dodatkowe 100mm co się przydaje przy foceniu np................... np............ łysego ?
i do tego fajnie działającą stabilizację
a co zyskasz ? światło !!!!!! N70-300 przy Sigmie 70-200 jest ciemny jak jasna (no ciemna....) cholera......... zyskasz ładniejszy bokeh i mniejszą GO, ładniej odetniesz obiekty główny od tła............
moim zdaniem Sigma -a Nikkor za jakiś czas, jak nie będzie co z kasą robić![]()
Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/
a jak sie ma Sigma 70-300 DG AF-motor do N70-300 VR ? a moze na poczatek Nikkor 55-200 VR co wy na to ????
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Witam,
Odświeżę nieco wątek... mam ten obiektyw od półtora roku z filtrem UV Hoya – zielona (taniocha). Wiadomo że bokeh tego szkła nie zachwyca ale ostatnio zauważyłam na zdjęciach ciekawe zjawisko występujące w pewnych sytuacjach. Otóż na ogniskowych 200 - 300mm jeżeli w pobliżu fotografowanego obiektu pojawiają się coś odbijającego światło np. kropelki to bokeh ma "przekreślone" kółeczka. Jeżeli tło jest oddalone wszystko jest ok.
Początkowo podejrzewałem że to wpływ VR jednak wyłączenie nie przynosiło żadnych zmian.
Bez przekonania postanowiłem zdjąć UV-kę i tu zaskoczenie:
Zdjęcie z UV:
Zdjęcie bez UV:
Pytanie czy ktoś mógłby zrobić podobny test z jakimś droższym filtrem UV ?
D610 | N24-70 f/2.8 | N50 f/1.8 | N70-300VR f/4.5-5.6 | SB-900 + MK-900 |
rogue1 dzięki za zainteresowanie ale w Twoim EXIFie widzę ogniskową 112mm, czy mógłbyś w wolnej chwili powtórzyć test na 300mm ?
Jak pisałem u mnie to zjawisko jest widoczne dopiero na ogniskowych powyżej 200mm.
D610 | N24-70 f/2.8 | N50 f/1.8 | N70-300VR f/4.5-5.6 | SB-900 + MK-900 |
Skontaktuj się z nami