Close

Strona 15 z 120 PierwszyPierwszy ... 513141516172565115 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 1198

Wątek: 70-300 VR MTF

  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drakenus77 Zobacz posta
    witam ! zastanawia mnie cena... jesli 80-400 VR kosztuje od 4,4 - 5,5 a 70- 300 z VR okolo 2 tys.. to albo bedzie straszny badziew w wykonaniu albo zagrywka marketingowa
    A spróbowałeś porównać oba w zakresie ilości materiału zużytego? Zapewne Nikon kasuje od kg szkła i plastiku
    D80 | 18-70 3.5-4.5 | 50 1.8 | 70-300 4.5-5.6 VR | Marumi CPL DHG

  2. #142

    Domyślnie

    Panowie - czym sie podniecac toz to to samo co 18-200 i inne Vr-y - stwierdzam ze sie niczym nie roznia od siebie tylko ogniskowa, robione na jedno kopyto ale powiem ze bardzo dobre obiektywy

  3. #143

    Domyślnie

    cena nie moze byc wyzsza...
    pamietajmy ze NP wycofal ze sprzedazy
    zarowno 70-300 G jak i 70-300 D ED

    ten zastepuje wszystkie...
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hesja Zobacz posta
    NP wycofal ze sprzedazy
    zarowno 70-300 G jak i 70-300 D ED

    ten zastepuje wszystkie...
    No właśnie - i cena dlatego też jest sumą cen tych 2 wycofanych
    D80 | 18-70 3.5-4.5 | 50 1.8 | 70-300 4.5-5.6 VR | Marumi CPL DHG

  5. #145

    Domyślnie

    Hmm...chyba wolałbym używanego 80-200 F2,8 niż nowego 70-300 wibrejszyn redukszona
    kamilkoza.pl
    D750|N70-200|N24-120 + X-T1|35

  6. #146

    Domyślnie

    co kto lubi...
    ja np. wole mojego 70-300 D ED
    od 80-200
    juz taki glupi jestem... bawilem sie nim nie raz robilem fotki
    i nadal uwazam, ze 70-300 jest super z racji ogniskowej i nawet z racji jakosci fotek!!!

    ale to wszystko w tym temacie
    zeby sie nie rozpoczela dsyskusja co lepsze...

    w tym watku o 70-300 VR
    Ostatnio edytowane przez hesja ; 03-12-2006 o 12:36
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    Pojawiło się i moim skromnym zdaniem jakość zdjęć jest rewelacyjna! To szkiełko u hesji kosztuje 1999zł, ma 300mm użyteczne na pełnej dziurze, ma AF-S, VR ... fiu fiu
    AF-S - to znaczy, ze jest stworzony do cyfry? Czy zle mysle? A jesli tak, to co to daje? Bo wszakze obiektywy od analoga tez mozna podpiac pod cyfrowke...

  8. #148

    Domyślnie

    AF-S to obiektywy Nikkora, które posiadają własny silniczek sterujący ostrzeniem. Jest on szybki i cichy, a ostrzenie odbywa się z większą precyzja. Inne obiektywy tzw. śrubokręty nie posiadają tego silnika, a AF napędzany jest mechanicznie z korpusu aparatu przez coś co wygląda jak końcówka śrubokręta. Przyjrzyj się bagnetowi, zauważysz... Oprócz Nikonów AF-S jeszcze chyba tylko Sigma robi niektóre obiektywy z silnikiem (Sigma HSM) a reszta o ile mi wiadomo to śrubokręty...
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

  9. #149

    Domyślnie

    To w takim razie wyrazenie AF-S mozna stosowac zamiennie ze skrotem SWM? SWM to rowniez cichy silnicze w obiektywie..

    PS> Potrafi mi ktos wymienic wszystkie szkla z SWM? 18-70, 70-300, 18-200, 18-135... co jeszcze?

    Dzieki za wszystkie wyjasnienia.

  10. #150

    Domyślnie

    Wejdź na stronę Nikona i czytaj oznaczenia obiektywów. Z głowy na pewno wszystkich nie wymienię
    Do tej grupy obiektywów zalicza się również kit 18-55 od D50 co jest swego rodzaju wyjątkiem w porównaniu z kitowymi szkłami tanich lustrzanek innych firm.
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

Strona 15 z 120 PierwszyPierwszy ... 513141516172565115 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •